Zrání keramických povlaků - diskuze

Vše o finální protekci laku, popis jednotlivých druhů vosku a sealantů. Udržba již nanesených vrstev vosků.
Napster
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 371
Registrován: 21 zář 2011, 18:03
Bydliště: Mladá Boleslav

Kdyz bude cas,tak na auto nanesu keramiku. Kupovat IR rampu se mi nevyplatí, IR zarovku mam u chameleona,tak s tou by to bylo na hoodne dlouho. Ale mam k diapozici u nas na lakovne pec,ktwra dokaze box vytopit na 76°C na tvednuti laku pouzivame 55-65°C,jen nwvim,jak by se v tom chovala keramika,peotoze je to vytapene pomoci centralniho naftovyho dela s neprimym spalováním. To uz mi ciste teoreticky lip vychazi nechat to za sklem na slunci ne?!
Uživatelský avatar
soray
Administrátor
Příspěvky: 2947
Registrován: 26 říj 2010, 14:30
Bydliště: Králův Dvůr
Odeslaná poděkování: 6 poděkování
Obdržená poděkování: 12 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Z nedávného rozhovoru s chemiky jednoho výrobce jsem pochopil, že IR vypalování slouží zejména k urychlení práce (rychlejší vytvrzení povlaku). Jestli povlak vytvrdne pod IR lampou nebo samovolně v odpovídajících podmínkách by na výsledné vlastnosti nemělo mít nějaký zásadní vliv.
Mnohem větší vliv má chemické složení, kde padla zajímavá informace - povlaky lze vyrobit buď odolné proti chemii nebo odolné proti mechanickému namáhání. A zde jsou největší rozdíly mezi jednotlivými producenty povlaků, kteří volí různý poměr mezi těmito vlastnostmi. Některé jsou více odolné proti mechanickému namáhání a méně odolné proti chemii, u jiných je to naopak. Krásně to bylo vidět na vytvrdlých vzorcích povlaků různých výrobců, které jsme měli k dispozici při testech.
Obrázek M: mjaros@detailingshop.cz T: +420602542150
Odpovědět