♥ Bejbeho Wax test ♥ Dodo, RG, Colli..

Vše o finální protekci laku, popis jednotlivých druhů vosku a sealantů. Udržba již nanesených vrstev vosků.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Bejby
Partner DCČR
Příspěvky: 795
Registrován: 01 bře 2013, 22:31
Bydliště: Chomutov

Zdravíčko chlapci :imgay:

Když jsem se chtěl vrhnout na kompletní péči o lak, tak mě napadlo, že mám k dispozici poměrně dost zajímavých vosků, tak jsem se rozhodl otestovat jejich výdrž :)

Pod každým voskem je strojně nanesen Dodo Lime prime. Všechny přípravky jsou aplikovány v jedné vrstvě. Po dobu testu budu auto mýt čistým šamponem ValetPro Concentrated car wash (PH neutral, bez přídavků - bez leštidel, bez vosku) v kombinaci s předmytím (ValetPro Orange Prewash v pěnovači) kvůli šetrnosti vůči stavu laku. Auto není garážované, ale přes noc je pod přístřeškem. Denně najezdí tak 20-30km.

Do testu jsem zahrnul i jeden super sealant od Doda a jen tak pro zajímavost i Lime Prime a AG SRP, abychom zjistili, jestli se tyto dva čističe laku dají použít i jako primární protekce.

Fotoreport budu poskytovat zhruba tak 1x za 14 dní, možná víc, někdy možná míň :)

Takže takhle:

1.Dodo Acrylic Spritz
2.Collinite 476s
3.Raceglaze 55
4.Dodo Rubbish Boy's (juiced edition)
5.Dodo Hard Candy
6.Autoglym SRP
7.Dodo Lime Prime


Obrázek

20 dní po aplikaci
Všechny opravdové LSP se chovají jako čerstvě nanesené. Velmi mě zaujal beading Acrylicu - opravdu krásné perly kapek vody. Taky mě překvapil SRP - vzhledem k tomu, že to je pouze "leštěnka", tak celkem dobře odpuzuje vodu i po 20 dnech po ruční aplikaci. Lime prime dávno po smrti - u toho je nejlepší zůstat jen jako u 3. stupně leštění a přípravy pod vosk (ostatně ve své kategorii je to můj favorit :) )

Za kvalitu foto se omluvuju, mobil musí postačit :ireful:

Obrázek


Dodo Acrylic Spritz

Obrázek


Collinite 476s

Obrázek


Raceglaze 55

Obrázek


Dodo Rubbish Boy's - juiced edition

Obrázek


Dodo Hard Candy

Obrázek


AG SRP

Obrázek


Dodo Lime prime :D

Obrázek



80 dní po aplikaci
Bohužel jsem měl dvouměsíční odmlku z důvodu špatného počasí, nebo nedostatku času, takže test nevyšel zrovna podle mých představ. Ale nějaké to překvapení na mě dneska vykouklo. Některý vosky jsou po smrti ale je tu jeden, co mě mile překvapil :) Řeč je o Dodo Hard Candy, který celkem slušně odvádí vodu i po téměř 3 měsících a překonal výdrž jak Rubbishe, tak sealantu Acrylic Spritz a dokonce bych řekl, že i oblíbený vosk Raceglaze 55, který má jen o trochu horší beading. Auto bylo za 3 měsíce umyté třikrát čistým šamponem bez přísad a vosky nebyly podporovány žádným detailerem. No posuďte sami :)

Dodo Acrylic Spritz - řekl bych, že už žádnej neni. Ale Sorayovi vydržel celou zimu, tak to nechápu sakra..
Obrázek

Lime prime - ten umřel už pár dní po aplikaci.. Aspoň jsem to zkusil :D
Obrázek

SRP - vzadu v rohu to pořád něco dělá - nechápu :D
Obrázek

Raceglaze 55 - pořád celkem dobře funguje :)
Obrázek

Dodo Hard Candy - Dřív jsem tomuhle vosku za pár korun moc nevěřil, ale právě jsem změnil názor :)
Obrázek

Dodo Rubbish Boy's - juiced edition - vypadá to taky na náhlou smrt..
Obrázek

Collinite 476s - prostě držák, který nemá cenu srovnávat s přírodními vosky ;-)
Obrázek
Naposledy upravil(a) Bejby dne 26 kvě 2014, 23:52, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
BigBang
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 3320
Registrován: 19 říj 2011, 23:29
Bydliště: DuchcoVW & Kladno
Kontaktovat uživatele:

ale zase to má dokonalej wet look :mrgreen:
GERMAN ENGINEERING...(\X/)

Fóbie a Šurikeny :) ... a Hliník?
kdyby po mně byla sháňka, tak vwvw(makovej závin)centrum.cz
Uživatelský avatar
Bejby
Partner DCČR
Příspěvky: 795
Registrován: 01 bře 2013, 22:31
Bydliště: Chomutov

Jako vyleštěnej Crystal Rock :D
Uživatelský avatar
samot0506
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 1278
Registrován: 30 kvě 2013, 17:13
Bydliště: Broumov okr.Náchod
Obdržená poděkování: 1 poděkování

To vypadá na velmi pěknou recenzičku vosků.Mám v košíku colohnáta tipoval bych ho na vítěze co se výdrže týče.V košíku mám ještě Dodo Juice Purple Haze Pro Hybrid nemáš s ním nějaké zkušenosti?Nevím jestli mám vzít oba nebo jen colohnáta :roll:
Uživatelský avatar
Bejby
Partner DCČR
Příspěvky: 795
Registrován: 01 bře 2013, 22:31
Bydliště: Chomutov

S hybridama od Doda zkušenost nemám, ale měly by mít slušnou výdrž a dobrej lesk. Každopádně určitě vem dva druhy protekce - jednu na léto a druhou na zimu. Na zimu se hodně srovnává collinite 476s a Finish Kare, Pár lidí říkalo, že ten Finish Kare je lepší, má lepší lesk a delší výdrž, takže můžeš zkusit aspoň vzorek :) Jinak na léto vem nějakej Dodo vzoreček za pár kaček. Třeba Rubbishe :)
Uživatelský avatar
BigBang
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 3320
Registrován: 19 říj 2011, 23:29
Bydliště: DuchcoVW & Kladno
Kontaktovat uživatele:

výdrž nemůžu hodnotit, mě vydržel kolohnát i lidožrout zhruba stejně, ale 1000p se líp rozlešťuje ;)
GERMAN ENGINEERING...(\X/)

Fóbie a Šurikeny :) ... a Hliník?
kdyby po mně byla sháňka, tak vwvw(makovej závin)centrum.cz
Uživatelský avatar
HanzGTD
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 97
Registrován: 02 srp 2011, 18:18

Pěknej testík, jsem zvědavej na výsledek :thumbup:
Letos plánuju na sezónu Rubbishe, už po něm koukam asi rok :D

Nechávam doda i v zimě, loni Purple Haze PRO a myslim že dobrý, letos jsem nechal Blue Velveta a taky tam něco zůstalo, myju Sour Powerem a BTBM tak to možná nepatrně podporuju ve výdrži
Freshly Juiced
Uživatelský avatar
Bejby
Partner DCČR
Příspěvky: 795
Registrován: 01 bře 2013, 22:31
Bydliště: Chomutov

Třeba Sorayovi vydržel Hard Candy celou zimu. Všechno je to o přípravě a o správnym podkladu. Já dal pod Hard Candyho jednou SRP a vosk jsem měl v létě pouhý měsíc, pod Dodo vosky je prostě nejlepší Lime prime.
Uživatelský avatar
samot0506
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 1278
Registrován: 30 kvě 2013, 17:13
Bydliště: Broumov okr.Náchod
Obdržená poděkování: 1 poděkování

Vypadá to že colohnát bude mít lepší výdrž zde video:
Uživatelský avatar
HanzGTD
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 97
Registrován: 02 srp 2011, 18:18

Jako podklad dávam Lime Prime Lite, o SRP se tu už někde psalo že k dodo vosku nic moc.
Než výdrž spíš hodnotim snadnost a pocit z aplikace, musí mě to bavit :D a v tom mi dodo naprosto vyhovuje, vosky co jsem měl předtim byl často problém rozleštit když voskuju venku..finiš se mi líbí, beading taky, půl roku si myslim že dodo vydrží a to mi stačí :pardon:
Freshly Juiced
Odpovědět