Wolf's Chemicals - Hard Body (protekce)

Vše o finální protekci laku, popis jednotlivých druhů vosku a sealantů. Udržba již nanesených vrstev vosků.
Uživatelský avatar
Feri
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 767
Registrován: 10 črc 2013, 12:38
Bydliště: Brno

Ředím na 20%...
Teoreticky by měla odmašťovat dost, ale...

Víc bych na lak dávat nechtěl. Problematiky IPY se řeší jinde, ale na DW (i na Slovácích) se řešilo i to, že IPA "naleptávala" (lepší termín mě nenapadá) lak - a vznikala jakoby mlha...

Ještě foto beadingu, sheeting jak jsem psal vůbec nefunguje. Jako auto bez vosku...

Uživatelský avatar
soray
Administrátor
Příspěvky: 2947
Registrován: 26 říj 2010, 14:30
Bydliště: Králův Dvůr
Odeslaná poděkování: 6 poděkování
Obdržená poděkování: 12 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Škoda Rapid bílá barva, aplikováno někdy na přelomu jara a léta a HB je dle slov zákazníka po smrti. Takže to vypadá, že přes počáteční skvělé vlastnosti bude výdrž naprd :(
Obrázek M: mjaros@detailingshop.cz T: +420602542150
wildT
Moderátor
Příspěvky: 3761
Registrován: 06 dub 2012, 22:42
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Toz jsem si na DW pokecal o Hard Body primo s nejakem sales rep a moudry z toho moc nejsem.

Tady probirane chovani muze zpusobit:
- naneseni moc tenke vrstvy pri aplikaci (wtf, takze to dva mesice funguje uplne skvele a pak co?)
- jizda v desti, kdy se povlak ucpe (toz uznavam sedi na mou situaci) a pak se to poradne nevycisti (coz taky uznavam, ze jsem v Anglii myl jen pod curkem vody a nechtel to moc druhnout). Problem s timto je ten, ze spousta z Vas tady auto umyvala poradne asi celou dobu a chovalo se to stejne.
- Reset pry neni idealni na Hard Body, ale obet, ja jsem Reset nasadil v okamziku kdy Nano Bathe nic neozivil a mam dojem ze stejne postupoval i Feri

Posledni navrh byl povlak vycistit APC a potom opravdu velmi dukladne oplachnout, coz jsem teda nezkousel. Zkousel jsem ale clay a ten lehce beading probudil, ale uz to nebylo jako predtim. Ale zase je fakt ze to byl clay nasucho, mozna v kombinaci s tim APC uz by to o necem bylo - protoze jsem si schvalne overoval jestli beading neni jenom z clay lubrikantu a nebyl. :)

A tak. Jsem z toho dost na vazkach, nevim jestli mam davat zkouset dalsi aplikaci, hlavne se k tomu dostanu az v prosinci a nechci pak cekat do jara nez bude zase 13 st. a abych to delal v zime a pak spekuloval jestli to znova nefunguje kvuli tomu, ze byla moc zima na aplikaci nebo kvuli necemu jinemu, na to taky moc chut nemam. :D
Uživatelský avatar
Feri
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 767
Registrován: 10 črc 2013, 12:38
Bydliště: Brno

Já přešel na reset taky až po té, co beading slábnul a myslel jsem, že by to reset mohl líp vyčistit a tím HB oživit.
APC jsem byl nucen použít po té, co jsem auto půjčil na víkend kámošovi (leštil jsem mu tu OIIRS a na autě byly velký černý kapky - jakoby kapky z trolejí trmvají, trolejbusů apod, nebo nějaká penetrace, ale na stojícím autě - nešlo to ani silným resetem, ChG Wash & Glossem a pomohlo až APC a kámoš tvrdil, že neví od čeho to je)
a ani APC tomu nepomohlo, naopak to umírající ochranu ještě víc oslabilo...

Na to jak by tomu přípravku při přepravě uškodil mráz jsi se neptal?
wildT
Moderátor
Příspěvky: 3761
Registrován: 06 dub 2012, 22:42
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Tak dneska jsem umyl kola. Byly na nich dve vrstvy HB, dneska uz se ovsem nijak neprojevovaly (ne, ze by me to prekvapovalo). Nicmene kola sla relativne snadno umyt, hlavne zevnitr, kde je behem roku necistim (nemam izy brush :D ), otazka ale zni jestli to je zasluhou HB nebo relativne maleho najezdu (tipuju odhadem 6-9k km).

Protoze jsem si nedavno poridil i novy PC, zajimalo me, jak rychle renderuje videa, proto jsem i zdokumentoval :D

Na dalsi sezonu uz tady mam Q2 Rim, tak jsem na nej zvedav :D

Odpovědět