Jakou vybrat leštičku?

Leštičky, leštící kotouče, vysavače, vysokotlaké čističe, atd.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Glossworks Detailing
Moderátor
Příspěvky: 571
Registrován: 25 srp 2014, 18:14
Bydliště: Ružindol (Trnava), Slovakia

s XC 3401 VRG fakt chybu neurobíš. Je to fakt veľmi veľmi univerzálny stroj. Rupesy s veľkým kmitom nie sú zlé leštičky ale nikdy nepodajú taký rezací výkon ako rotačky. Flex vďaka nútenému pohybu toho dokáže fakt veľa. Záleží len od pouzitého kotúča a pasty. Výhodou je absencia hologramov. A to neklamem, na flexu som už niekoľkokrát tlačil brutálne pri použití 3M zelenej pasty a vlny. Hmlovinu ti nechá, ale hologramy som nikdy nespozoroval.

Aby som nehovoril len o pozitívach, daňou za nútený pohyb = najlepší výkon z excentrov je dosť veľký hluk kvoli prevodovému mechanizmu. Ale dá sa na to zvyknúť.

BTW: flexa asi dostane menšiu sestru na malé plochy :) FLEX PE 8-4 80
MacTeine
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 25
Registrován: 20 pro 2015, 17:30

Naposledy upravil(a) MacTeine dne 05 úno 2016, 02:05, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Glossworks Detailing
Moderátor
Příspěvky: 571
Registrován: 25 srp 2014, 18:14
Bydliště: Ružindol (Trnava), Slovakia

shinemate má teraz novú rotačku za slušný peniaz
Uživatelský avatar
BigBang
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 3320
Registrován: 19 říj 2011, 23:29
Bydliště: DuchcoVW & Kladno
Kontaktovat uživatele:

myslíš tuhle?


jeden čas jí prodívali na CG.cz oděnou do hávu Krauss. V jistých případech může mít ta její nízká stavba výhodou jinde zase nevýhodou :idea:
GERMAN ENGINEERING...(\X/)

Fóbie a Šurikeny :) ... a Hliník?
kdyby po mně byla sháňka, tak vwvw(makovej závin)centrum.cz
Uživatelský avatar
Kamikadze
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 150
Registrován: 08 dub 2015, 12:38

MacTeine:

Ta extol je normální kopie spindoctora, nicméně má regulaci otáček jen po 500, takže 1000,1500,2000 atd. což neni asi úplně ideální, kdyby to mělo po 250 bylo by to lepší, ale zase pokud máš na finiš orbitku na odstranění hologramů tak by to mohlo stačit. Dělá se s ní parádně je lehká, otáčky drží dobře a chladí leštěný povrch, protože fouká na panel.

S tou proteco sem nedělal, ale s nějakou která vypadala na chlup stejně. Je fakt těžká, nemá udržitelný otáčky, ale zase líp má odstupňovaný otáčky. Problém je, že nemá aretaci spouště, prostě jí musíš pořád držet. To co je na boku sice jako aretace vypadá, nicméně je to pojistka kterou musíš zmáčknout aby šla pak spustit spoušť.

Klidně bych bejt tebou koupil tu extol když máš rotačku, přinejhorším můžeš vrátit do 14ti dnů.
Uživatelský avatar
mario-fm
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 720
Registrován: 18 úno 2013, 14:53
Bydliště: Frýdek-Místek

Jeste se tu resily pred nejakou dobou ze kopie spina jsou Einhell a to same je Luxtools myslim obe kolem 1400,--1500,- a asi jeste jedna znacka ale to si nepamatuju. Tez jsem uvazoval ze si ji koupim ke krausovi delam jen svoje auta a na to by to mohlo bohate stacit. Ted jsem delal mb cerny od zeny a s excentrem to proste trva.
Uživatelský avatar
Neozin
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 1905
Registrován: 10 kvě 2014, 13:26
Bydliště: Ostrava

mario-fm: Však já mám rotačku Spina V2. Jses měl ozvat. ;)
Uživatelský avatar
mario-fm
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 720
Registrován: 18 úno 2013, 14:53
Bydliště: Frýdek-Místek

Ja vim, bych se ozval ale nemam cas to udelat najednou tak udelam jeden den neco a pak zas kousek dalsi den apod. A abys mi to delal ty nebo bych te tam tahal na 3x treba to jsem nechtel.

Omlouvam se za Ot
MacTeine
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 25
Registrován: 20 pro 2015, 17:30

Kamikadze: Díky za info! Přesně to jsem potřeboval vědět! :thumbup:
Uživatelský avatar
Kmoda
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 596
Registrován: 23 bře 2012, 18:54
Obdržená poděkování: 1 poděkování
Kontaktovat uživatele:

mario-fm píše:Jeste se tu resily pred nejakou dobou ze kopie spina jsou Einhell a to same je Luxtools myslim obe kolem 1400,--1500,- a asi jeste jedna znacka ale to si nepamatuju. Tez jsem uvazoval ze si ji koupim ke krausovi delam jen svoje auta a na to by to mohlo bohate stacit. Ted jsem delal mb cerny od zeny a s excentrem to proste trva.
Taky přemýšlím o té Extolce. Jinak tu Einhell a Luxtools myslíš tyhle? https://www.mall.cz/uhlove-brusky/einhe ... erm=528594 http://www.obi.cz/decom/product/LUX_Too ... 0W/4780383
U těch bohužel nepíší elektronickou regulaci otáček...
Odpovědět