Soft 99 Fusso Coat

Vše o finální protekci laku, popis jednotlivých druhů vosku a sealantů. Udržba již nanesených vrstev vosků.
Odpovědět
optimas
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 202
Registrován: 22 led 2018, 15:58

Lak je loni na kapotě nový, ale stříkáno ve značkovém servisu.
Ano po pastě odmašťuju Prepem a zkouším i Ipou a teď jsem to odmašťoval 3x. Fusso nanáším opravdu tenkou vrstvu žlutým piškotem a teď jsem rozlešťoval tímhle po 15 minutách zaschnutí a naprostý luxus https://www.detailingshop.cz/uterky-a-r ... va-uterka/.
Vůbec jsem nemusel tlačit, jen tak zlehka a šlo to krásně rozleštit. Na střechu jsem si bral i štafle a díval se zhora a nic. To samé přední blatníky jsou v pohodě. Jedině ten nový lak, že by to dělal.
Jedna doplňující otázka, čím dostat dolů leštící pastu z černých nelakovaných plastů a nejsou hladké. Z hladkých plastů to jde krásně dolů. Zkoušel jsem to APC 1:10 a nechytal jsem se. Jak to odstranit?
Eddiee29
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 499
Registrován: 03 dub 2015, 00:11
Bydliště: Hněvotín(Olomouc)
Obdržená poděkování: 3 poděkování

Zkus to fusso nechat dele, ja s nim nemam problem i po cele noci..
optimas
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 202
Registrován: 22 led 2018, 15:58

Vyzkoušíme
optimas
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 202
Registrován: 22 led 2018, 15:58

Ahoj, chystám se dát na přední kapotu matnou wrap folii a týpek říkal, že sundat Fusso není problém, že na to má IPA a to půjde, ale když jsem viděl tu roli zelených papírových ručníků tak se obávám o poškození laku jak to bude drhnout. Mám černou Hondu takže měkký lak. Hodně lidí píše, že se musí Fusso odleštit jinak to nejde. Je to tak?
Uživatelský avatar
brabus
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 742
Registrován: 28 úno 2015, 17:42
Bydliště: kousek od Brna

2x jarem a bude pryc. Ipou muzes vzit, ale mikrovlaknem. Papirovy rucniky mu narvy do kloaky.
BSD maniac
optimas
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 202
Registrován: 22 led 2018, 15:58

Budu u toho tak si ho pohlídám a v kufru bude mikrovlákno. Dneska jsme zkoušeli dát kousek te folie na prasáka. Takže na neumyté neodmaštěné auto a světe div se ta folie tam držela celkem slušně. I on byl překvapený jak to drží
Cherryman
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 26 srp 2019, 21:53

Ahoj všichni, pročetl jsem celé vlákno a hodnê se tu rešilo co dat pod Fusso. Váš závêr je NIC, a pokud tam nêco zbylo, tak radnê odmastit, jinak Coat zlobí, nebo ménê drží a dêlá fleky. Nojo, ale co když potrebuju skryt drobné škrábance a hologramy na co samotne Fusso nestačí? Což použít Soft99 Micro Liquid Compound ? Pokud budu vycházet z toho, že je to syntetika ( nikdo zatím nepotvrdil) a stejná firma, nemuselo by se snad pred Coatem odmaštovat/sundávat vrstvu, efekt compoundu a zataženÿch škrábancü by züstal a mohlo by se to spojit bez ztráty životnosti vrchní vrstvy. Nebo se mÿlím?
optimas
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 202
Registrován: 22 led 2018, 15:58

Pár stránek zpět tady kolega psal, že dává pod Fusso Lime Prim a nemá problém. Tak vyzkoušej a uvidíš. Není nic lepšího než vlastní zkušenost a překrývat hologramy je blbost. Co je tak nevytvořit než je maskovat.
Cherryman
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 26 srp 2019, 21:53

Hm, a jiný kolega zase psal, že je to blbost, protože LP je na přírodní bázi a pod syntetiku nepatří a před FUSSEM je nutné odmastit, tedy vlastně LP sundat. S tímto názorem se ztotožňuji víc, a to z důvodu, že LP 100%ně obsahuje lubrikační oleje, tedy mastnotu. O hologramech a škrábancích jsem se asi nevyjádřil dost přesně, ne každý si kupuje nové auto, takže tvá druhá rada je mimo mísu.
Ještě k tomu překrývání. je mi jasné že abrasivní leštěnkou část defektů"odbrousím", ale část těch hlubších tam zůstane a je potřeba je vyplnit/překrýt/zamaskovat. Proto řeším podklad pod Fusso, který by mohl pod ním zůstat a nemusel by se strhávat odmaštěním a pod. Toto u nové káry odpadá, ale to není můj případ.
Rád bych dostal třeba radu typu : "Soft99 Micro Liquid Compound je opravdu syntetika a s Fussem by se měla spojit." :unknw: apod.
optimas
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 202
Registrován: 22 led 2018, 15:58

Hele já napsal pouze to co je tady o pár stránek zpět a kdo má jakou zkušenost z praxe. Ju? Myslíš že vyleštit lak bez hologramu je mimo mísu? Tak proč pak detaileří leští bez hologramu? Ale ldyž chceš hologramy proč ne. :D
Odpovědět