Raceglaze Signature 4x4 Wax PFTE

Vše o finální protekci laku, popis jednotlivých druhů vosku a sealantů. Udržba již nanesených vrstev vosků.
Uživatelský avatar
ka-spel
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 498
Registrován: 18 bře 2013, 22:46
Bydliště: Prostějov
Odeslaná poděkování: 2 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Výdrží je to lepší jak kolohnát? Uvažuji jestli dát na zimu ten 4x4 nebo ho nechat na jaro.
Uživatelský avatar
ka-spel
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 498
Registrován: 18 bře 2013, 22:46
Bydliště: Prostějov
Odeslaná poděkování: 2 poděkování
Kontaktovat uživatele:

V případě 4x4 je vhodná údržba Red mistem?
Uživatelský avatar
soray
Administrátor
Příspěvky: 2947
Registrován: 26 říj 2010, 14:30
Bydliště: Králův Dvůr
Odeslaná poděkování: 6 poděkování
Obdržená poděkování: 12 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Redmist můžeš použít bez problémů :)
Obrázek M: mjaros@detailingshop.cz T: +420602542150
Uživatelský avatar
ka-spel
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 498
Registrován: 18 bře 2013, 22:46
Bydliště: Prostějov
Odeslaná poděkování: 2 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Takže Sonax raději ne? Mám oba.
wildT
Moderátor
Příspěvky: 3761
Registrován: 06 dub 2012, 22:42
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Dneska je to presne mesic, po 1000 km poprve umyto vcera vecer aquabathem, fotit se me to nechtelo ale beading a sheeting a vsechny voskovy funkce v poradku. Ale musim taky rict, ze auto je ted poctive garazovany :)

fotka z dneska od segry: zmrzly beading :D
Přílohy
4x4-1month copy.jpg
wildT
Moderátor
Příspěvky: 3761
Registrován: 06 dub 2012, 22:42
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

11. ledna: Po 2mes a 10 dnech porad se vosk docela vsude jevi porad dost silne, myto 2x Aquabathem (1. prosince a po vanocich) a vcera BTMB 1:1000. 2x predmyvano prewashem 1:10 z FoamMasteru a nekolikrat jen tak oplachnuto na wapce demineralizovanou vodou. Najeto cca 2000 km. Foto zatim nemam, ale zdokumentuje nekdy zjara jak to vypada nez budu nahazovat Hard Body :)

26. ledna: dalsi myti BTMB 1:1000 (auto celkem ciste, mockrat myto jen prewashem a rinsem), sila voska cca stejna jak posledne :) bez par dnu je tam presne 3 mesice.
Naposledy upravil(a) wildT dne 09 dub 2015, 18:00, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
joshiki
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 2908
Registrován: 10 lis 2013, 18:30
Bydliště: CZ 30km od D2
Obdržená poděkování: 1 poděkování
Kontaktovat uživatele:

s tím nápadem mycího boxu jsi mě zase předběhl :D
vždycky mě něco napadne a než to stihnu udělat, tak to udělá někdo dřív...asi bych měl víc makat :)
Aktuálně na fb http://www.mytiauthodonin.cz
Archív na DC.CZ http://detailingclub.cz/viewforum.php?f=49

----------------------------- info@mytiauthodonin.cz 606 300 056
wildT
Moderátor
Příspěvky: 3761
Registrován: 06 dub 2012, 22:42
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

No v podstate jsem jen do garaze dal plachtu na zem, na stolek kanystr s vodou a to je vsechno :D Ale je to dobre, jen by to chtelo jeste trochu vic mista.
wildT
Moderátor
Příspěvky: 3761
Registrován: 06 dub 2012, 22:42
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Update 127 dnu (4 mesice a 7 dnu):

Vosk vesmes stale pritomny, ale uz jde pozorovat nejake slabnuti. Je ale pravda ze dostaval docela zabrat, v zime mnohokrat Pre Wash, ktery jak se ukazuje neni uplne pH neutralni ani naredeny, na druhou stranu najezd relativne maly (jen par tisic km a stani v garazi)... docela by me zajimalo jak by to vypadalo na tatovem aute, ktery najel zhruba 10 tis. km za tu dovu a hlavne to za celou zimu myl jen 2x...

Doufam ze tak do mesice bude dost teplo na Hard Body (12 st.), tak pak udelam zaverecne myti a shrnuti.
wildT
Moderátor
Příspěvky: 3761
Registrován: 06 dub 2012, 22:42
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Tak posledni report. Je to 5 mesicu a 8 dni (159 dnu) od aplikace dvou vrstev na Lime Prime.

Prubezne myto BTMB 1:800, RG Aqua Bathe 1:500, DJ BoB 1:800, nebo rinse wapkou skrz VP Neutral Snow Foam nebo Pre-Wash (ktery jak se ukazalo, neni uplne pH neutralni a mohlo tak dost oslabovat vosk).

Auto jsem dnes naposledy umyl DJ BoB 1:800, par tydnu zpet BTMB, takze snad uz to nebude ovliveneno zadnymi zbytky carnauby z Aquabathe.

Stav vosku k dnesnimu dni je asi takovy, ze uz je slabsi. Kdyz naprsi, tak to sice krasne beaduje, ale uz to neni jako pri prvnim myti, kdy voda i behem umyvani primo odtekala pred ocima, sheeting je take velmi pomaly. Auto bylo porad v garazi a kolik najelo si netroufam odhadovat, par tisic kilometru a nikdy nejezdilo vylozene dalnicnima breckama a celou zimu bylo ciste, protoze jsem ho na wapce oplachoval v podstate kdykoliv jem jel okolo.

Proste idealni doba to tedka vykrmit nejakym detailerem, ale od toho bodu to ja uz neberu jakoze bych mohl dal merit vydrz vosku (jak nekteri rikaji, ze "priroda uz mi drzi 9 mesicu, pravidelne krmeno Red Mistem" - takovy vyrok pro me nema zadnou vypovidaci hodnotu).

Cili abych to nejak shrnul, zimu to vydrzi, ale je to tak-tak. Behem 2-3 tydnu uz snad budu davat novou ochranu, takze pokud to behem te doby zmokne, tak beading nafotim, ale dalsi myti uz bude nejakym poradnym cisticim samponem. :)
Raceglaze-4x4-po-5-mesicich.jpg
Na fotce z dalky to vypada krasne ale zblizka je lak zralej na finisovaci prelesteni. :mrgreen:
Odpovědět