Vaše zvolená ochrana pro zimu 2015

Vše o finální protekci laku, popis jednotlivých druhů vosku a sealantů. Udržba již nanesených vrstev vosků.
Odpovědět
Uživatelský avatar
soray
Administrátor
Příspěvky: 2947
Registrován: 26 říj 2010, 14:30
Bydliště: Králův Dvůr
Odeslaná poděkování: 6 poděkování
Obdržená poděkování: 12 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Skladem ho je dost :dance4: :D
Obrázek M: mjaros@detailingshop.cz T: +420602542150
juro111
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 33
Registrován: 25 srp 2015, 22:54
Bydliště: Slovensko, Trnava

Ja som dnes dal na auto dve vrstvy Finish Kare 1000P, tak som zvedavý ako dlho mi vydrží.
Musí vydržať dlho, lebo som nešetril a na dve vrstvy som minul viac ako polovicu zo vzorky. Neviem či je to adekvátne množstvo, alebo som plytval. Robil som to prvý krát, tak som robil ako som vedel :)
Ale profi detaileri by ma asi ubili, lebo som druhú vrstvu dal asi po cca hodine. Niekde som čítal, že by sa malo až po 24 hodinách, no na to nemám čas a ani priestor.
Uživatelský avatar
Neozin
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 1905
Registrován: 10 kvě 2014, 13:26
Bydliště: Ostrava

Hodina odstup je uplne v pohode. ;)
wildT
Moderátor
Příspěvky: 3761
Registrován: 06 dub 2012, 22:42
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Ja osobne jsem toho nazoru ze tady to "vytvrdnuti vosku" nez das dalsi vrstvu je jenom takovy mytus a klidne muzes druhou vrstvu davat hned po te prvni. Hlavnim benefitem druhe vrstvy ma totiz byt zaruka 100 % pokryti, protoze at se clovek snazi jak chce, vzdycky nekde nejaky kousek vynecha (pokud nejede centimetr po centimetru s lampou v ruce). Navic i pokud ten vosk "tvrdne" x hodin, tak ve dvou vrstvach bude proste "tvrdnout" x*2 hodin.
Uživatelský avatar
Neozin
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 1905
Registrován: 10 kvě 2014, 13:26
Bydliště: Ostrava

To jsem si vzpomněl na sebe jak jsem začínal s detailingem a četl o vytvrdnutí vosku. Porozumněl jsem tomu tak, že nanesu vosk a počkám 24 hodin. Pak budu rozlešťovat. :D Ještě že to byl DJ vosk, který pak šel bez problému rozleštit po 24 hodinách.
Napster
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 371
Registrován: 21 zář 2011, 18:03
Bydliště: Mladá Boleslav

Porsche dostalo 3 vrstvy dodojuice,impregnaci plateny strechy a vytapenou garáž na zimu az do jara mu to musi stacit. Legacy dostalo jen 1 vrstvu hard candy. A na superba jsem pouzil gumove koberecky a novou vuni CS gumovy medvídky. To mu musi stačit(je to kombi a bilej a ten me nebavi tolik :-D. A zimaky jsem jeste nazul. Tohle je podle me dostacujici pece na zimu. :D :pardon:
jirka mz
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 27
Registrován: 04 kvě 2013, 19:41

Jelikož jsem letos nějak nestihl před zimou udělat kompletní detailing, a auto mám teď víceméně neošetřené, a už jsem se smířil s tím že letos bude zima bez vosku jsem si všiml že se tady řeší jakýsi WetCoat http://www.detailingshop.cz/ochrana-lak ... y-sealant/ . Po tom co jsem cca 3 roky zpátky začal s detailingem a naučil se tak nějak všechny postupy, mě tohle připadán trochu jako scifi :D nic moc jsem o tom tady nenašel, tak se chci zeptat, to lze opravdu použít bez nějaké velké přípravy laku, s tím že to pár měsíců na autě vydrží? Vzhledem ke zkracujícím se dnům už letos fakt komplet detailing nestihnu, takže by se taková věc na zimu hodila :smile:
Uživatelský avatar
Laconi
Moderátor
Příspěvky: 1908
Registrován: 14 črc 2013, 18:42
Bydliště: Brandýs nad Labem
Obdržená poděkování: 1 poděkování

Staci umyt samponem pak idealne aspon clay a muzes strikat :D :D :D
clean&style

Detailingové služby v Praze - laconi150@gmail.com
jirka mz
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 27
Registrován: 04 kvě 2013, 19:41

Takže umyju auto šamponem, osuším vezmu Clayem, případně ještě Gyeon Q2M Iron (teda ještě před Clayem) ? A po přeclayování opláchnu a rovnou použiju ještě za mokra WetCoat ? Jde mě o to jestli nebude potřeba povrch po clayování něčím odmastit, napadlo mě třeba použít ten Iron až po Clay jestli to teda není blbost? Jinak používám šampon Dodo Juice Sour Power a na clay mám Dodo Juice Born Slippy Refill Clay Lube
wildT
Moderátor
Příspěvky: 3761
Registrován: 06 dub 2012, 22:42
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

ne, mas to dobre

myti
lehke osuseni
iron
oplach
clay
oplach nebo myti
wetcoat
Odpovědět