Autoglym HD wax

Vše o finální protekci laku, popis jednotlivých druhů vosku a sealantů. Udržba již nanesených vrstev vosků.
Vogast
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 10
Registrován: 03 bře 2015, 15:05

Zdrafim vsechny profiky, prvni prispevek :-)
Cca 5 let pouzivam Autoglym produkty. Jeste jsem je kupoval v Anglii, protoze v Cechach jsem je nesehnal.
Postup co delam:
AG Bodywork Shampoo Conditioner -> AG clay + lube -> AG SRP -> AG HD Wax. Docela mi ta kombinace vyhovuje, ale chtel bych zkusit neco novyho. Treba i lesticku, protoze lak by to potreboval.

HD Wax - malokdo tady o nem mluvi, mel by byt kvalitni, ale zda se, ze vsichni pouzivaji neco jineho. Jsou tu lepsi?
Bodywork Shampoo pry sundava vosky. Je to tak? Jaky jiny?
Nepouzivam sealanty a detailery. Mel bych?

Muze te mi prosim napsat vas postup? Myslim, ze by to bylo zajimavy i pro ostatni, jake kombinace vam fungujou... :pleasantry:
Uživatelský avatar
Xander_Cage
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 188
Registrován: 24 zář 2013, 00:05
Bydliště: Ostrava

Autoglym HD Wax mám, a už bych si ho podruhé nekoupil. Podle mě naprosto zbytečně předražený, a nemá takové vlastnosti za tu cenu. S Collonite nebo Finish Kare ušetříš a bude to mít lepší vlastnosti a odolnost.
Uživatelský avatar
Neozin
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 1905
Registrován: 10 kvě 2014, 13:26
Bydliště: Ostrava

Měl jsem 1L šamponu Bodywork Shampoo a že by smýval vosk jsem nepozoroval. Spíše obsahoval v sobě nějaké ty leštidla, které překryly vlastnosti vosku (hlavně beading).
Určitě jsou lepší šampony, třeba Dodo nebo Chemical guys vyrábí dobré šampony.
Jak již bylo řečeno, Autoglym HD Wax je v poměru cena/výkon/množství hodně drahý.
Detailer není nutností ale je dobré ho mít. Na přiživení vosku, na lehké čištění. Moc dobrá věcička.
wildT
Moderátor
Příspěvky: 3761
Registrován: 06 dub 2012, 22:42
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Jen tak pro doplneni a pro zajimavost, Autoglym je v UK dost benzinkova a hobbymarketova zalezitost (nerikam ze spatna, ale za podobne prachy se da koupit asi dost lepsich veci) :)
Uživatelský avatar
Glossworks Detailing
Moderátor
Příspěvky: 571
Registrován: 25 srp 2014, 18:14
Bydliště: Ružindol (Trnava), Slovakia

Sonax je ešte väčšia benzinovka a na BSD nedá nikto dopustiť :D

HDčko není zlé, ale je zbytočne predražené. To isté ti ponúkne FK alebo Colli :thumbup:
Vogast
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 10
Registrován: 03 bře 2015, 15:05

Jasny, nemel jsem srovnani s jinymi. Pokud zustanu u rucniho lesteni, co tedy kombinace Lime Prime Light Cleaner Glaze + prirodni/poloprirodni vosk napr. Natty`s Blue? Collli nebo FK bych asi nechal na zimu, jde mi primarne o lesk, cas si 2x v roce vetsinou najdu. Musim rict, proniknout jen do tematiky vosku a pripravy je fakt mazec :dash: . Uz jsem prosel celou sekci na foru a porad mlha :pardon:

Nejradsi bych ale chtel zacit resit strojove cisteni/lesteni. Mam vyhlidnutou tuto lesticku. Je to vhodny pro zacatecnika? http://www.detailingshop.cz/naradi-a-na ... ticka.html
Chtel bych vetsinu tech produktu co mam od AG pouzit, ale tekuty vosk nemam. Na netu jsem videl prezentaci od CG a rekl bych, ze ty V34/36 me asi zachrani, jinak nevim.

BTW: Nenasel jsem tady na netu jednoduchy manual s odkazy na typicky produkty, jak by se mohlo postupovat. Mozna je to pro vetsinu z Vas zbytecny, ale napsat neco jako 3 zakladni cesty, jak pristoupit k udrzbe vozu by byly fajn... :yahoo:
Uživatelský avatar
oxik
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 1209
Registrován: 14 bře 2014, 13:08
Bydliště: České Budějovice

http://www.display-folie.cz - ochrana pro všechny displeje a monitory
wildT
Moderátor
Příspěvky: 3761
Registrován: 06 dub 2012, 22:42
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Glossworks Detailing píše:Sonax je ešte väčšia benzinovka a na BSD nedá nikto dopustiť :D

HDčko není zlé, ale je zbytočne predražené. To isté ti ponúkne FK alebo Colli :thumbup:
Zrovna BSD je ale soucasti rady Extreme nebo jak se to jmenuje a to uz je profikosmetika :)
Vogast
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 10
Registrován: 03 bře 2015, 15:05

Velka omluva :sorry:
Uživatelský avatar
joshiki
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 2908
Registrován: 10 lis 2013, 18:30
Bydliště: CZ 30km od D2
Obdržená poděkování: 1 poděkování
Kontaktovat uživatele:

HD vosk je v pohodě když nehledím na cenu, při zohlednění ceny nic extra není ve srovnání s konkurenčními produkty.
Leštička je v pohodě na takové to domácí žvýkání svého laku a pár rodinných aut :)
Aktuálně na fb http://www.mytiauthodonin.cz
Archív na DC.CZ http://detailingclub.cz/viewforum.php?f=49

----------------------------- info@mytiauthodonin.cz 606 300 056
Odpovědět