silikon v detailerech

Vše o finální protekci laku, popis jednotlivých druhů vosku a sealantů. Udržba již nanesených vrstev vosků.
Uživatelský avatar
kucik
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 24
Registrován: 09 kvě 2012, 22:49

Chlapi máte někdo odskoušeno, v jakých detailerech NENÍ silikon?
Stala se mi totiž nemilá věc. Nechal jsem si udělat celolak, v lakovně jsme dali řeč a bylo mi doporučeno, abych na lak nepoužíval přípravky se silikonem kvůli případným opravám. Kvůli chybné přípravě (moje chyba), bylo potřeba znova nalakovat (cca po 2 roky) kufr, dal jsem ho tedy do lakovny. Po pár dnech volali, čím ten lak leštím, že prý to děla hrozně mastná oka a krátery, což mě docela zarazilo, protože jsem si myslel, když člověk používá kvalitnější a dražší kosmetiku (3M, Valetpro, chemicalguys,...) a ne "benzínku a drogérku", tak tyto přípravky právě silikon obsahovat nebudou. Začal jsem se tedy probírat produkty, které mám doma a zjistil, že valetpro citrus bling obsahuje silikon - bylo mi potvrzeno i z detailingshopu. Citrus bling už tedy na auto nechci a hledám alternativu, která je ověřená. Jelikož je auto srazovka, je detailer celkem nutností.
Díky
Uživatelský avatar
Mr.Brain
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 372
Registrován: 06 kvě 2014, 00:11
Bydliště: ČB

Oni to před lakováním pořádně neodmastili?
Uživatelský avatar
Xander_Cage
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 188
Registrován: 24 zář 2013, 00:05
Bydliště: Ostrava

Sice to asi tvůj problém nevyřeší a otázku nezodpoví, asi bych změnil lakovnu, ono skoro všechny detailing přípravky budou obsahovat silikon, teflon atd. a to včetně vosků jestli si tím neumí poradit hledal bych lakýrníky jinde (i když vím, že najít kvalitního lakýrníka je dost problém).
Uživatelský avatar
joshiki
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 2908
Registrován: 10 lis 2013, 18:30
Bydliště: CZ 30km od D2
Obdržená poděkování: 1 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Taky budu kývat jak osel, ale existují odstraňovače silikonu či jiné účinné odmašťovače...to že pravděpodobně(nebo si to myslím )nedodrželi technologiský postup přípravy je jejich hloupost a lenost.
To by se ošetřovaná auta už nesměla nikdy lakovat? A nedej bože auto s keramickým povlakem...to už rovnou hodit ze skály? :D
Můžeš jim vyřídit nebo spíš se zeptat, jakým přípravkem odmašťovali?
Aktuálně na fb http://www.mytiauthodonin.cz
Archív na DC.CZ http://detailingclub.cz/viewforum.php?f=49

----------------------------- info@mytiauthodonin.cz 606 300 056
Uživatelský avatar
kucik
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 24
Registrován: 09 kvě 2012, 22:49

Ano existují antisil přípravky, ale jejich používání zase může ovlivnit odstín barvy. Aby na lak nepřišel silikon, řeknou v každé lakovně - byl jsem minimálně ve 3. Silikon se totiž umí zažrat až do plechu. Třeba u 3M vím, že leštěnky silikon neobsahují. 3M totiž dodává i do oem automotive, tak asi vědí. To už se rovnou může použít tempo, které silikon taky obsahuje.
Uživatelský avatar
joshiki
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 2908
Registrován: 10 lis 2013, 18:30
Bydliště: CZ 30km od D2
Obdržená poděkování: 1 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Fakt 3M je bez silikonů? Tuším že je na ropné olejové bázi, ikdyž to nemusí znamenat přítomnost silikonů.
Aktuálně na fb http://www.mytiauthodonin.cz
Archív na DC.CZ http://detailingclub.cz/viewforum.php?f=49

----------------------------- info@mytiauthodonin.cz 606 300 056
Uživatelský avatar
kucik
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 24
Registrován: 09 kvě 2012, 22:49

3M v lakovně i sami doporučí na leštění / ošetření, protože pak právě není problém s přelakováním běžným postupem.
Já právě myslel, že detailingové produkty jsou dělány tak, aby neovlivňovaly podklad (lak) a neznemožňovaly možnost případných oprav.

Docela mě překvapuje, že zde tuto vlastnost přípravků nikdo neřeší, když tempo se tu odsuzuje (já ho také odsuzuji). Zkuste právě v lakovně říct, že bylo na auto použito tempo a bude ho lakovat jen s odporem.
Car Pro Design
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 11
Registrován: 28 kvě 2016, 17:07

tvl co je to za lakovnu pošli je do řiti,to je snad samozřejmost odmastit před lakováním,a pokud to nejde náhodou odmastit,stejně ten lak musí rozmatovat,aby mohl lakovat,to zas jsou nějací garažoví borci,bože dnes už je lakyrník každý
Uživatelský avatar
Xander_Cage
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 188
Registrován: 24 zář 2013, 00:05
Bydliště: Ostrava

Tempo se tady odsuzuje i kvůli jiným věcem (především proto, že je to prakticky písek) a i když detailery obsahují silikon tak by to pro lakovny neměl být problém (alespoň pro většinu to by jinak všichni měli problém i s normal vosky a jak už řikal joshiki tak i s keramikou), protože ho zase neobsahují tolik aby nějak ublížily laku a ještě pokud máš na tom vosk či keramiku (mimochodem detailer se používá pro oživení ochrany a na zvýšení lesku což je právě obsahem silikonu teflonu atd. aby se to lesklo, ale jak jsem psal není to hlavní složka detaileru).
Jedině Raceglaze Clearmist by snad neměl mít silikon (alespon podle toho co píšou)
Ale stejně můj názor trvá že je na 98% chyba lakoven a jejich špatných postupů než detailing prostředků.
Jinak nejsem lakýrník, ale neopravuje se lak tak, že se musí ta minulá vrstva zbrousit alespoň pokud se znova lakuje (což by eliminovalo problém se silikonem) a navíc po 2 letech (co jsem z tvojí odpovědi se dozvěděl), ale jak říkám nejsem lakýrník tak nevím jak se to dělá.
Uživatelský avatar
kucik
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 24
Registrován: 09 kvě 2012, 22:49

Car Pro Design píše:tvl co je to za lakovnu pošli je do řiti,to je snad samozřejmost odmastit před lakováním,a pokud to nejde náhodou odmastit,stejně ten lak musí rozmatovat,aby mohl lakovat,to zas jsou nějací garažoví borci,bože dnes už je lakyrník každý
Četl jsi, co jsem psal v předchozím příspěvku? Byl jsem ve 3 lakovnách a všude stejný názor. Samozřejmě, že se odmašťovalo, ale oka se prostě udělaly až v čirém laku.

Je vidět, že to tady prostě nikdo neřeší, takže nejjednodušší způsob bude napsat výrobcům.
Odpovědět