Smyty vosk?

Vše o finální protekci laku, popis jednotlivých druhů vosku a sealantů. Udržba již nanesených vrstev vosků.
spacek.at
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 23
Registrován: 30 kvě 2014, 00:19
Bydliště: Brno

Ahoj vsichni. Mel bych takovou otazku. Je mozne, ze pouzitim wap s vysokym tlakem (proste vyssi, nez na bezne domaci wapce nebo u drivejsi mycky kam jsem jezdil) se smyl vosk? Pouzivam Dodo Juice Blue Velvet Hard Wax a jako podklad Bling Prep Polish. Po umyti wapkou a bez zjevnych necistot uz nedela zadnej peknej beading (po prvnim umyti, kdy bylo auto spinavejsi nez pri myti druhem se efekt beadingu projevil paradne). Diky moc za rady :)
Audi A4 1.8TFSI B8.5
Uživatelský avatar
Glossworks Detailing
Moderátor
Příspěvky: 571
Registrován: 25 srp 2014, 18:14
Bydliště: Ružindol (Trnava), Slovakia

Nevyznám sa v dodo voskoch ale každý jeden prírodný vosk zmyješ silnou wapkou. Záleží na tom ako blízko k laku wapkuješ, od tlaku, použitého šamónu, tvrdosti vody a podobne.

Treba pochopiť že vosky (hlavne naturálne) sú len mikroskopická vosková/olejovitá ochrana. Nie je to keramika alebo lak. Silná wapka môže dokonca poškodiť lak, tak bacha na to ;)
Bart.08
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 865
Registrován: 19 bře 2014, 15:25

jak tam máš ten vosk dlouho ? :smile:
Uživatelský avatar
soray
Administrátor
Příspěvky: 2947
Registrován: 26 říj 2010, 14:30
Bydliště: Králův Dvůr
Odeslaná poděkování: 6 poděkování
Obdržená poděkování: 12 poděkování
Kontaktovat uživatele:

spacek: a šampon nějaký byl?

Jinak já wapkuju přírodní vosky léta a nikdy jsem smývání žádný nepozoroval.
Obrázek M: mjaros@detailingshop.cz T: +420602542150
spacek.at
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 23
Registrován: 30 kvě 2014, 00:19
Bydliště: Brno

Wapka byla na OMV (neni to zase zadny terno s tou silou) a jen cista voda (maji tam kupodivu paradne reseny to, ze na sampon maji oddelenou pistoli, takze ani pozustatky chemie byt nemohly). Vosk tam mam tak plus minus mesic. A vzdalenost wapkovani byla tak mezi 10-30 cm dle zaspineni na urcitem miste.
Audi A4 1.8TFSI B8.5
Uživatelský avatar
Glossworks Detailing
Moderátor
Příspěvky: 571
Registrován: 25 srp 2014, 18:14
Bydliště: Ružindol (Trnava), Slovakia

Soray: Mal som na mysli wapkovanie ala amater na rucnej umyvarke. Konec priemyselnej 200+ barovej wapky 3-5 cm od laku :D
Uživatelský avatar
soray
Administrátor
Příspěvky: 2947
Registrován: 26 říj 2010, 14:30
Bydliště: Králův Dvůr
Odeslaná poděkování: 6 poděkování
Obdržená poděkování: 12 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Tys to jen ostříkal a dál nic? Mytí rukavicí nebylo? Jestli Ti teda nezůstal film jemné špíny na laku, který to degraduje.
Obrázek M: mjaros@detailingshop.cz T: +420602542150
spacek.at
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 23
Registrován: 30 kvě 2014, 00:19
Bydliště: Brno

Nene, rukavice nebyla. Bohuzel posledni dobou nemam moc cas a auto bylo s odpustenim kompletne posrany, coz laku taky moc nepomaha. Rozhodl jsem se teda aspon takhle na rychlo auto zbavit necistot (coz se na pohled povedlo dobre), ale beading se neobjevil. Tim vic me prave prekvapilo, ze kdyz jsem to bez rukavice myl naposled a to bylo auto spinavejsi byl beading hned po umyti paradni. Mozna se teda fakt jedna o vrstvu "lepive" spiny, ktera se tam nakupila za ty dva tydne od posledniho myti a tim padem beadingu zabranuje? Ja jen jestli proste tim wapkovanim nenicim vosk (nechce se mi porad nanaset novej, kdyz by mel vydrzet nejakych tech par mesicu :) )
Audi A4 1.8TFSI B8.5
Uživatelský avatar
soray
Administrátor
Příspěvky: 2947
Registrován: 26 říj 2010, 14:30
Bydliště: Králův Dvůr
Odeslaná poděkování: 6 poděkování
Obdržená poděkování: 12 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Nechci tvrdit, že to tak je na 100%. V Praze parkuju pod stromy a stačí prach a bordel ze stromu a po dešti to vypadá, že je lak bez vosku. Po umytí ale naprosto OK.
Tak to možná zkus a uvidíš, případně budeme pátrat dál.
Obrázek M: mjaros@detailingshop.cz T: +420602542150
Uživatelský avatar
joshiki
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 2908
Registrován: 10 lis 2013, 18:30
Bydliště: CZ 30km od D2
Obdržená poděkování: 1 poděkování
Kontaktovat uživatele:

neumyté auto mechaniky(rukavicí apod) je jak smirek a na něm přitomnost vosku nezjistíš...takže příště umyj tak jak máš a pak uvidíš jestli vosk je nebo neni.
Smýt vosk tlakem vody jsem ještě neslyšel ale netvrdím že to není možné :smile:
Aktuálně na fb http://www.mytiauthodonin.cz
Archív na DC.CZ http://detailingclub.cz/viewforum.php?f=49

----------------------------- info@mytiauthodonin.cz 606 300 056
Odpovědět