Ručně míchaný vosk...

Vše o finální protekci laku, popis jednotlivých druhů vosku a sealantů. Udržba již nanesených vrstev vosků.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Horac
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 50
Registrován: 12 led 2012, 10:39
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Trochu se věnuji detailingu na úrovni amatérské péče o 3 rodinná auta. Používám přípravky od Chemical Guys a Optimum. Rád bych ale znal vaše názory na níže citovaný článek a na přípravek kterým autorka aplikuje čištění, leštění a ochranu laku "vše v jednom":

Mne prošlo rukama tolik různých výrobků od těch levnějších, až po drahé a uznávané značky, že jsem si mohla udělat poměrně slušný obrázek o tom, co který produkt umí a jak dlouho vydrží auto chránit. Bohužel nikdy jsem nebyla plně spokojená, snad až na vosky od finského výrobce Korrek, ty vydržely a fungovaly moc dobře + byly za přijatelnou cenu, která odpovídala užitné hodnotě výrobku.
Právě ceny některých značkových produktů jsou značně přemrštěné a nenabízejí přitom žádný luxus, špičkovou inovaci ani dokonalý výsledek, jen ta vysoká cena působí na zákazníka dojmem, že si kupuje něco extra ( viz Pikatec). Marketing je v tomhle velmi účinný nástroj. Realita? Většinou jen placebo efekt s dobrým pocitem, že jsme za velké peníze svému plechovému miláčkovi poskytli tu nejlepší péči. Byli za mnou různí lidé, kteří používali Swiss wax , Dodo aj., a když to porovnali s voskem, kterým jsem jim připravila, byli hodně překvapení, co dokáže skutečně kvalitní a účinný produkt; většina je už mojí stálou klientelou a doporučují můj vosk i dalším lidem. Tohle myslím mluví za vše.
Směs připravuji přesně na míru konkrétního laku, aby byl výsledek co nejlepší - toto žádný jiný výrobce nenabízí. Dále používám ultrajemnou pigmentaci, která je velice šetrná k laku i dalším materiálům aut, dokáže vytvořit hluboký lesk + "vytáhnout" barvu (zrnka metalízy/perleti) a mohu s tím směle leštit a voskovat i lak na modelech, kde jsou ale podstatně přísnější kritéria, než u reálných aut. Navíc směs obsahuje velmi účinné konzervační složky, které jsou nejen trvanlivé, ale vytvářejí na laku extrémně hladkou a kluznou vrstvičku, což umožňuje jeho snadné mytí a následnou údržbu.
Výhody a rozdíly vůči většině komerčních produktů:
*individualizace - vosk je připraven přesně na míru dle typu, stavu a kvality laku (dle výrobce auta), aby byl výsledek co nejlepší
*vosk je schopen lak dekontaminovat, šetrně vyleštit a zároveň dlouhodobě konzervovat
*všestrannost použití - lze aplikovat i na okna, okenní lišty, veškeré hladké plasty - matné i lesklé a některé strukturované, skla zpětných zrcátek, čiré kryty světlometů, mlhovek aj., chrom, kovové díly, nerez, elektrony, nebo i ochranné či reklamní fólie(polepy), díly v motorovém prostoru (vosk je odolný vůči vyšším teplotám)
*umí si poradit i se zažranou špínou, opakovanou aplikací postupně odstraní i poškozená místa v laku od ptačího trusu nebo po zbytcích hmyzu
*šetrnost a účinnost při leštění - mnohem jemnější pigment + nanobáze, která pronikne i do těch nejmenších skulinek, srovná povrch a zahladí ho
* politura je přesně nastavená dle tvrdosti laku (japonci versus VW nebo Mercedes) a také dle jeho stavu ( nový/zánovní lak versus poškrábaný nebo lak s hologramy od myček)
*barevná pigmentace vosku vytáhne a krásně zvýrazní metalická zrnka nebo perleť
*velmi snadno se aplikuje a leští, vosk lze vyleštit i po delší době zasychání zcela bez problému
*nikdy nezanechává na laku šmouhy
*k aplikaci a leštění není nutné mít žádné extra přípravky, drahé hadříky apod.
*při dodržení postupu aplikace vosku a správné následné péči (ruční mytí jen čistou vodou) má dlouhodobou trvanlivost - minimálně půl roku u aut v každodenním provozu, u garážovaných aut i déle jak rok
*velice snadná údržba a mytí auta bez použití jakékoliv chemie, což je i velmi šetrné k životnímu prostředí
*velká vydatnost vosku - nízká spotřeba produktu
*cenově hodně atraktivní vzhledem k užitné hodnotě a kvalitě
Celý proces od přípravy až ke konzervaci dělám tímto jediným přípravkem, nepotřebuji celou škálu serepetiček, abych lak umyla, dekontaminovala, vyleštila a zakonzervovala + další hafo přípravků k ošetření plastů, chromu, oken nebo elektronů. Ani k následnému mytí nepotřebuji žádné spešl šampony, stačí mi obyčejná čistá voda, což je nejen nejlepší pro auto samotné, ale i pro přírodu.
Více jak 15 let takto opečovávám Nissana (akutálně připravovanou směs na něm aplikuji cca 6 let), dodnes má lak jako sklo a i další materiály jsou jak nové. Voskuji ho maximálně 1x ročně. Kdo to auto viděl naživo, nechápal.
Pokud má někdo pochybnosti, ráda ho přesvědčím o tom, jak vosk funguje. Ostatně každý zájemce o moji technologii, si může vše důkladně vyzkoušet a ověřit, než si vosk zakoupí. Jsem velice náročná na kvalitu a výsledný efekt + šetrnost k autu a mohu kohokoliv ubezpečit, že pro lak svých aut vyžaduji jen to nejlepší, ale zároveň nehodlám přeplácet za marketingem opěvované výrobky, které se jako špičkové jen tváří a navíc vyžadují spoustu času a práce, jejíž výsledky vydrží jen pár týdnů nebo měsíců......
Je to tak trochu podobné jako s kosmetikou pro ženy; přitom ty nejlepší produkty obvykle nestojí mnoho a přitom fungují výborně.
Ovšem je to každého věc, co chce a za co své penízky utratí. Určitě taková karnauba od Doda v exkluzívní ořechové krabičce bude fungovat ještě "dokonaleji", než ta v plastovém obalu za třetinovou cenu....:D Proti gustu žáden dišputát....
Uživatelský avatar
Rety
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 1194
Registrován: 14 zář 2011, 10:46
Bydliště: Kunovice (Uherské Hradiště)
Obdržená poděkování: 2 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Tohle se tady už někde řešilo. Je to ta ženská z Mazda clubu myslím. Je docela profláknutá. Pokud vím, tak do všeho rve silikon. Pokud někdo vyzkoušel co ta ženská umí a nabízí a má znalosti detailingu, tak ať poreferuje. Je pravda že některé věci můžou fungovat lépe než značkové věci
Uživatelský avatar
BigBang
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 3320
Registrován: 19 říj 2011, 23:29
Bydliště: DuchcoVW & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Sakra, to je magickej produkt, divím se, že ještě ostatní výrobci kosmetiky existujou, když tady slečna/paní dokáže namíchat takovou technologii z vnějšího vesmíru anvíc za zlomek ceny :lol:
GERMAN ENGINEERING...(\X/)

Fóbie a Šurikeny :) ... a Hliník?
kdyby po mně byla sháňka, tak vwvw(makovej závin)centrum.cz
wildT
Moderátor
Příspěvky: 3761
Registrován: 06 dub 2012, 22:42
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Dohledal jsem, ze v podstate micha dohromady 4 ruzne benzinkove vosky/lestenky a do toho teflon a silikon, a to "know how na miru konkretnimu vozu" znamena to, ze pro starsi auto tam nalije abrazivni lestenku a pro nove bezabrazivni. Nebo minimalne takovy obrazek jsem si o tom udelal ja. Moc bych se tim nevzrusoval.
dasauto
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 37
Registrován: 06 úno 2014, 19:12

Silikon asi není zrovna to pravý ořechový na lak.
Uživatelský avatar
Horac
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 50
Registrován: 12 led 2012, 10:39
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

wildT píše:Dohledal jsem, ze v podstate micha dohromady 4 ruzne benzinkove vosky/lestenky a do toho teflon a silikon, a to "know how na miru konkretnimu vozu" znamena to, ze pro starsi auto tam nalije abrazivni lestenku a pro nove bezabrazivni. Nebo minimalne takovy obrazek jsem si o tom udelal ja. Moc bych se tim nevzrusoval.
Přesně takto to na mě taky působí...
Jsem si říkal, jestli těch skoro 15tis. Kč, které jsem utratil za poslední tři roky za detailingové produkty nebyla zbytečná investice... :D
Uživatelský avatar
oxik
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 1209
Registrován: 14 bře 2014, 13:08
Bydliště: České Budějovice

kde ta pani funguje? to by chtelo poskytnout testovaci auto :D
http://www.display-folie.cz - ochrana pro všechny displeje a monitory
Uživatelský avatar
Laconi
Moderátor
Příspěvky: 1908
Registrován: 14 črc 2013, 18:42
Bydliště: Brandýs nad Labem
Obdržená poděkování: 1 poděkování

Za ten silikon jí lakýrník pochválí až bude chtít něco lakovat :D
clean&style

Detailingové služby v Praze - laconi150@gmail.com
Uživatelský avatar
Mr.Brain
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 372
Registrován: 06 kvě 2014, 00:11
Bydliště: ČB

Laconi píše:Za ten silikon jí lakýrník pochválí až bude chtít něco lakovat :D
Mám tušení, že by chválili i za keramiku nebo křemík... :-P
Uživatelský avatar
lukascruz
Moderátor
Příspěvky: 512
Registrován: 20 úno 2012, 11:35
Bydliště: Rakovník, Praha

Lakýra tě bude chválit za jakoukoliv ochranu co na to dáš a neřekneš mu to.
Obrázek
Odpovědět