Gyeon Q2 Mohs Kit

Vše o finální protekci laku, popis jednotlivých druhů vosku a sealantů. Udržba již nanesených vrstev vosků.
Odpovědět
Grimley
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 38
Registrován: 27 říj 2015, 17:26

Jo po umytí je to dobrý, díky chlapi :) (myju šamponem Bathe+)
Uživatelský avatar
pastovic
Rádce DCČR
Příspěvky: 346
Registrován: 01 dub 2015, 17:49
Bydliště: Šternberk (Olomouc)

To je ale špatně, protože Bath+ obsahuje SiO2 složky, takže tím ho akorát podpoříš. Takže to co pak vidíš je vlastně Bath+ a ne Mohs. Měl by jsi použít obyč Bath.
wildT
Moderátor
Příspěvky: 3761
Registrován: 06 dub 2012, 22:42
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

No ono ta samotna ochrana z Bahs+ je takova decentni, pokud teda neroztahne nezredeny sampon po laku :smile: Navic jestli to fakt myl jenom oplachem wapkou, tak to fakt bylo jenom zaneseny bordelem jak psal BigBang a obnovilo by se to po kontaktnim umyti cimkoliv.
Uživatelský avatar
lukascruz
Moderátor
Příspěvky: 512
Registrován: 20 úno 2012, 11:35
Bydliště: Rakovník, Praha

Na myti Barh+ nevidim nic spatneho. Gyeon doporucuje treba u Durabeadu umyti Bath+ nebo aplikaci wetcoatu. Ona vrstva Mohsu je tam hlavne kuli lesku a ochrane pred poskrabanim. A pak samozrejme i kuli odvodu vody. Treba u takoveho Gtechniq Cristal Serum Light, ktere bylo nedavno uvolneno, tak i vyrobce doporucuje k perfektinu odvodu vody pouzit navic jeste Exo. Ne ze by samotny povlak neodvadel.
Obrázek
Uživatelský avatar
lazi
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 89
Registrován: 04 led 2016, 22:04

Jde o to, že efekt odvodu vody, co vidí po umytí Bathem+ není výsledkem MOHSe, který chce testovat.
Já myju aplikací šamponu přímo na rukavici a musím říct, že odvod vody je tímhle stylem dost znatelnej. Po 2km jízdě je auto téměř suché.
Pro testování výdrže MOHSe bych taky využil pouze Bathe.
wildT
Moderátor
Příspěvky: 3761
Registrován: 06 dub 2012, 22:42
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

No ale tady nikdo nic testovat nechce, proste rikal ze jenom po oplachu wapkou se mu to na bocich neprojevovalo, ale po umyti samponem uz ano.
Uživatelský avatar
FreeMaroStyle
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 115
Registrován: 21 črc 2012, 11:46
Kontaktovat uživatele:

Tak mám tady svoje poznatky k MOHSovi:

BMW X5 černá metalíza strojně renovovaná 10.7.2016, né do top stavu - následná aplikace MOHSE v jedné vrsvě, druhý den CURE.
Dále je na plastech TRIM a na sklech CarPro FlyBy30.
Od tohoto data bez kontroly u mě, teď v sobotu jsem měl auto na myčce, což je po 6.5měsících, majitel říkal, že jezdí na kartáče cca 2x měsíčně, jinak nic.
Auto se umylo CarPro Resetem, jelikož Bathe mi došel a Bathe+ jsem dávat nechtěl abych viděl stav ochrany - ta tam očividně je, nicméně není to tak žhavé jak bych si myslel, ale vzhledem ke stavu laku z kartáčů stav ochrany asi odpovídá :D
Nejmrtvější místo je samozřejmě bok auta, kde i TRIM na plastech je slabší od půlky předního kola, přes práh a dále..., na přední části plastu blatníku je TRIM ve skvělé formě, ale i přesto, že nemá TRIM takovou vodoodpudivost na bocích auta, tak je všude stejně barevně sjednocený a nedělá fleky.
Auto je neskutečně zedřené, stejně jako před renovací, takže ochrana laku proti poškrábání kartáči je někde na nule :) - viz fotka dole proti světlu.

Zde fotky po leštění a aplikaci MOHSE v létě:
https://flic.kr/s/aHskEbJJyD

TRIM na přední části plastového lemu:
IMG_5139.jpg
Stav laku po kartáčích + po ochraně WetCoatem:
IMG_5141.jpg
Video před nanesením WetCoatu, čistě po umytí Resetem:
https://www.youtube.com/watch?v=3t063dA8AIU
..!! Mercedes-Benz C-Classe w204 !!..
CarInStyle.cz
Uživatelský avatar
soray
Administrátor
Příspěvky: 2947
Registrován: 26 říj 2010, 14:30
Bydliště: Králův Dvůr
Odeslaná poděkování: 6 poděkování
Obdržená poděkování: 12 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Jestli jezdí pán do kartáčů, tak celá ta práce byla vyhozené peníze ne? :(
Obrázek M: mjaros@detailingshop.cz T: +420602542150
Uživatelský avatar
FreeMaroStyle
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 115
Registrován: 21 črc 2012, 11:46
Kontaktovat uživatele:

To víš, že mě to bolí, ale co s tím nadělám, říkal, že na jaře to přeleštíme znova :D Takže je mu to zřejmě jedno, teď to bude složitější, protože měl celou zadní část dostříkanou nějakým sajrajtem, nejspíše purpěnou, jak stál někde na stavbě.
..!! Mercedes-Benz C-Classe w204 !!..
CarInStyle.cz
Uživatelský avatar
soray
Administrátor
Příspěvky: 2947
Registrován: 26 říj 2010, 14:30
Bydliště: Králův Dvůr
Odeslaná poděkování: 6 poděkování
Obdržená poděkování: 12 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Pánovi by to chtělo vysvětlit, že nelze leštit do nekonečna. A když to trochu přitáhnu za vlasy, tak by to mohl být průser i pro Tebe, protože se na už oslabeném laku můžeš jednoho krásného dne proleštit a pán se pak bude hojit na Tobě...

Ale to je jen drobná rada, já bych mu na Tvém místě buď situaci vysvětlil nebo ho poslal pryč :)
Obrázek M: mjaros@detailingshop.cz T: +420602542150
Odpovědět