Škrábance po odstraňování závaží - jak na ně?

Údržba všech typů disků kol a pneu.
Odpovědět
hhmm
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: 26 dub 2020, 12:31

Zdravím,

v autorizovaném servisu mi při úplně prvním přezutí (najeto 1 500 km) při sundávání závaží poškrábali jeden disk, viz. foto. Samozřejmě jsem jim o tom řekl a jsme domluvení, že při další návštěvě to budeme "nějak" řešit, s tím že jim se to moc dělat nechce, protože to "stejně není vidět" a radši mi dají nějakou jinou kompenzaci (třeba "lepší mytí auta", smích :-D). Přijímací technik mi taky řekl, že uvnitř kola je prášková barva a že to opraví nějakou retuší a nebo lokální opravou, což se mi uplně nezdá a řekl bych, že disk je nalakovaný úplně stejně jako karoserie, čili barva plus bezbarvý lak, který by mohl jít rozleštit třeba něčím takovým https://www.colorshop.cz/lesteni-c221/3 ... ncu-i2556/, což bych si mohl udělat sám. Poradili byste mi prosím jak se k tomu postavit? Půjde to rozleštit, nebo to nechat nějak opravit? A nebo se na to úplně vykašlat?

Díky moc
Přílohy
PXL_20201207_143402245.jpg
Uživatelský avatar
soray
Administrátor
Příspěvky: 2944
Registrován: 26 říj 2010, 14:30
Bydliště: Králův Dvůr
Odeslaná poděkování: 6 poděkování
Obdržená poděkování: 12 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Namočit a poznáš to hned. Pokud škrábanec zmizí, je šance na rozleštění. Pokud bude viditelný stále, je to nejspíš škráblé na podklad a bude potřeba retuš.

Pokud to nejsou nějaké extra vzácné disky nebo to není více vidět, kašlal bych na to a domluv se na jiné kompenzaci. Třeba další přezutí zdarma (ideálně již bez škrábanců) by mohlo být rozumné bolestné.
Obrázek M: mjaros@detailingshop.cz T: +420602542150
hhmm
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: 26 dub 2020, 12:31

Děkuji za odpověď,

tak jsem se k tomu konečně dostal a vyzkoušel to s tou vodou a bohužel to je vidět úplně stejně. Jestli jsou disky drahé těžko posoudit, jeden bude stát tak odhadem 25 tisíc. Ještě to promyslím.

Díky
S3T
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 123
Registrován: 06 bře 2016, 23:59

já bych to pořešil asi tak, že bych si koupil černou barvu, umyl, odmastil a jehlou si to zaretušoval, aby to nebylo tak vidět, vzhledem k tomu, že disk je černej.. ono asi by šlo vydupat, že ti to opraví přelakováním, ale tam hrozí, že ti to poškrábou při zouvání/nazouvání pneu, z auta atp.. radši bych to udělal sám a bez rizika :)
btw. co to je za kola?
Odpovědět