Co na lak po korekci?

Vše o finální protekci laku, popis jednotlivých druhů vosku a sealantů. Udržba již nanesených vrstev vosků.
Hlavana
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 20
Registrován: 09 dub 2016, 22:21

Ahoj,potrebuju poradit ted kdyz delam strojne korekci laku davam po ocisteni ipou jako pojitko super resin polisch a na to vosk...docetl jsem se ale ze to neni dobry protoze resin je designovan na laky bez korekce...co pls pouzivate vy?pouzivam jak prirodni vosky tak syntetiku...

Diky

J.
Uživatelský avatar
pastovic
Rádce DCČR
Příspěvky: 346
Registrován: 01 dub 2015, 17:49
Bydliště: Šternberk (Olomouc)

No můžeš dát buď Lime prime od Doda, nebo pod sealent nic. Já nedávám nic. Vyleštím, odmastím, a dávám vosk, sealent.
Uživatelský avatar
Laconi
Moderátor
Příspěvky: 1908
Registrován: 14 črc 2013, 18:42
Bydliště: Brandýs nad Labem
Obdržená poděkování: 1 poděkování

Nebo keramiku, ale u té se povrch musí dokonale odmastit od zbytků past což bych rozhodně nedělal IPOu, ale např. Gyeon Prep.
clean&style

Detailingové služby v Praze - laconi150@gmail.com
umts14
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 66
Registrován: 04 srp 2016, 07:57

Chtěl bych se zeptat, zda po korekci laku stačí pouze odmastit a hned nanést vosk Finish Kare 1000P a nebo je lepší pod vosk dát ještě nějaké pojítko. Popřípadě které? Děkuji
Uživatelský avatar
pastovic
Rádce DCČR
Příspěvky: 346
Registrován: 01 dub 2015, 17:49
Bydliště: Šternberk (Olomouc)

Není potřeba dávat nic. Ale můžeš dát Lime prime.
Uživatelský avatar
skywolker
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 27 led 2017, 15:05
Bydliště: Olomouc

Dobrý den.
Moc prosím o radu, trápí mě to samo. Nevím co s lakem mé Octavie II RS žluté barvy. Jedná se o auto, které jezdí jen v létě a ještě když je sucho! Po korekci laku s kotouči Hex Logic + Menzerna FG 400 + 3000 a po aplikaci levného rychlovosku Optimum Car Wax v garáži při zářivkách lak vypadá fajn. Ale pohled do laku venku na slunci je takový, jako by mléčně zamlžený! Barva prostě nemá hloubku. A to i na mé žluté a i na jiných třeba červených lacích, které jsem takto kamarádům udělal.
Otázka tedy je, jak docílit toho hlubokého mokrého “machrovského” lesku. Můžete mi prosím aspoň stručně poradit, jak mé auto zdárně dokončit a posunout jeho vzhled o kus dál??
Mám dát třeba Glossworkz Glaze Finish a zakončit to sealantem Jet Seal 109, jak píše web nanowax?
Verze 2: Glossworkz Glaze Finish + nějaký vosk třeba Pete´s 53 či dražší 50/50 Limited Series?
Nebo použít jen Lime Prime od Doda?

Moc díky za rady, Milan z Olomouce
Uživatelský avatar
soray
Administrátor
Příspěvky: 2947
Registrován: 26 říj 2010, 14:30
Bydliště: Králův Dvůr
Odeslaná poděkování: 6 poděkování
Obdržená poděkování: 12 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Pokud auto jezdí jen v létě a při pěkném počasí, šel bych cestou přírodního vosku s karnaubou. Asi bych nevymýšlel nic extra, Menzerny jsou OK, já bych akorát místo SF3000 dal DJ Lime Prime a na to přírodní vosk - čímkoli od DJ chybu neuděláš, Raceglaze vosky jsou taky fajn, Swissvax je už dražší.

A pak si myslím, že při dodržení postupu to bude super.
Obrázek M: mjaros@detailingshop.cz T: +420602542150
Uživatelský avatar
joshiki
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 2908
Registrován: 10 lis 2013, 18:30
Bydliště: CZ 30km od D2
Obdržená poděkování: 1 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Nemyslím si, že by byla chyba ve vosku-s ničím takovým jsem se nesetkal.
Je to leštěné DA nebo rotačkou?
V Olmíku je mimojiné i člen Eddie
Aktuálně na fb http://www.mytiauthodonin.cz
Archív na DC.CZ http://detailingclub.cz/viewforum.php?f=49

----------------------------- info@mytiauthodonin.cz 606 300 056
Uživatelský avatar
skywolker
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 27 led 2017, 15:05
Bydliště: Olomouc

Skvěle, jak mile se vyblbnou ty mrazy, objednám si Dodo Lime Prime.
Soray: prosím tě, nějaký přesnější tip na vosk Dodo by jsi pro mě neměl? Koukal jsem se a je jich tam 36. Na jaře budu kámošům leštit další 2 červené Octavie a jednoho modrého Superba, tak že větší balení přijde vhod.

Zapomněl jsem dodat, že mám excentr Shine Mate ERO 600. Eddieho zkusím kontaktovat, jestli by si na malý pokec neudělal chvíli času.
HonzaD
Administrátor
Příspěvky: 504
Registrován: 17 úno 2016, 21:53
Odeslaná poděkování: 6 poděkování
Obdržená poděkování: 7 poděkování

Třeba Dodo Juice Hard Candy ;)
Odpovědět