Ochrana laku - Touareg ( black deep pearl )

Vše o finální protekci laku, popis jednotlivých druhů vosku a sealantů. Udržba již nanesených vrstev vosků.
Odpovědět
optoteam
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 110
Registrován: 09 kvě 2015, 15:43

ok díky, zkusím...
optoteam
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 110
Registrován: 09 kvě 2015, 15:43

presne tohoto se chci zbavit, hlavne v létě těch 200 km po dálnici auto uplně fousaté od mušek a pokud mě keramika zbavý toho abych nemusel řešit to co je na obárzku tak se opravdu twším že auto umyju šamponem oplachnu a bude bez těch mastných fleků.
Přílohy
Ferrari_F430_Spider_00115.jpg
wildT
Moderátor
Příspěvky: 3761
Registrován: 06 dub 2012, 22:42
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Ja nastrikam na predek penu, necham to par minut byt a pak to sundam wapkou, pak umyju normalne samponem a 95% much je pryc, i na cizich autech co nemaji vubec zadny vosk. A co jsem zatim zkousel, tak treba Hard Body (neni to keramika, ale...) zadne zazracne schopnosti v sundavani much nasucho (bez odmoceni) neposkytuje, abys z toho zase nebyl zklamany
Uživatelský avatar
Frozz
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 697
Registrován: 12 čer 2014, 19:57
Bydliště: Praha/stř. Čechy
Odeslaná poděkování: 1 poděkování
Obdržená poděkování: 1 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Mám na autě od včera čerstvě keramiku (CQuartz), jel jsem asi 60km po dálnici, předek plný mušek. Dnes jsem navlhčil tamponek ONR a všechny mušky šly naprosto bez obtíží a tlaku sundat. Na druhou stranu nevím, jak by to vypadalo, kdybych je tam nechal třeba týden. Každopádně keramika ti nepomůže v tom, že se mušky nebudou lepit, naprosto zásadní je co nejdřív odstranit, nejlépe hned po jízdě.
FB - https://www.facebook.com/LTDetailing/
Web - https://www.ltdetailing.cz

Profesionální strojní leštění | keramické povlaky | individuální školení

Více info: info@ltdetailing.cz
optoteam
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 110
Registrován: 09 kvě 2015, 15:43

aha, zajímavé, no ale s tím bych problém neměl, jen jestli existuje něco když přijedu tak to třeba nastříkám na předek setřu hadrou a je to?
Uživatelský avatar
oxik
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 1209
Registrován: 14 bře 2014, 13:08
Bydliště: České Budějovice

ano a nazyva se to detailer :D
http://www.display-folie.cz - ochrana pro všechny displeje a monitory
optoteam
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 110
Registrován: 09 kvě 2015, 15:43

sorry, vím že vám to možná příjde směšné ale fakt nevím co nejlíp na to použít, a kor když na tom bude ta keramika. takže když koupim detailer spray po jízdě nastříkám předek nechám asi chvíli pusobit? a setřu tak to bude nejlepší postup?

co je ONR?
Uživatelský avatar
c4eX6
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 93
Registrován: 23 led 2015, 09:31
Bydliště: Brno, Praha

ONR = Optimum No Rinse

Jina vec je ze keramiky jsou nachylnejsi na tvorbu skvrn od tvrde vody, takze po umyti auta budes mit auto flekatejsi, než kdybys na tom mel vosk, ale zase QD by si s tim mel poradit..
petr72
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 39
Registrován: 27 dub 2015, 20:43

nebo ecosmart od chemiků, používám hned po jízdě na hmyz a funguje to dobře ( nastříkat, setřít a doleštit ), ale mám na autě karnaubu ,ne keramiku... mohlo by to tu keramiku překrývat karnaubou, kterou ecosmart obsahuje.. ale nějakou vrstvičku zanechá každý detailer...
jandrak
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 28
Registrován: 07 dub 2015, 05:19

To je dobré téma, řeším to samé.
Dobře, máme povlak (Reload a další), máme detailer (třeba z ONR), který používáme na hmyz po jízdě.

Př:
Chci udělat reaplikaci reloadu. Stačí mi zase IPA + např.Eraser? Zruší tyto přípravky to ONR a můžu aplikovat Reload?
Používání ONR v průběhu života Reloadu nevadí a můžu dávat Reload rovnou? (což si myslím je blbost, protože mi nebde chytat - neodmaštěno)

Jestli to chápu dobře, ONR nemá na Reload negativní vliv, neubližuje mu, maximálně dodává nějakou další ochranu laku /sklu /plastu.

Můžete někdo odpovědět? :smile:
Odpovědět