Ochrana laku - Touareg ( black deep pearl )

Vše o finální protekci laku, popis jednotlivých druhů vosku a sealantů. Udržba již nanesených vrstev vosků.
Odpovědět
optoteam
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 110
Registrován: 09 kvě 2015, 15:43

wildT
Moderátor
Příspěvky: 3761
Registrován: 06 dub 2012, 22:42
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

"Má antikorozní a konzervační účinky."

Promin, ale tohle je detailing forum, tady ti tezko doporuci nejaky benzinkovy sampon s nejasnym slozenim. Idealni sampony pro keramiku (pokud to, co Toyota nabizi vubec keramika je) uz tady zminene byly - CarPro Reset, Wolfs Nano Bathe, Gtechniq G-Wash, mozna i Raceglaze Nano Cherry.
Uživatelský avatar
oxik
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 1209
Registrován: 14 bře 2014, 13:08
Bydliště: České Budějovice

a proc bys proboha chtel voskovat keramikou osetreny auto? ja uz asi nic nechapu :)
http://www.display-folie.cz - ochrana pro všechny displeje a monitory
optoteam
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 110
Registrován: 09 kvě 2015, 15:43

Nechci, jen se ptám. Hlavně klid nikoho jsem tady tím dotazem nechtěl urazit. Jeden z dopučených šaponu koupím, díky všem za ochotu a rady...
Toyota taky nevím jestli je to keramický povrch, takže jestli je na to ten šampon co doporučujete. Mě řekli jakýmkoli šamponem bez obsahu vosku. nic víc nevím...
wildT
Moderátor
Příspěvky: 3761
Registrován: 06 dub 2012, 22:42
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

No problem je v tom, ze kdyby ses treba zeptal jak z bileho laku odstranit rezave tecky, tak ti reknou, ze to muzou jedine odbrousit, pritom to krasne sunda Iron X chemickou cestou (to je treba priklad co se tu resil nedavno) :D Nechci nikoho podcenovat, ale s velkou pravdepodobnosti ten kdo to aplikuje nema hlubsi znalosti problematiky (proste na to byl vyskoleny a vic ho nezajima) a tak treba sam nemusi vedet co vlastne doporucuje.

Pokud bys ale fakt chtel obycejny sampon bez niceho, tak potom je tu jeste Dodo BTMB nebo ValetPro Classic Shampoo bez niceho. I ty ale zrejme nejsou s keramikou uplne kamaradi, viz test sorayovych keramickych povlaku, kdy to 2x myl prave BTMB a nejak se ty ochrany neprojevovaly.
Uživatelský avatar
Feri
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 767
Registrován: 10 črc 2013, 12:38
Bydliště: Brno

Ono zrovna na DS je u CQUK uvedeno - pro dokonalý vzhled nutné převoskovat přírodním voskem.
Zajímalo by mě, proč podobnou ptákovinu prezentují. Pak se nedivím dotazům nováčků, kteří v tom mají chaos...
Jinak ten šampon na keramiky má nějaký vlastnosti, který čistí povrch. Jinak jak píše WildT hrozí, že se bude tvářit, že keramika nefunguje a přitom bude "jen" zanesená nečistotami, nebo nějakými látkami ze šamponu (který by u přírodních nebo syntetických vosků nevadily...
optoteam
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 110
Registrován: 09 kvě 2015, 15:43

No už toho je fakt dost. No já pokud tam tu toyotu dám tak koupím jeden z uvedných šamponu na keramicke povrchy a toť vše. Nicméně jeden z důvodů proč jsem se na to tak možná blbě ptal je to co psal Feri, u každého produktu keramiky je napsáno něco, no možná každý produkt je originál a vyžaduje jiný postup, ale zřejmě to udělám následovně: jak auto přivezu nechám to u někoho tady z klubu aby si s lakem pohrál at je pěkný a pak dám keramiku nebo křemík... prostě toyotu. snad se nebudu za pár měsíců chytat za hlavu že to byl ztracený čas...
Uživatelský avatar
soray
Administrátor
Příspěvky: 2947
Registrován: 26 říj 2010, 14:30
Bydliště: Králův Dvůr
Odeslaná poděkování: 6 poděkování
Obdržená poděkování: 12 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Ten popisek je nějakej letitej, to tenkrát odněkud kopíroval kolega. Opravíme.
Obrázek M: mjaros@detailingshop.cz T: +420602542150
Uživatelský avatar
joshiki
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 2908
Registrován: 10 lis 2013, 18:30
Bydliště: CZ 30km od D2
Obdržená poděkování: 1 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Rozhodně povlakováním neprohloupíš.
Nic si z toho nedělej žádný učený z nebe nepadl tak místní kluky ber s rezervou :)
Aktuálně na fb http://www.mytiauthodonin.cz
Archív na DC.CZ http://detailingclub.cz/viewforum.php?f=49

----------------------------- info@mytiauthodonin.cz 606 300 056
optoteam
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 110
Registrován: 09 kvě 2015, 15:43

:smile: díky všem za ochotu a rady, keramiku at toyotu nebo jinou tady zmíněnou tam dám a snad bude sloužit dělat radost...

Bojím se už jen jedné jediné věci, že keramika za nějakou dobu bude mít vady na kráse, třeba hologramy co já vím, ale v té chvíli nebudu moci auto vyleštit a navoskovat atp, nebo jo?
Odpovědět