Kýbly a příslušenství (Grit Guard, Gamma Seal)

Mycí rukavice, sušící ručníky, leštící utěrky, molitanové a mikrovláknové aplikátory, kýble, štetce a ostatní pomůcky pro detailing.
Odpovědět
Uživatelský avatar
BigBang
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 3320
Registrován: 19 říj 2011, 23:29
Bydliště: DuchcoVW & Kladno
Kontaktovat uživatele:

já s 2x15 l umeju zbídou fabku :D
GERMAN ENGINEERING...(\X/)

Fóbie a Šurikeny :) ... a Hliník?
kdyby po mně byla sháňka, tak vwvw(makovej závin)centrum.cz
Uživatelský avatar
Mr.Bean
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 2679
Registrován: 11 kvě 2012, 19:59
Bydliště: Praha, Vrané nad Vltavou
Kontaktovat uživatele:

Taky jsem si dřív myslel, že nějaký 2 desítkový kýble budou stačit. Ale nestačily.
Pak jsem doma vyštrachal asi 40l kýble od Keraštuku hned to bylo lepší. :D Teď jsem na tom, tak jak jsem a jsem spokojenej ;)
Kýbl je doživotní investice, když ho nepřejedu autem, tak vydrží :)
WildT píše:Ja z 2x10 litru (two bucket method) umyju tri auta A zbyde mi jeste na kolo
A čím meješ?
Onionek píše:To mi neříkejte, že je takovej rozdíl, jsou to přece jen 4L a 16L by bylo pro mě až až zatím používám 2 obyč kýble, do jednoho dávám tak 8L šamponu, do druhýho tak 5L čistý vody a většinou umyju auto 2x a ještě zbyde na disky na dně
8l šamponu?? :mrgreen: Nelej ho tam tolik, je to zbytečný. Kup si radši pořádný 20 kýbly :mrgreen:
MB w124 300TE-24 R6, BMW E12 525 R6, BMW E28 525i (na jaře 535i), BMW E23 735i R6, BMW E30 316i, Simca 1000 1,3 rok 66
Úplný blázni jsou ty lidi... Místo na koních jezděj v medvědech

Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Tom
Moderátor
Příspěvky: 1185
Registrován: 26 říj 2010, 18:57
Bydliště: Praha, Chomutovsko

wildT píše:Ja z 2x10 litru (two bucket method) umyju tri auta :D A zbyde mi jeste na kolo :D
tak to seš teda dobrej prasák, když to jedeš stejnou vodou :mrgreen: :lol:
Detailing Club ČR
Detailing Shop http://www.detailingshop.cz - Autorizovaný dealer Dodo Juice, Gyeon, Microfiber Madness, ValetPRO, Race glaze, Bilt Hamber, Autoglym, Auto Finesse, široká nabídka autokosmetiky Swissvax, Carpro, Chemical Guys a další.
Uživatelský avatar
ka-spel
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 498
Registrován: 18 bře 2013, 22:46
Bydliště: Prostějov
Odeslaná poděkování: 2 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Taky nechápu a to pak neoplachuje?
Uživatelský avatar
Mr.Bean
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 2679
Registrován: 11 kvě 2012, 19:59
Bydliště: Praha, Vrané nad Vltavou
Kontaktovat uživatele:

To je prasárna :D

Já sem teda taky jednou tou dvacítkou umyl dvě auta, ale ne špinavý. Myl jsem Pandu po clayi a bylo mi líto to vylejt, tak jsem tim umyl ještě citróna. To ještě šlo
Ale toto? :D
MB w124 300TE-24 R6, BMW E12 525 R6, BMW E28 525i (na jaře 535i), BMW E23 735i R6, BMW E30 316i, Simca 1000 1,3 rok 66
Úplný blázni jsou ty lidi... Místo na koních jezděj v medvědech

Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Kmoda
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 596
Registrován: 23 bře 2012, 18:54
Obdržená poděkování: 1 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Opláchnu auto wapkou,potom ho umyju (mám 16l kýbl v kterém si vozím 12l vody se šamponem abych to nevylil) a potom to spláchnu zas wapkou. Těch 12l mi v pohodě stačí na Hondu Civic a ještě takový 3l vody ze dna vylévám...
Uživatelský avatar
Tom
Moderátor
Příspěvky: 1185
Registrován: 26 říj 2010, 18:57
Bydliště: Praha, Chomutovsko

Tady možná došlo k mýlce, nemyslí doufám někdo to, že mu kýbl stačí, když na konci mytí neni v kýblu ani kapka?!
Detailing Club ČR
Detailing Shop http://www.detailingshop.cz - Autorizovaný dealer Dodo Juice, Gyeon, Microfiber Madness, ValetPRO, Race glaze, Bilt Hamber, Autoglym, Auto Finesse, široká nabídka autokosmetiky Swissvax, Carpro, Chemical Guys a další.
Uživatelský avatar
Kmoda
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 596
Registrován: 23 bře 2012, 18:54
Obdržená poděkování: 1 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Oprava,stačí mi zhruba 8-9 litrů,zbytek se špínou samozřejmě vylévám... :D
wildT
Moderátor
Příspěvky: 3761
Registrován: 06 dub 2012, 22:42
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Myju vetsinou Sour Powerem + modrou dodo hobou + modrou dodo rukavici na podbehy. Je pravda, ze vetsinou ty auta jsou spinavy treba jenom od pylu a max 100-500 km jizdy, takze z dalky to vypada ze myju ciste auto, ale vystaci to. Kybl se spinavou vodou menim prumerne 3x na auto (takze vody bez samponu spotrebuju 30 litru misto 10). Je taky pravda, ze je myju v poradi od nejzachovalejsiho laku (rok stare auto a vsechny swirls jsou z doby, kdy to tata umyl obyc houbou po jizde bahnem :( ) k tomu nejdodrbanejsimu (tj. T4 co mam na profilovce :D).

Vetsinou ale stejne stiham umyt jen jedno, max. dve auta, tak ten sampon necham v kyblu a pak tim umyju treba kolo nebo tak.

Ale i kdyz myju jenom jedno auto, a je fakt spinavy, tak mi v kyblu se samponem nikdy bodel nezustane, jenom takovej lehouckej prach, kdyz se to usadi, takze kdybych mel gritguard, tak by to bylo uplne top.

Samozrejme si myjte s toliko vody, kolik potrebujete, ale delat 20 litrovy koncentrat by v mem pripade bylo asi plytvani samponem (a Sour Power zrovna nepatri mezi nejlevnejsi).
Uživatelský avatar
Onionek
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 54
Registrován: 15 zář 2011, 11:40
Bydliště: Tábor

Tak tak, vždycky přepočítávám poměr šamponu s vodou na výslednejch 8 - 9 litrů, takže u citrusu od ChG to bylo třeba 5 - 10ml ( podle zasvinění auta ) a umyl jsem s tim jakýkoliv velký auto od golfů po mitsubishi l200 :) a nijak s tím teda nešetřím, rukavici vždycky nechám pořádně nasáknout, položím třeba na dveře, vyždímu to, abych si je celý namočil a nalubrikoval, pak ještě namočím a teprve umývám :)..u mojeho čistějšího auta vždycky objedu celý auto, owapkuju a vezmu ho ještě jednou, pak kola a jsem teprv na nule :D takže si stojím za tím, že by mi 16L stačil až kam :D jak říká wildT ještě na tátovo auto a kolo :D

BTW u Optimum No rinse výslovně píšou v návodu 30 ml do 7 L vody, nebudete potřebovat víc jak 7L vody k umytí auta, kýble a ručník, rukavici/houbu :)
Odpovědět