Gyeon Q2M Preserve - ošetření plasů

Údržba plastových, textilních a kožených částí interiéru. Údržba interiérových koberců.
Uživatelský avatar
FreeMaroStyle
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 115
Registrován: 21 črc 2012, 11:46
Kontaktovat uživatele:

Máte už zkušenosti? Za mě první aplikace na plastech v Octavii II nic moc, dneska bude Q7 - na mě je hodně mastný, čekal jsem satin finish, spíš k matu, ale je dost lesklý a mastný (né na omak, ale na pohled) a taky mi nechával fleky s více přípravkem, které jsem musel po chvíli znova doleštit jelikož jsem byl dost překvapený rozprašovačem, ze kterého šel jen čůrek a né rozprach. Takže jsem nanášel čůrkem do mikrovlákna a následně na plasty.

Co vaše poznatky?
..!! Mercedes-Benz C-Classe w204 !!..
CarInStyle.cz
Uživatelský avatar
Neozin
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 1905
Registrován: 10 kvě 2014, 13:26
Bydliště: Ostrava

Mám, ale ještě jsem nevyzkoušel. Konzistence je hustější. Něco jako Poorboys natural look, takže rozprašovat se určitě nedá. Bude se muset vždycky "čůrnout" na mikrovlákno/aplikátor a pak nanést. :D
A nenanesl si toho hodně, třeba PB natural look když se nanese více, tak je taky na pohled mastný, a jak na to posvítí sluníčko, to je uplně hnus. :bad: Stačí rozleštit/přetřít mikrovláknem a je to OK. Nebo nanést méně přípravku.
Napster
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 371
Registrován: 21 zář 2011, 18:03
Bydliště: Mladá Boleslav

Ja ho dnes objednavam pro zakaznika. Ja jsem teda zastance natural looku. Jeho vuni ja muzu. Navic spotreba NL je uplne směšná:D ten preservativ nevim jak na tom bude se spotrebou a vydrží. A hlavne vůní.
kaktus
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 08 lis 2016, 02:17

Já ho dával do Octavie II a vzhled je naprosto super. Krásně černý matný vzhled.
A jak si připravoval plast? Já ho nejdřív pořádně vyčistil APC a štětcem, a po nanesení Preserve a zaschnutí pořádně rozleštil mikrovláknem.
Ale na jiný části jsem plast jen lehce vyčistil Gyeon Vinyl cleanerem a je pravda že plasty tam byly trochu lesklejší na můj vkus no..
Napster
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 371
Registrován: 21 zář 2011, 18:03
Bydliště: Mladá Boleslav

A nezapasis se smouhama na odkladaci plose nad ofukama u OII? S tim tvrdym plastem jsem nebyl nikdy kamarad :D
kaktus
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 08 lis 2016, 02:17

No ten plast je hnusně lesklej no.. na zmatnění toho asi moc nepomůže, leda to zbrousit :D ale jak sem to pořádně vydrhnul apc, a pak ten preserve pořádně rozleštil, tak taky docela zmatněl. Ale stejně mi přijde že když v interiéru vyčistim plasty tak za minutu už tam mám prach nebo jiný svinstva, takže to furt otírám dokola, jediný co na to pomůže je když si řeknu a dost a uteču od toho pryč :D
prince
Nováček
Příspěvky: 9
Registrován: 18 kvě 2016, 19:40
Bydliště: Uherské Hradiště

Já myslím, že je to hodně závislý přímo na povrchu který se ošetřuje.. aplikoval jsem 2x, vyčištěno vždy pořádně APC, aplikace pomocí aplikátoru a pokaždý jinej výsledek..
Golf 3 - hodně lesklá i po přetřítí mikrovláknem, Fabia 2 - matná až saténová, bmw e60 - pololesklá
optimas
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 202
Registrován: 22 led 2018, 15:58

Já to dneska vyzkoušel a jsem z toho zmaten. Mám Hondu Civic Ufo. Interier má tvrdé plasty na dveřích tak jsem to vzal APC DJ 1:10 a kartáčem vyčistil a setřel mikrovláknem a začal nanášet Preverse molitanovým aplikátorem. Po aplikaci to vypadalo lesklé a krásně vonělo. Pak jsem to rozleštil mikrovláknem a lesk byl pryč a bylo to matné jako před aplikaci. Tak mi to nedalo a šel na druhé dveře. Rozdělil jsem dveře páskou a předtím samozřejmě APC a stejný postup jako předtím. Po sundání pásky byla půlka matná a půlka takový pololesk po aplikaci. Nechal jsem asi 5 minut zaschnout a opět rozleštil mikrovláknem a vůbec nebylo poznat kde proběhla aplikace Preserve. Obě polovičky měly stejný matný odstín. Tak si říkám jestli to na tomhle materiálu funguje.
Uživatelský avatar
soray
Administrátor
Příspěvky: 2947
Registrován: 26 říj 2010, 14:30
Bydliště: Králův Dvůr
Odeslaná poděkování: 6 poděkování
Obdržená poděkování: 12 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Zkus ještě po vyčištění APCčkem ty plasty otřít vlhkým hadrem, aby byla jistota, že na plastu nezůstanou nějaké zbytky APC. Případně odmastit Prepem. Pokud ani to nepomůže, tak je bohužel možné, že si to s tím plastem nerozumí.
Obrázek M: mjaros@detailingshop.cz T: +420602542150
Tom1no
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 19
Registrován: 20 led 2018, 11:08

Ja mam takisto Preserve a vyskuusal som. Pre mna katastrofa. Neznasam v interieri hocijaky naznak lesklosti co sa plastov tyyka. Takze pre mna absolutne nepouzitelny. Do poriadku som to dal detailerom od ChG Inner Clean. Takze po mojich experimentoch jedine uz iba CHG. Takisto aj AnGel mi moc nesedii.
Odpovědět