Raceglaze Signature 4x4 Wax PFTE

Vše o finální protekci laku, popis jednotlivých druhů vosku a sealantů. Udržba již nanesených vrstev vosků.
tomiktt
Příspěvky: 2
Registrován: 23 dub 2012, 09:36
Kontaktovat uživatele:

Tak už jsem objednal asi 5 ks tohoto vosku. Z jediného prostého důvodu. Osvědčil se ;-)
  • Ocharana disků před brzdným prachem
    Díky tomu, že obsahuje PTFE, je opravdu odolnější! Před aplikací jsem řešil problém, co udělat, aby se mi nezapejkal horký brzdný prach do laku disku. Po navoskování mám překvapivě klid (brzdná soustava je stejná jako dříve).
  • Snadnější mytí disků
    Tak z toho jsem byl vydřenej :shock: - byl jsem na myčce a opravdu jsem je spláchnul proudem vody wapky
  • Ochrana bočních prahů automobilů
    Vzhledem k popisu a spokojenosti s vysledkem na discích, jsem vosk aplikoval také ve 2 vrstvách na boční prahy.
Aplikace - klasická ...
  • Příprava povrchu - Clay a Dodo Juice Lime Prime
  • Vrstva vosku - 2 vrstvy mi stačily bohatě, protože moje trpělivost není bezmezná :-). Uvidíme, jak dlouho vrstva vydří. Jo, a nanášel jsem vosk prsty.
Vosk krásně voní, nedráždí pokožku, nanáší se v pohodě - standard

Spotřeba
Vosk je řidší než běžné tuhé vosky, proto spotřeba je nepatrně vyšší. Ale za ty prachy je to uplně jedno! Nešetřil jsem vůbec a udělal jsem jednu sadu kol vel.18 uplně v pohodě.

Výdrž
To zatím nejsem schopen zcela posoudit. Je mimo sezonu a myl jsem disky jen 1x. Takže se uvidí časem.

Závěr
Za ty peníze? Jednoznačně doporučuji především na místa více ve styku s nečistotami. Na karoserii jsem vosk nepoužíval, takže např. jeho shine nejsem schopen posoudit, navíc mám auto ve stříbru :-) Ale kola se lesknou nádherně
BMW Z4 3.0i E85 (2003) - Full M Sport Paket, Diff 3.46, BBS LeMans Orig. :twisted:
Uživatelský avatar
Tom
Moderátor
Příspěvky: 1185
Registrován: 26 říj 2010, 18:57
Bydliště: Praha, Chomutovsko

Na čase koupit full size balení ;) Je fakt dobrej a vůně je velmi podmanivá 8-)
Detailing Club ČR
Detailing Shop http://www.detailingshop.cz - Autorizovaný dealer Dodo Juice, Gyeon, Microfiber Madness, ValetPRO, Race glaze, Bilt Hamber, Autoglym, Auto Finesse, široká nabídka autokosmetiky Swissvax, Carpro, Chemical Guys a další.
wildT
Moderátor
Příspěvky: 3761
Registrován: 06 dub 2012, 22:42
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Na zaklade teto recenze jsem tento vosk vyzkousel taky a musim souhlasit! Vyborny lesk, snadne rozlesteni, excelentni beading. Jedina nevyhoda je ta ridsi konzistence (nemyslim si, ze je to nevyhoda co se tyka spotreby), problem mozna je v tom, ze se vosk jakoby rozdelil na dve slozky, tekutejsi a tuzsi, s tim ze ta tekutejsi docela dost vytekla behem dopravy postou. Kazdopadne jsem to zbytek zpatky zamichal a pri aplikaci prsty nebyl problem.

Spotreba mi prijde minimalni a udelal jsem celkem 8 kol (kazda 2 vrstvy - prvni vic rucne, druhou aplikatorem) a neprijde mi, ze by toho moc ubylo - a ta sample verze je fakt malicka (vzdycky jsem si nabral trosicku na klic od baraku, ten jsem otrel do aplikatoru a az potom zacal aplikovat; kdyby se to nabiralo rovnou, tak tam toho moc nezbyde... :D)

Prep u obou byl Iron X, tar remover, Achilles strojne a naneseni vosku viz vyse.

Takze za mne take jasne plus.

+ sample size stoji 180 Kc a postaci urcite alespon na 3 sady
+ vyborny lesk, paradni beading
+ snadna aplikace (bezproblemove rozlesteni)
- konzistence (je potreba ho zamichat a minimalne sample size dozicka moc netesni)

Vydrz zatim neposoudim, ale na podzim dam vedet, jestli si vzpomenu :)
Přílohy
IMG_3576.jpg
IMG_3563.jpg
IMG_3452.jpg
Uživatelský avatar
Tom
Moderátor
Příspěvky: 1185
Registrován: 26 říj 2010, 18:57
Bydliště: Praha, Chomutovsko

;) ty vzorečky bývají tekutější než velkej :)
Detailing Club ČR
Detailing Shop http://www.detailingshop.cz - Autorizovaný dealer Dodo Juice, Gyeon, Microfiber Madness, ValetPRO, Race glaze, Bilt Hamber, Autoglym, Auto Finesse, široká nabídka autokosmetiky Swissvax, Carpro, Chemical Guys a další.
Uživatelský avatar
Mr.Bean
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 2679
Registrován: 11 kvě 2012, 19:59
Bydliště: Praha, Vrané nad Vltavou
Kontaktovat uživatele:

Zatím samý kladný ohlasy. 4x4 bude můj příští zimní vosk
MB w124 300TE-24 R6, BMW E12 525 R6, BMW E28 525i (na jaře 535i), BMW E23 735i R6, BMW E30 316i, Simca 1000 1,3 rok 66
Úplný blázni jsou ty lidi... Místo na koních jezděj v medvědech

Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Tom
Moderátor
Příspěvky: 1185
Registrován: 26 říj 2010, 18:57
Bydliště: Praha, Chomutovsko

s tvojí novou vosko-spotřebáží budeš mít malej na 1 aplikaci :D
Detailing Club ČR
Detailing Shop http://www.detailingshop.cz - Autorizovaný dealer Dodo Juice, Gyeon, Microfiber Madness, ValetPRO, Race glaze, Bilt Hamber, Autoglym, Auto Finesse, široká nabídka autokosmetiky Swissvax, Carpro, Chemical Guys a další.
Uživatelský avatar
Mr.Bean
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 2679
Registrován: 11 kvě 2012, 19:59
Bydliště: Praha, Vrané nad Vltavou
Kontaktovat uživatele:

Vidím, že ať to udělám jakkoli, tak to je špatně :-D
vezmu jednu 4x4 a jednu 55 ;-)
MB w124 300TE-24 R6, BMW E12 525 R6, BMW E28 525i (na jaře 535i), BMW E23 735i R6, BMW E30 316i, Simca 1000 1,3 rok 66
Úplný blázni jsou ty lidi... Místo na koních jezděj v medvědech

Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Tom
Moderátor
Příspěvky: 1185
Registrován: 26 říj 2010, 18:57
Bydliště: Praha, Chomutovsko

dobrá volba ;) tyhle spotřeby jsou už lepší než to co předtim :D
Detailing Club ČR
Detailing Shop http://www.detailingshop.cz - Autorizovaný dealer Dodo Juice, Gyeon, Microfiber Madness, ValetPRO, Race glaze, Bilt Hamber, Autoglym, Auto Finesse, široká nabídka autokosmetiky Swissvax, Carpro, Chemical Guys a další.
Uživatelský avatar
ka-spel
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 498
Registrován: 18 bře 2013, 22:46
Bydliště: Prostějov
Odeslaná poděkování: 2 poděkování
Kontaktovat uživatele:

To je ten co bude v zimním balíčku? Už se těším. Vystačí to na oktu kombi? Srovnání s kolohnáten?

Odesláno z mého ZTE V970 pomocí Tapatalk
Uživatelský avatar
Bejby
Partner DCČR
Příspěvky: 795
Registrován: 01 bře 2013, 22:31
Bydliště: Chomutov

Já udělal s timhle vzorečkem celou Oktu combi v jedný vrstvě a zhruba půlka mi ještě zbyla ;-)
Odpovědět