Flek na alcantaře

Údržba plastových, textilních a kožených částí interiéru. Údržba interiérových koberců.
Sibie
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 34
Registrován: 03 úno 2013, 00:41

Sabian píše: 22 bře 2018, 23:12 S Raceglaze ani Colourlock tedy moc dobré zkušenosti nemám ale třeba to byla špatná aplikace . Zkoušel jsem ještě pěnu od Sonaxu, ale ani to není to pravé. Jedná se o očištění světlé alcantary, kterou už si nikdy nevyberu ! Máte někdo nějaké další zkušenosti s přípravky jako jsou tyto. Viděl jsem výsledky čistění světlé kůže od MV, ale tam se jednalo o klasickou kůži nikoliv alcantaru. Děkuji.
Se speciálníma přípravkama mám taky spíše špatné zkušenosti a když jsem se v tom dřív šťourala víc, tak jsem došla k závěru, že špatné zkušenosti spíš převažují i u jiných. Než jsem objevila kouzlo mýdlové vody a obyčejného odžmolkovače, tak jsem na ní taky strašně nadávala, od té doby jí mám radši než běžnou kůži :D
Sabian
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 24
Registrován: 19 bře 2018, 20:36

Díky za tip před chvilku jsem viděl typka co to dělal dokonce jemným brouskem co se používá na zjemneni kůže na nohou :D

Můj problém ale nejsou zmolky ale spíše hodně zasedla barva a tou mydlovou vodou si moc jistý nejsem ... je to alespoň legendární mýdlo s jelenem
Sibie
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 34
Registrován: 03 úno 2013, 00:41

Brousek podle mě není nejlepší volba, neudělá to pořádně a těžko říct co to v dlouhodobém horizontu udělá s vláknama. Neosvědčil se mi ani klasický odžmolkovač, ideální je elektrický.

Teoreticky by kompletní péče měla vypadat takhle: suchý kartáč -> hadřík s mýdlovou vodou (nebo jestli nutně toužíš po chemii) -> suchý kartáč -> odžmolkovač -> impregnace.

Neboli nejdřív vykartáčuješ prach a povrchový bordel, pak jí vyčistíš, necháš vysušit, pak dočistíš zbytky bordelu, prach a zdrsníš povrch, pak odstraníš žmolky (ideálně elektrickým, abys tu alcantaru netrhal a nedřel zbytečně) a pak ochrana. Přejít k něčemu silnějšímu můžeš vždycky, ale začínat tím není dobrý nápad, protože polovina těch přípravků ti to stejně nevyčistí a ještě ti jako bonus nechá takové krásné dárečky jako třeba fleky, kterých se pak budeš dost těžko zbavovat. Tenhle postup chce čas a pokud je to delší dobu nečištěné, vyplatí se to udělat klidně 2 - 3x po sobě, ale myslím si, že uvidíš výsledek.

P.S.: Jen tak pro zajímavost. Než jsem čistila to svoje auto, vím že bylo někde u "profíků", kteří to čistili komplet. No, nestačila jsem se divit jak ta kůže a konkrétně i alcantara může být i po 15 letech světlá, když jsem to pak čistila sama výše zmíněným postupem :grinning:
Sabian
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 24
Registrován: 19 bře 2018, 20:36

sníám vědět o jaký se jedná. Světlá Alcantara je to co mě nyní trápí nejvíce. Nejedná se náhodou o zanyder ?
Sibie
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 34
Registrován: 03 úno 2013, 00:41

Omlouvám se, teď asi nerozumím. Na co konkrétně je to dotaz? :)
Odpovědět