Nanaseni vosku

Vše o finální protekci laku, popis jednotlivých druhů vosku a sealantů. Udržba již nanesených vrstev vosků.
Uživatelský avatar
nexus_cz
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 1080
Registrován: 03 zář 2013, 06:38
Bydliště: Praha

Lesku zdar, :) mám opravdu začátečnickou otázku, ohledně přírodního vosku... nanést na celé auto a po "zaschnutí" rozleštit nebo nanášet po částech karoserie? Díky.
Uživatelský avatar
BigBang
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 3320
Registrován: 19 říj 2011, 23:29
Bydliště: DuchcoVW & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Na přírodu je to jedno, klidně udělej celý auto a pak rozlešťuj. U takovýho kolohnáta to zase nejde, protože se rozleštěním musíš trefit do správnýho okna jinak je jak beton... Uplnej opak lidožrouta, kterej je mnohem víc „blbuvzdornej“ :D
GERMAN ENGINEERING...(\X/)

Fóbie a Šurikeny :) ... a Hliník?
kdyby po mně byla sháňka, tak vwvw(makovej závin)centrum.cz
Uživatelský avatar
nexus_cz
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 1080
Registrován: 03 zář 2013, 06:38
Bydliště: Praha

Díky, teď jsem si všiml, že jsem omylem vytvořil nové téma, kdybych to věděl, napsal bych to do chronologie postupů. Omlouvám se.
Uživatelský avatar
mata..
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 389
Registrován: 15 zář 2011, 12:23
Bydliště: Praha

Já bych se držel toho, co doporučuje výrobce, abys pak nebyl nemile překvapenej, že ten vosk nejde rozleštit :)
Uživatelský avatar
BigBang
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 3320
Registrován: 19 říj 2011, 23:29
Bydliště: DuchcoVW & Kladno
Kontaktovat uživatele:

samozřejmě a taky to vždycky chce trochu vyzkoušet jak se co tváří, jestli to jde rozleštit a tak :)
GERMAN ENGINEERING...(\X/)

Fóbie a Šurikeny :) ... a Hliník?
kdyby po mně byla sháňka, tak vwvw(makovej závin)centrum.cz
fery
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 82
Registrován: 19 črc 2015, 09:12

Zdravím,studuju to tady hodně, ale zajímalo by mě, jestli je jednoznačný názor jestli nanášet vosk/sealant/mikrovláknovým aplikátorem nebo utěrkou.Když utěrkou tak stranou s delším vlasem? A dále rozlešťovat krátkým a pak to doladit dlouhým? Dík
Uživatelský avatar
pastovic
Rádce DCČR
Příspěvky: 346
Registrován: 01 dub 2015, 17:49
Bydliště: Šternberk (Olomouc)

Tak studuj ještě víc. Protože se vosk i seal ve větším případě nanáší pěnovým aplikátorem. Utěrkou snad už dnes nikdo nic nenanáší max v případě nedostupných míst. Rozleštění většinou dlouhým chlupem. U mě teda vždy. Ale zase, není dlouhý chlup jako dlouhý chlup. Viz třeba čína 720gsm vs Carpro boa 350gsm.
fery
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 82
Registrován: 19 črc 2015, 09:12

Ja se omlouvam za blbou otázku,ale v návodu na něco co mám je dokonce upřednostněna utěrka.
Uživatelský avatar
pastovic
Rádce DCČR
Příspěvky: 346
Registrován: 01 dub 2015, 17:49
Bydliště: Šternberk (Olomouc)

Neomlouvej se, není potřeba. A co máš u čeho je to upřednostňováno?

Edit: pokud jde o nějakej spray wax typu Optimum Car Wax, tak je jasný že to rozneseš mikrovláknem, ale jestli klasika tvrdej nebo tekutej (ne spray), tak je nesmysl to dělat mikrovláknem.
Naposledy upravil(a) pastovic dne 20 říj 2015, 17:56, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
oxik
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 1209
Registrován: 14 bře 2014, 13:08
Bydliště: České Budějovice

a o jaký vosk jde?
http://www.display-folie.cz - ochrana pro všechny displeje a monitory
Odpovědět