Vosky, sealanty a keramiky - obecný pokec

Vše o finální protekci laku, popis jednotlivých druhů vosku a sealantů. Udržba již nanesených vrstev vosků.
Odpovědět
Uživatelský avatar
soray
Administrátor
Příspěvky: 2947
Registrován: 26 říj 2010, 14:30
Bydliště: Králův Dvůr
Odeslaná poděkování: 6 poděkování
Obdržená poděkování: 12 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Jakýkoliv DJ vosk je 100% jistota. Mě fungoval dobře i Collinite 476. Pak se dá samozřejmě experimentovat, jako jsme to dělali my v počátcích detailingu :-)
Obrázek M: mjaros@detailingshop.cz T: +420602542150
martina4
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 109
Registrován: 09 črc 2018, 01:12

Dobre, kdyz budu tedy chtít ten Soft99 tak po dekontaminaci nebudu davat lime prime a dam rovnou ten vosk? Je fakt lepsi nez vosky od Dodo?
Uživatelský avatar
brabus
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 742
Registrován: 28 úno 2015, 17:42
Bydliště: kousek od Brna

auto budes muset stejne porad umyvat ....
BSD maniac
HonzaD
Administrátor
Příspěvky: 504
Registrován: 17 úno 2016, 21:53
Odeslaná poděkování: 6 poděkování
Obdržená poděkování: 7 poděkování

martina4: ano, je lepší pod Fusso (syntetický vosk) leštěnku nedávat. Dodo vosky jsou většinou přírodní, pod ně Lime Prime přímo patří ;) Liší se jednoduchost aplikace a výdrž. Pokud jsi začátečník, nevadí ti voskovat 4x ročně a chceš udat ještě zbytky LP, kup si něco od Dodo, třeba oblíbený Hard Candy ;)
martina4
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 109
Registrován: 09 črc 2018, 01:12

Diky za odpověď, tak uz chapu proc mi vydrzel asi jen mesic vosk Meguiars Ultimate liquid wax pod ktery jsem dal Lime Prime. Byl synteticky. Jen jsem mel pocit, ze po tom polisi ten lak byl hladsi takovy peknejsi. No prave vubec nemam cas voskovat 4 x. Mam problem to udelat jednou za rok.
martina4
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 109
Registrován: 09 črc 2018, 01:12

Z časových důvodů. Jinak me to bavi a mam garaz.
Uživatelský avatar
brabus
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 742
Registrován: 28 úno 2015, 17:42
Bydliště: kousek od Brna

pokud nemas cas, nevim jakym zpusobem umyvas proto bys mel pouzivat BSD nebo Wetcoat, Meguiar's Hybrid Ceramic Wax je to rychly a prakticky mas stale max silu vosku....
BSD maniac
martina4
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 109
Registrován: 09 črc 2018, 01:12

Klasika wapka, dva kybliky myci rukavice a sampon Dodo Juice Born to be mild. Pak rucnik
Petr_Trojan
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 26 úno 2019, 09:35

Čau, zajímalo by mě jestli má někdo po Dodo Juice Lime Prime Pre-wax Cleanser zkušenosti s kombinací Dodo Juice Blue Velvet Hard Wax DARK / Dodo Juice Supernatural Acrylic Spritz Ultra-high Performance Spray Sealant / Auto Finesse Finale Quick Detailer? Je žádoucí nebo naopak nežádoucí používat přes zmíněný sealant, detailer?

Díky za názory. :smile:
martina4
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 109
Registrován: 09 črc 2018, 01:12

Tak budu objednávat ten soft99 fusso, chci výdrž. Jen ted řeším jakou lestenku pod něho presne zvolit, protoze ji musim pouzit, mam lehce hologramy a na strese nove skrabance. Co by mohlo pod voskem fungovat?
Odpovědět