Leštička pro začátečníka

Leštičky, leštící kotouče, vysavače, vysokotlaké čističe, atd.
Odpovědět
HonzaD
Administrátor
Příspěvky: 504
Registrován: 17 úno 2016, 21:53
Odeslaná poděkování: 6 poděkování
Obdržená poděkování: 7 poděkování

Pozor, každá leštička má jiný rozměr unašeče, tj. potřebuješ k tomu jinou velikost kotoučů. Pochopitelně jde druhý rozměr unašeče dokoupit, ale je to přes aliexpress/ebay a pod, že by šly spolehlivě sehnat za pár peněz v ČR, to nevím.
Unašeč 150 mm jestli máš velké auto / dodávku a hodně rovných velkých ploch, 125 mm je fajn zas na menší členitý osobák.

Pro unašeč 125mm jsou kotouče cca 140 - 150 mm, pro unašeč 150mm jsou kotouče cca 165-180 mm. Někdy je uveden u kotouče průměr toho scuhého zipu (tj. průměr unašeče), někdy je uveden průměr čela kotouče, většina obchodů v tom má bordel.

Šel bych cestou "střdních" tj. jednokrokových padů a past (neplést s produkty "all in one" - to je vč. vosku). Až tě to chytne a budeš už to mít trochu v ruce, můžeš si přikoupit, co potřebuješ => buď hrubší nebo jemnější.

4 - 5 kvalitních kotoučů + 250 ml slušné pasty na začátek stačí.
RJtheRush
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 25 dub 2020, 21:50

Super, díky moc za rozbor! :)

Ten jednokrok to bude pro mne teď určitě ideální stav!
Pokud jsem správně pochopil, tak něco viz odkaz by mohlo být pro tu T2000 ideální cesta?
https://www.detailingshop.cz/dodo-juice ... -lestenka/
https://www.detailingshop.cz/liquid-ele ... ci-kotouc/
Uživatelský avatar
brabus
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 742
Registrován: 28 úno 2015, 17:42
Bydliště: kousek od Brna

zadna lestenka, ale Scholl S20 BLACK nebo Menzerna 400 na 1stupen a pak vosk ...

a ten kotouc taky ne spis oranzovy, ale to uz se tezko radi z placu to chce vyzkouset ...
BSD maniac
RJtheRush
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 25 dub 2020, 21:50

Díky Vám oběma za cenné rady! Vyzkouším to, věřím, že to bude fungovat! Díky ještě jednou :drinks:
Uživatelský avatar
3dclub
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 80
Registrován: 28 led 2019, 19:59
Obdržená poděkování: 1 poděkování

Tím černým finish padem pravděpodobně nic neodstraníš a ještě je malý, respektivě bude zároveň s unašečem, potřebuješ 150mm.

Zkusil bych třeba oranžový LE, Dodo Juice nebo fialový Scholl, těžko ale radit takhle od stolu, někde může fungovat to, jinde zase to.

Zkus hodit fotku poškození laku :)
RJtheRush
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 25 dub 2020, 21:50

Vyzkouším i pady, co jsi psal ty, při nejhorším pošlu někomu dál :smile:

Hele jedná se třeba o škrábanec viz foto. Není to úplně hluboké, ale je tam rýha, kterou nehtem cítíš, ručně se to udělat nedá.. Plus samozřejmě další drobné záležitosti, když si někdo přijede.
Přílohy
IMG_8066.JPG
Pavel_LE
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 28 dub 2020, 18:35

Jeden tip pro ty nejrychlejší. Na Amazonu.de doprodává holandská firma VONROC leštičky DA typ PM501AC s 21 mm výkmitem, kotouč 150 mm, 1050W, softstart, udržování konstantní rychlosti, aretace spouštěcího tlačítka, 2,7kg. Cena je legračních 70EUR takže pod dva tisíce Kč a doprava do ČR je zdarma. Jasně že to bude přeznačkovaná noname čína, ale je třeba na to koukat optikou těch dvou tisíc a k tomu záruka je normálka EU tj dva roky (uplatnitelná v rajchu). Jednu jsem si objednal, tak uvidím co dorazí v krabici...
https://www.amazon.de/-/en/VONROC-Actio ... 176&sr=8-1
MACI
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 28
Registrován: 21 bře 2020, 17:51

A je lepsi koupit za ty prachy tuto a nebo "klasiku" Extolku, u nas a o par set Kc drazsi?
Uživatelský avatar
3dclub
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 80
Registrován: 28 led 2019, 19:59
Obdržená poděkování: 1 poděkování

Tak ta čina ma kmit 21mm, Extolka 8mm.
21mm už je podle mě dost.
Pavel_LE
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 28 dub 2020, 18:35

VONROC PM501AC mi dnes dorazil, tak se podělím o první krátké dojmy. Unašeč je k leštičce připevněn systémem jako Rupes s pojistným šroubem M8 v ose unašeče. Softstart to skutečně má a tempomat také. Zkoušel jsem ji zatížit cca 3-4 kg přítlakem a otáčky držela statečně i na nízké stupně (rychlosti) a bez pocitu nějakého trápení. Zdá se, že výkonově má velkou rezervu při těch udávaných 1050W příkonu. Otáčky se nastavují kolečkem se stupnicí 1 až 6 a mezi každým stupněm je ještě jedna mezipoloha tj. celkem 11 fixních rychlostí. Zahřívání zatím nemohu posoudit, protože jela jen pár minut a zůstala úplně studená. Protí mé noname rotačce je velmi tichá. Vzhledem ke kmitu 21mm jsem čekal spíše vyšší vibrace, ale byl jsem mile překvapen, protože vibrace jsou skutečně minimální a to jsem pad na unašeč nenasadil bůhví jak přesně. Celkově působí velmi robustně a použité plasty vypadají odolně. Na špici a na madle je černé měkké pogumování kvůli úchopu. Přiložený unašeč vypadá levně na rozdíl od leštičky, která nepůsobí jako výrobek za pouhé dva tisíce. Unašeč má šest větracích děr přibližně uprostřed disku a další menší díry blíže obvodu. Kabel je gumový o délce 4 metry. Dávají k tomu jeden středně tvrdý pad 150 mm, imbus klíč na ten M8 šroub a takovej větší textilní pytel do kterého se celá leštička vejde. Pokud by to někoho zajímalo, tak vnější průměr té zelené části, kde uvnitř rotuje excentr je 120 mm a na jeho okraji je černá měkká guma. Takže první dojmy jsou pozitivní a uvidíme časem jak se osvědčí při práci.
Odpovědět