Collinite Super Doublecoat 476s

Vše o finální protekci laku, popis jednotlivých druhů vosku a sealantů. Udržba již nanesených vrstev vosků.
Odpovědět
wildT
Moderátor
Příspěvky: 3761
Registrován: 06 dub 2012, 22:42
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Narocny neni ale proste si nemuzes dovolit ho nechat uschnout hodinu na slunku jako treba Dodo. To je pak fakt jak kamen. :mrgreen:
Uživatelský avatar
Kmoda
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 596
Registrován: 23 bře 2012, 18:54
Obdržená poděkování: 1 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Podle toho co píše rskedar si to můžeš dovolit nechat zaschnout i do druhého dne :smile:
wildT
Moderátor
Příspěvky: 3761
Registrován: 06 dub 2012, 22:42
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

wildT píše:Narocny neni ale proste si nemuzes dovolit ho nechat uschnout hodinu na slunku jako treba Dodo. To je pak fakt jak kamen. :mrgreen:
Uživatelský avatar
rskedar
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 112
Registrován: 29 pro 2013, 22:02
Bydliště: Havířov

Ja mel auto celou dobu v garazi, na slunci bych nevoskoval a ani bych ho mezi vrstvami venku nenechal.
wildT
Moderátor
Příspěvky: 3761
Registrován: 06 dub 2012, 22:42
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Ja nerikam ze jsi mel, jenom objasnuju proc se o 476s rika, ze je to obtizny vosk. Protoze pri nevychytani podminek opravdu muze byt jak kamen. :smile:
Uživatelský avatar
BigBang
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 3320
Registrován: 19 říj 2011, 23:29
Bydliště: DuchcoVW & Kladno
Kontaktovat uživatele:

a všechno se zdvojnásobí, když dáš silnou vrstvu...
GERMAN ENGINEERING...(\X/)

Fóbie a Šurikeny :) ... a Hliník?
kdyby po mně byla sháňka, tak vwvw(makovej závin)centrum.cz
Uživatelský avatar
Neozin
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 1905
Registrován: 10 kvě 2014, 13:26
Bydliště: Ostrava

Jestli aplikujete na přímém slunku, tak i ty přírodní vosky dokážou dost zlobit. Vzpomínám si, jak jsem jednou převoskovával kapotu s Raceglaze 55, nechal auto na přímém slunku a ono to tak ztvrdlo že jsem to nerozlešťoval, ale spíše utěrkou a tlakem brousil tu kapotu.
Uživatelský avatar
BigBang
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 3320
Registrován: 19 říj 2011, 23:29
Bydliště: DuchcoVW & Kladno
Kontaktovat uživatele:

no vidiš a kdybys dal další vrstvu nebo to aspoň pokropil zlehka vodou, hned by to šlo líp :D
GERMAN ENGINEERING...(\X/)

Fóbie a Šurikeny :) ... a Hliník?
kdyby po mně byla sháňka, tak vwvw(makovej závin)centrum.cz
Uživatelský avatar
Neozin
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 1905
Registrován: 10 kvě 2014, 13:26
Bydliště: Ostrava

Vodou jsem to myslím zkoušel a nešlo to tak hladce, možná jen o něco lépe. No jo, v té době mladý, blbý, nezkušený... :D
Uživatelský avatar
Kamikadze
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 150
Registrován: 08 dub 2015, 12:38

Ahoj, přibližně tak před měsícem (nebo 5 týdnů), jsem se rozhodl nanést před zimou novou vrstvu vosku. Minulou zimu kolohnát odvedl celkem dobrou práci, ale chtěl jsem vyzkoušet něco nového a to Fusso.

Na půlku kapoty jsem dal fusso a na půlku kolohnát viz foto + video, ale ten kolohnát snad úplně umřel. Postup byl klasika - proběhla dekontaminace, leštění (DJLP), odmaštění ipou 1:4 a pak nanesení vosku, od každého dvě vrstvy (15 minut čekání u kolohnáta, fusso asi 45).

Jediný rozdíl oproti minulému roku bylo to, že jsem po vyleštění DJLP odmašťoval, což jsem minulý rok nedělal. Někdo tady tvrdí že pro syntetické vosky určitě odmašťovat, hlavně u fussa, tak jsem to použil i u kolohnátu.

Je možný, že by kolohnát umřel právě kvůli tomu odmaštění? Někdo podobnou zkušenost?

Obrázek
https://www.youtube.com/watch?v=8PZQC94DorU
Odpovědět