Mini testík

Vše o finální protekci laku, popis jednotlivých druhů vosku a sealantů. Udržba již nanesených vrstev vosků.
Uživatelský avatar
samot0506
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 1278
Registrován: 30 kvě 2013, 17:13
Bydliště: Broumov okr.Náchod
Obdržená poděkování: 1 poděkování

No právě to je želva PTFE kterou tady podcenujeme.Fakt jsem zklamanej jak dopadly dva nejdražší vosky co mám ve výbavě.Jakýho hybrida by jsi mě doporučil? :roll:
Uživatelský avatar
grapherx
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 258
Registrován: 09 úno 2012, 17:49
Bydliště: Brno - venkov

Možná je to jen blbost. :) ALe nemůže to být starším italským lakem? Na stejný problém s výdrží jsem narazil i na Puntu r.v. 1997. Postup jsem udělal stejný jako na Corse, Fabii, 307. To jest - umytí šampónem, clay+lubr., AG SRP, Collinite 476. Na všech autech vydržel bez problémů min. 3 měsíce. Jenom na Puntu po něm nebyla ani památka již po měsíci.
Uživatelský avatar
BigBang
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 3320
Registrován: 19 říj 2011, 23:29
Bydliště: DuchcoVW & Kladno
Kontaktovat uživatele:

všechno je možný... a u itala dvojnásob 8-)
GERMAN ENGINEERING...(\X/)

Fóbie a Šurikeny :) ... a Hliník?
kdyby po mně byla sháňka, tak vwvw(makovej závin)centrum.cz
Uživatelský avatar
samot0506
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 1278
Registrován: 30 kvě 2013, 17:13
Bydliště: Broumov okr.Náchod
Obdržená poděkování: 1 poděkování

Podklad byl stejný pro všechny vosky tak nechápu kde by byl problém v laku si myslím že to nebude. :roll:
Uživatelský avatar
Mr.Bean
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 2679
Registrován: 11 kvě 2012, 19:59
Bydliště: Praha, Vrané nad Vltavou
Kontaktovat uživatele:

Já mám taky malý podezřením, že Panda má divnej lak. Taky výdrž ničeho není maximální, ať to udělám sebelíp. Dneska jsem myl sousedovu Fiestu, na který je 1 vrstva Finish Kare a vosk je pořád jak novej...
MB w124 300TE-24 R6, BMW E12 525 R6, BMW E28 525i (na jaře 535i), BMW E23 735i R6, BMW E30 316i, Simca 1000 1,3 rok 66
Úplný blázni jsou ty lidi... Místo na koních jezděj v medvědech

Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Denny
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 116
Registrován: 18 srp 2014, 18:19
Bydliště: Praha-Kladno

Neřekl bych, že rychlé ztrácení voskové vrsty je problém jen italů.
Voskoval jsem A5 (2010) klasická procedura - 1. mytí Megs ultimate wash/wax 2. Clay DJ SN + born slipy 3. AG SRP (ručně - v tom vidím možnou příčinu) 4. Collinate 476s + jedno ošetření ChG V7 (nanesení cca po 2 týdnech), je to cca měsíc a na kopatě zůstavá voda, jako by tam žádný vosk nebyl.
Když jsem nanášel V7, nanášel jsem v podstatě jen na kapotu (kvůli trusu), takže jistý pochyby mam i ohledně V7 v kombinaci s Kolohnátem. Co vy na to? :wtf:

Naopak právě u Fiatu :D kde jsem teda nepoužil SRP, ale LP a vosk DJ Blue velvet hybrid, tak po měsíci absolutně žádnej rozdíl v beadingu/sheetingu od nanesení. V7 jsem použil asi 3x na celý auto a naprosto perfektně vosková vrstva funguje.
Uživatelský avatar
Mr.Brain
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 372
Registrován: 06 kvě 2014, 00:11
Bydliště: ČB

A nelišilo se užívání obou aut? :-) Jak místo parkování, tak ujeté km i počasí?

Odesláno z mého HTC Flyer P512 pomocí Tapatalk
Uživatelský avatar
Denny
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 116
Registrován: 18 srp 2014, 18:19
Bydliště: Praha-Kladno

Máš pravdu, že užívání obou aut se liší. A5 nalítá 2x víc než Fiat, to je fakt. Parkování stejný. Spíš mě překvapuje, že se příznaky ztráty vosku projevujou pouze na kapotě. Všude jinde funguje beading, s odtokem už to je horší :think: ale funguje.
Hrozně mě to zklamalo, čekal jsem od Kolohnáta zázraky :D Musím najít, kde jsem udělal chybu
Uživatelský avatar
samot0506
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 1278
Registrován: 30 kvě 2013, 17:13
Bydliště: Broumov okr.Náchod
Obdržená poděkování: 1 poděkování

Jaký šampon používáš?
Uživatelský avatar
Denny
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 116
Registrován: 18 srp 2014, 18:19
Bydliště: Praha-Kladno

Megs ultimate wash & wax s rukavicí z jehněčí vlny (taky Megs).
Odpovědět