Chemical Guys

Vše o finální protekci laku, popis jednotlivých druhů vosku a sealantů. Udržba již nanesených vrstev vosků.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Laconi
Moderátor
Příspěvky: 1908
Registrován: 14 črc 2013, 18:42
Bydliště: Brandýs nad Labem
Obdržená poděkování: 1 poděkování

Z těch tří podkladů asi jakýkoliv.
clean&style

Detailingové služby v Praze - laconi150@gmail.com
MilanES
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 21 zář 2015, 12:04

Ahojte,

dlouho jsem hledal nějaký detailer, kterým šetrně setřu prach a drobné nečistoty až jsem narazil na Speedwipe....počáteční nadšení ale vystřídalo velké rozčarování :problem:
Auto, které před zimou mělo na sobě dvě vrstvy Kolohnata, jsem v pátek umyl a vrstvu doplnil jako vždy AG Aqua Waxem, který je perfektní, má super water beading a vydrží cca 2 týdny. 2 dny auto poté stálo pod přístřeškem a jen se na něj poprášilo, tak jsem ho celý natěšený přejel Speedwipem, který jsem přesně pro tyto účely kupoval. Aplikace super, vůně taktéž...so far so good.
Pak přišlo ale ono zmiňované zklamaní -> hned jak jsem vyjel začalo vydatně pršet a po nějakém water beadingu nebylo ani stopy :!: :crazy: Tak nulový odvod vody jsem v životě na svém autě neviděl, snad jen po aplikaci IPA.....ani náznak.

Mohl by někdo potvrdit podobnou zkušenost?? Je Speedwipe nevhodný na syntetické vosky, které sundává...? ...nebo si nerozumí s AG Aqua Waxem?

díky za odpověď
Uživatelský avatar
Laconi
Moderátor
Příspěvky: 1908
Registrován: 14 črc 2013, 18:42
Bydliště: Brandýs nad Labem
Obdržená poděkování: 1 poděkování

Speed Wipe určitě nic nesundavá, spíš si myslím že překrývá vosk.
clean&style

Detailingové služby v Praze - laconi150@gmail.com
MilanES
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 21 zář 2015, 12:04

Uhm...k čemu pak ale takový detailer je, když překryje vosk, který si tam pracně nanášel a přijdeš tím o většinu benefitů vosku? :?
Uživatelský avatar
BigBang
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 3320
Registrován: 19 říj 2011, 23:29
Bydliště: DuchcoVW & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Spedwipe bude obsahovat zvýrazňovače lesku, takže vizuální efekt by to mělo spíš přidat a hydrofobní vlastnosti by se měly asi tak po prvním dešti navrátit. Tenhle produkt je spíš "srazovka" kdy potřebuješ aby auto vypadalo pěkně a nebylo zaprášený ;)
GERMAN ENGINEERING...(\X/)

Fóbie a Šurikeny :) ... a Hliník?
kdyby po mně byla sháňka, tak vwvw(makovej závin)centrum.cz
Kuban
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 58
Registrován: 24 led 2016, 22:37
Bydliště: Dc

Ahoj,
ma smysl,na vylesteny a odmasteny auto,davat pod Black luminous glow infusion jeste wmf?Prida na vysledku nebo spis ubere,kdyz black nepujde rovnou na lak?
Diky.
Uživatelský avatar
Laconi
Moderátor
Příspěvky: 1908
Registrován: 14 črc 2013, 18:42
Bydliště: Brandýs nad Labem
Obdržená poděkování: 1 poděkování

Pravděpodobně se nestane vůbec nic :D
clean&style

Detailingové služby v Praze - laconi150@gmail.com
MilanES
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 21 zář 2015, 12:04

BigBang píše:Spedwipe bude obsahovat zvýrazňovače lesku, takže vizuální efekt by to mělo spíš přidat a hydrofobní vlastnosti by se měly asi tak po prvním dešti navrátit. Tenhle produkt je spíš "srazovka" kdy potřebuješ aby auto vypadalo pěkně a nebylo zaprášený ;)
Aha, rozumím....nějaký quick detailer, kterým bych bezpečně setřel prach a lehkou silniční špínu a který měl hydrofóbní vlastnosti, obsahoval nějaký ten vosk, bys mohl doporučit??

díky
Naposledy upravil(a) MilanES dne 14 dub 2016, 09:37, celkem upraveno 1 x.
wildT
Moderátor
Příspěvky: 3761
Registrován: 06 dub 2012, 22:42
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Treba Optimum No-Rinse 1:16 je fajn a vyjde zadarmo po rozredeni, pripadne BSD coz mas detailer na steroidech. :smile:
MilanES
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 21 zář 2015, 12:04

Ten Optimum máš namysli zřejmě ve verzi Wash&Wax , že ano?? Je u nás někde k sehnání?? Já ho už kdysi hledal a narazil a koupil jen Wash & Shine, u kterého jsem nepozoroval nějaký hyd. účinek...

díky
Odpovědět