Ochrana proti prachu

Vše o finální protekci laku, popis jednotlivých druhů vosku a sealantů. Udržba již nanesených vrstev vosků.
alfatom
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 10
Registrován: 10 pro 2014, 16:48
Bydliště: Písek

Zajímá mě jestli máte vyzkoušené nějaké přípravky proti prachu který ulpí na karoserii a nejvíce je vidět na tmavých odstínech, přejet již navoskované auto antistatickou utěrkou asi moc nepomůže jediné co znám je speed wipe od chem. guys jenže to je syntetický detailer který nejspíš zničí vlastnosti (hloubku a lesk ) přírodních vosků. Je ještě nějaká jiná alternativa ?
Uživatelský avatar
Neozin
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 1905
Registrován: 10 kvě 2014, 13:26
Bydliště: Ostrava

Podle mě nic na prach neexistuje.
Mě tohle taky trápí. Umyju auto a na druhý den mám na autě tenkou vrstvu prachu. :( Ostatní to nevidí, ale já to vidím a štve mě to.
Někdy to pomocí dlouho srsté utěrky a roztoku ONR (ředění 1:20) setřu, ale chtěl bych vyzkoušet chemical guys ecosmart jestli nenabízí o něco více šetrnější způsob.
wildT
Moderátor
Příspěvky: 3761
Registrován: 06 dub 2012, 22:42
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Prachovka? :D
Uživatelský avatar
oxik
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 1209
Registrován: 14 bře 2014, 13:08
Bydliště: České Budějovice

A při jaký rychlosti prach z auta odlítá? Třeba by stačilo se kousek projet kolem 160kmh :D
http://www.display-folie.cz - ochrana pro všechny displeje a monitory
Uživatelský avatar
Feri
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 767
Registrován: 10 črc 2013, 12:38
Bydliště: Brno

Prach mě trápí taky, ale bohužel neodlítá z auta ani při 200kmh, asi je potřeba jet víc :D
counterct
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 287
Registrován: 30 bře 2014, 12:43
Bydliště: Plzeň

Parkovat ve vetrnym tunelu, tam snad prach nebude :)
Uživatelský avatar
lukas.cc
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 320
Registrován: 16 led 2014, 14:05
Bydliště: Orlová

Já umyju, ujedu 2km a prdel je zaprášená! :(
***VW Passat Variant 2008/ 2,0 TDI Common Rail // DSG***
Uživatelský avatar
Xander_Cage
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 188
Registrován: 24 zář 2013, 00:05
Bydliště: Ostrava

Problém moravskoslezského kraje, minulou neděli jsem umýval, s autem jsem pak 5 dní nikam nejel, jenom stálo na parkovišti a prachu na něm bylo jako kdyby to tam stálo 10 let. Alespoň u nás je to boj s větrnými mlýny.
lemurgt
Příspěvky: 6
Registrován: 28 říj 2014, 19:23

Mohu jenom potvrdit .člověk to umyje jednou zajede do práce a auto zaprášený jako před mytím a to parkuji v garáži .ještě že mě to mytí baví :smile:
Uživatelský avatar
mario-fm
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 720
Registrován: 18 úno 2013, 14:53
Bydliště: Frýdek-Místek

A kompresor nezkousel nekdo jestli by to neslo dost silnym proudem sfouknout? Ja to resim wapkou jen to splachnu a projedu at to uschne, max pouziju jeste penu.
Odpovědět