Škrábance na lesklých (klavírních) plastech v interiéru

Údržba plastových, textilních a kožených částí interiéru. Údržba interiérových koberců.
Honza_RG
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 55
Registrován: 13 dub 2015, 10:30
Bydliště: Brno/Bratislava/Praha

Lestit lakovany plasty jde, nicmene je to pomerne narocny a malokdo ma k tomu naradicko. Trosku k myslence to dat do keramiky - hodne z vas si stale neuvedomuje jednu zakladni vec - co je prach? to jsou male castice kremiku, tzn. klidne se setrenim prachu da poskrabat i keramika a neni potreba se nejak extremne snazit. Keramika je ochranna vrstva laku, jakoze lak navic, to aby byla opravdu odolna vyzaduje ji tam mit opravdu hodne (1-2 vrstvy jsou vazne nic) a stejne se da poskrabat. Bezne ma lak tvrdost cca 3-6H, keramika to umi posunout o jednotky a dosahnou skutecne 9H (z mohsovy stupnice tvrdosti materialu) je nerealne. Oznaceni 9H u keramik vychazi z jineho testu, tzv. pencil testu, ktery meri tvrdosti nateru. Jinak slozeni keramik se lisi, neco je ciste SiO2 a neco je SiC neco je jeste trosku jinyho, malokdo vam rekne co je kde, nicmene jsou dulazita i rozpoustedla ve kterych to je. To jen tak ve zkratce. Kdo by se chtel o tom pobavit vic, tak at mi klidne napise.
Obrázek
tomas-222
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 22
Registrován: 03 říj 2016, 10:01

Ahoj
Mam na Vas dotaz Mam Golf 7 a mam ve vnitr leskle plasty cim to tedy lestin nebo nejsetrneji odstranit otisky?nejaky primo prostredek ktery by byl setrny?Diky za info
Uživatelský avatar
soray
Administrátor
Příspěvky: 2947
Registrován: 26 říj 2010, 14:30
Bydliště: Králův Dvůr
Odeslaná poděkování: 6 poděkování
Obdržená poděkování: 12 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Např. DJ Wipe Outem a jemnou utěrkou. Stejně si ale myslím, že se mikroškrábancům na klavíru nevyhneš, jsou strašně náchylné. Možná by pomohlo natáhnout na to keramiku.

Já jsem rád, že tam mám imitaci broušeného hliníku, podle mne to i vypadá líp. A údržba je OK.
Obrázek M: mjaros@detailingshop.cz T: +420602542150
Uživatelský avatar
BigBang
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 3320
Registrován: 19 říj 2011, 23:29
Bydliště: DuchcoVW & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Jj, ten klavír je pěkná věc, ale jen do doby než na něj sáhneš :D V autě ho mám jen v rámečku kolem rádia a klimatroniku a u knoflíku na zesilování už je brutálně podrápanej :? Keramika je asi nejschůdnější řešení, i když ideální by byla asi čirá folie :idea:
GERMAN ENGINEERING...(\X/)

Fóbie a Šurikeny :) ... a Hliník?
kdyby po mně byla sháňka, tak vwvw(makovej závin)centrum.cz
Uživatelský avatar
Mr.Bean
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 2679
Registrován: 11 kvě 2012, 19:59
Bydliště: Praha, Vrané nad Vltavou
Kontaktovat uživatele:

Tak wipe out neni uplne ideal, zustavaj po nem smouhy. Lepsi bude interierovej detailer jako je spritz od finessu nebo inner clean od chemiku. Muzes pouzit i zelenej dodo
MB w124 300TE-24 R6, BMW E12 525 R6, BMW E28 525i (na jaře 535i), BMW E23 735i R6, BMW E30 316i, Simca 1000 1,3 rok 66
Úplný blázni jsou ty lidi... Místo na koních jezděj v medvědech

Obrázek Obrázek
tomas-222
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 22
Registrován: 03 říj 2016, 10:01

Diky za info a myslis teda primo toto:Auto Finesse Spritz Interior Quick Dash Detailer 500ml interiérový detailer?nerad bych objednal neco jineho a pak zjistil ze to s tim nejde nebo ze to cele poskrabu,auto mam teprve tyden tak mam strach na to vubec sahnout a rad si necham od vas poradit.a jakou uterku?nejake mikrovlakno co treba tuto rukavici Microfiber Madness Crazy Bag mikrovláknová rukavice na interiér ?Diky moc
Uživatelský avatar
Mr.Bean
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 2679
Registrován: 11 kvě 2012, 19:59
Bydliště: Praha, Vrané nad Vltavou
Kontaktovat uživatele:

Jojo presne to. Muzes s tim otirat palubku a tak jeste. Uterku nejakou trochu chlupatou to chce. Bud ten crazy bag, nebo obyc crazy pile. Nebo z levnejsich od gyeonu polishwipe nebo softwipe, s nicim chybu neudelas :-)
MB w124 300TE-24 R6, BMW E12 525 R6, BMW E28 525i (na jaře 535i), BMW E23 735i R6, BMW E30 316i, Simca 1000 1,3 rok 66
Úplný blázni jsou ty lidi... Místo na koních jezděj v medvědech

Obrázek Obrázek
tomas-222
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 22
Registrován: 03 říj 2016, 10:01

Tak super moc děkuji za info a snad to dobre dopadne a hned to neposkrabu :smile:
juro111
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 33
Registrován: 25 srp 2015, 22:54
Bydliště: Slovensko, Trnava

Ja utieram prach z klavírneho laku najprv ofukovacím balónikom na fototechniku (sused keď ma videl, tak nechápal a myslel si svoje :D ) a potom hlavne otlačky prstov utierkou Gyeon Q2M Suede 20x20cm mikrovláknová utěrka a zatiaľ to mám bez škrabancov. Ale je fakt, že sa toho radšej moc nechytám. A keď tam ide pridať hlasitosť spolujazdec, tak mu poviem že nech to nechá tak, ja mu pridám na volante :D
Inak pred zimou mi chlapík v Glossworks detailing tento plast navoskoval nejakým mäkkým prírodným voskom. Podarilo sa mu to bez škrabancov (asi to nerobil prvý krát) a musím povedať, že na dotyk to bolo úžasné. Maximálne hladké a ani sa tam otlačky prstov nerobili. Aký to bol vosk neviem, to som si nezapamätal.
Uživatelský avatar
Frozz
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 697
Registrován: 12 čer 2014, 19:57
Bydliště: Praha/stř. Čechy
Odeslaná poděkování: 1 poděkování
Obdržená poděkování: 1 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Ty klavírní plasty jsou sice hezké, ale to je tak všechno, já bych to v autě nechtěl. Jsou vidět otlačky prstů, hrozně náchylné na poškrábání - údržba musí být opravdu opatrná, šetrné mikrovlákno, netlačit a interiérový čistič. Ale vždycky se to dá Ibridem vyleštit... :mytwocents:
FB - https://www.facebook.com/LTDetailing/
Web - https://www.ltdetailing.cz

Profesionální strojní leštění | keramické povlaky | individuální školení

Více info: info@ltdetailing.cz
Odpovědět