Test několika málo ochran a jejich kombinací

Vše o finální protekci laku, popis jednotlivých druhů vosku a sealantů. Udržba již nanesených vrstev vosků.
wildT
Moderátor
Příspěvky: 3761
Registrován: 06 dub 2012, 22:42
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

*Pridavam se do zastupu testovacu, a protoze ja uz moc ochran nemam (vse jsem rozprodal), zameril jsem se spis na ruzne kombinace nekolika zakladnich produktu.

Je to test na velmi male plose, horni strana kufru Superbu MkI a test bude stacionarni - bude to na zahrade, bude na to prset. snezit, foukat, ale nebude se s tim jezdit. Tak doufam ze to bude mit nejakou vypovidajici hodnotu. I kdyz by si clovek rekl, ze na tom musi vydrzet cokoliv na furt, tak opak je pravdou - loni jsem daval na pulku 476s (cca brezen), a v rijnu uz tam temer nebyl. Je ale pravda, ze priprava pro vosk tehdy byla 0, hodil jsem to rovnou po FG400 :) Bylo to celou dobu venku a clayovani jsem se nevyhnul jak se do toho nachytal ruzny bordel.

Priprava byla myti+clay+3stupen(FG400+PF2300+SF4000, vse menzerna kotouce-white/orange/yellow, FG400 na spinu a zbytek orbit), dvojite odmasteni 1:4 IPA/destilka a nakonec rozdeleni:

Hard Body 1x
Hard Body 2x

Poorboys EX-P 1x
Poorboys EX-P 2x
LP + EXP 1x
LP + EXP 2x

476s 1x
476s 2x

LP+476s 1x
LP+476s 2x

RG 4x4 1x
RG 4x4 2x
LP+RG 4x4 1x
LP+RG 4x4 2x

BSD 1x
BSD 2x
LP+BSD 1x

Vsechno bylo nanaseno presne dle instrukci, kazdy buff out jsem delal cistou uterkou, proste snazil jsem se aby to bylo pokud mozno co nejvic vypovidajici (spotreboval jsem asi 30 uterek a 10 aplikatoru). Tam kde jsou 2 vrstvy tak je rozestup 3 hodiny s tim, ze to tvrdlo doma, kde mam 20-22st.

Umyvat to budu vzdycky jak budu myt auto, asi BTBM a Nano Bathe pro ten Hard Body, ale to bude asi problem... uvidim jak se to bude vse chovat a podle toho se rozhodnu.

Zatim to sem davam aby se dal merit cas ve dnech, pres noc to jeste necham doma a zitra to dam ven :)

23. ledna: ochrany naneseny
24. ledna: umisteno ven + zkusim natocit video aby byl nejaky referencni bod jak se vsechno chovalo na zacatku :)





Tady (jpg, 12MB) se jeste muzete kouknout na rozlozeni, ale ve skutecnosti je to spis pro me abych to nezapomnel nebo neztratil :D
Naposledy upravil(a) wildT dne 24 led 2015, 13:17, celkem upraveno 4 x.
Uživatelský avatar
soray
Administrátor
Příspěvky: 2947
Registrován: 26 říj 2010, 14:30
Bydliště: Králův Dvůr
Odeslaná poděkování: 6 poděkování
Obdržená poděkování: 12 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Zajímavý, jsem zvědavej na průběh :smile:
Obrázek M: mjaros@detailingshop.cz T: +420602542150
Uživatelský avatar
Feri
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 767
Registrován: 10 črc 2013, 12:38
Bydliště: Brno

:thumbup:
Jen tam mohl být ještě nějaký DoDo vosk pro srovnání s RG, ale jsem na to zvědav... ;)
wildT
Moderátor
Příspěvky: 3761
Registrován: 06 dub 2012, 22:42
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Taky jsem zvedavej jak to nakonec dopadne. :D

Feri: Chtel jsem ho tam dat misto 4x4, bohuzel Doda jsem uz vsechny prodal (myslel jsem, ze jsem mel jeste zbytky Banana Armouru, ale bohuzel ne). :( :D
Uživatelský avatar
Mr.Bean
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 2679
Registrován: 11 kvě 2012, 19:59
Bydliště: Praha, Vrané nad Vltavou
Kontaktovat uživatele:

wildT píše: zbytky Banana Armouru, ale bohuzel ne). :( :D
Nechceš koupit? :D
MB w124 300TE-24 R6, BMW E12 525 R6, BMW E28 525i (na jaře 535i), BMW E23 735i R6, BMW E30 316i, Simca 1000 1,3 rok 66
Úplný blázni jsou ty lidi... Místo na koních jezděj v medvědech

Obrázek Obrázek
Bart.08
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 865
Registrován: 19 bře 2014, 15:25

:thumbup: uvidíme, jak to bude vypadat dále :smile:
Uživatelský avatar
Feri
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 767
Registrován: 10 črc 2013, 12:38
Bydliště: Brno

Však to ničemu nevadí, jen by tam měl RG 4x4 svýho přímýho konkurenta ;) Máš to krásně a podstivě zdokumentovaný :thumbup:
Pozoroval jsi mezi ochranami nějaký rozdíly ve výsledným efektu - lesku?
wildT
Moderátor
Příspěvky: 3761
Registrován: 06 dub 2012, 22:42
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Rozdily v lesku jsem zkoumal docela dukladne se dvouma ledkama (~1500 lm) a na nic jsem neprisel. Ale to bude spis tim ze to je strasne mala plocha, myslim ze kdybych ten kufr rozdelil v pulce jenom na dve casti, tak uz by tam castecne slo porovnavat, ale na takovychto kouskach je to asi nemozne.

Nez to ale zapomenu tak tu dam par poznatku z aplikace:

Narocnost aplikace
od nejtezsi k nejjednodussi:
Hard Body
476s
RG 4x4
BSD
EX-P

Proc:
Hard Body: Spotreba minimalni, aplikace pres cotton pad docela jednoducha, ma se to nechat 15 minut. Po 15 minutach to tak nejak zaschlo, prvotni rozlesteni docela OK (jednoduche), pak jsem na to ale posvitil baterkou a byl tam haze. Tak jsem vzal novou cistou uterku a poctive pod baterkou jsem to musel dolestit do 100% stavu bez mlhy. Na to se asi musi davat pozor pri aplikaci, ale oproti "plnokrevnym" keramikam typu Cquartz nebo Carpro je to asi jeste jednoduche. Druhy coat sel o neco snadneji, asi jak uz byl jeden pod tim.

476s: Klasika, buffout je trosku narocnejsi (drzi to), nesmis to zapomenout hodinu, jinak pohoda. Jinak v pokojove teplote jsem to nechaval 15 minut stejne jako Hard Body a bez problemu.

RG 4x4: Ve vsech ohledech vic uzivatelsky privetivejsi nez 476s, jenom bylo potreba peclive vylestit, trosku to tam nechavalo smearing, ktery byl ale videt (stejne jako u Hard Body) jenom kdyz se na to posvitilo silnou LEDkou

BSD: Jednoducha aplikace.

EX-P: Jeste jednodussi, muze tam byt treba hodinu a i potom jde vylestit zcela bez namahy.

Hladkost povrchu
nejhladsi po nejhrubejsi
Lime Prime (naprosto zadny odpor)
4x4 (prijemne hladke)
EX-P (hladke)
476s (lehky odpor)
Hard Body (cca stejne jako 476s)
povrch po IPA (prst po tom drhne)
BSD (prst po tom vylozene drhne)

To poradi berte spis orientacne.
wildT
Moderátor
Příspěvky: 3761
Registrován: 06 dub 2012, 22:42
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Sheeting od 1 minuty. Jinak zadne prekvapeni, vsechno funguje cca stejne bez rozdilu :D

wildT
Moderátor
Příspěvky: 3761
Registrován: 06 dub 2012, 22:42
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

A kdyz uz jsme u toho, jak jsem zminil co na tom kufru bylo predtim, tak to bylo trochu jinak: 1. brezna nanaseno 2x 476s po IPA odmasteni. V rijnu uz tam temer nebyl. Nevim proc jsem si myslel, ze jsem ho tam daval rovnou jenom po jednostupnovem lesteni. :D

https://www.youtube.com/watch?v=4jeoLCqE7hc
https://www.youtube.com/watch?v=fRdBQu46tIg
Odpovědět