Jakou vybrat wapku?

Leštičky, leštící kotouče, vysavače, vysokotlaké čističe, atd.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Ewors
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 107
Registrován: 24 kvě 2015, 15:48

joshiki píše:Ewors: čerpadlo, které je ve wapce
tým pádom je vadné? treba reklamáciu? nerobí mi to síce vždy ale niekedy sa stále spína to čerpadlo. niekedy dokonca wapka zmení zvuk na taký hrubší a stuhne mi poistka na tryske. treba to potom silno stlačiť a vtedy vytryskne z nej akoby prebytočný tlak a wapka sa vráti do normálu.. nemám to teda brať ako diagnózu?
Uživatelský avatar
stooktan
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 25
Registrován: 02 pro 2013, 15:07
Bydliště: Jih

taky bych radši reklamoval pokud/dokud to jde...

jinak souhlasím s každým co se tu rozepsal, zkušeností s wapkama mám více.
Např. v práci jsme měli velkou průmyslovou svini s tlakem 0-XXX moc a výhřevem až na páru (asi 180°) viz foto :)

doma mám Kärcher K3 a naprostá spokojenost

p.s. rotační nástavec mi taky sundal odlupující se lak a průtok vody je taky důležitý.
Kdysi jsem myl motorku s nějakou shit wapkou - tlak velký a málo vody a taky se odlupoval lak
Přílohy
K__RCHER_HDS_8_1_50fd80566d1a1.jpg
K__RCHER_HDS_8_1_50fd80566d1a1.jpg (23.57 KiB) Zobrazeno 3281 x
Uživatelský avatar
Michail
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 549
Registrován: 08 srp 2014, 12:11
Bydliště: Černovice

Tak já s tou rotačkou v pohodě, nějak extra jsem to nedrtil a žádný problém nenastal.
F**k me, I'm FRENCH!

K4M Renault Mégane Coupé 1.6 16V, r. v. 1999
F4R Renault Laguna GrandTour 2.0 16V, r. v. 2006
Uživatelský avatar
stooktan
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 25
Registrován: 02 pro 2013, 15:07
Bydliště: Jih

Tak samozřejmě nechci tvrdit že se to musí stát pokaždé. Jen u K3 je ten normální nástavec podstatně "opatrnější" než rotační
Uživatelský avatar
trog
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 138
Registrován: 25 říj 2013, 23:26
Bydliště: mezi Brnem a Vyškovem

Máte někdo ten kartáč na podlahy? Jako to funguje? Nevím, jestli to mám kupovat s tím nebo ne. Využil bych na terasu atd.

http://www.nilfisk-centrum-morava.cz/va ... AKY-CISTIC

A ještě jaký tlak? Zvažuju, že bych třeba vyal i 140 bar, ale zas aby mě to nesundalo lak z auta :) Pokud to budu dělat normální trykou, tak by to mělo v poho ne?

http://www.nilfisk-centrum-morava.cz/va ... -TRA-filtr
Uživatelský avatar
Michail
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 549
Registrován: 08 srp 2014, 12:11
Bydliště: Černovice

Lak to určitě nesundá. To bys musel být polobůh. Nebo poloblb. IMHO 140 je ideální, 110 je málo.
F**k me, I'm FRENCH!

K4M Renault Mégane Coupé 1.6 16V, r. v. 1999
F4R Renault Laguna GrandTour 2.0 16V, r. v. 2006
Uživatelský avatar
malfis
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 172
Registrován: 27 lis 2011, 16:06

Záleží jak vám tam drží :D už se mi to pár krát povedlo ho sundat... ale pokud máte origo lak, tak asi v pohodě... ale rotační tryska na lak je kravina... stačí ta užší normální tlaková.
Focus RS Mk1
Tommyk
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 331
Registrován: 22 zář 2014, 10:56
Bydliště: Louny, Brno

Nezkoušel jste někdo do přívodu wapky "zapojit" vodu se šamponem? Tím myslím např sud/soudek s vodou na stole, v tom trocha šamponu/apc, na dně díra na hadici a hadice zapojená do wapky. wildT?

Slibuju si od toho, že by to mohlo (v kompinaci s teplou vodou) lépe umívat. :D Funkce asi něco jako na veřejných wapkách. Jen nevím, co na to řekne čerpadlo, proto se ptám..
wildT
Moderátor
Příspěvky: 3761
Registrován: 06 dub 2012, 22:42
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Nezkousel, rekl bych ze ekonomicky i funkcne je kdyz uz tak lepsi dat si 40 st. vodu do rozprasovace, do toho trosku samponu-apc-atd. a auto predmocit rucne. :D Kdyz uz clovek nechce/nema zpenovac.

A to slavne prisavani cistici chemie primo wapkou ze samostatne nadrzky funguje jenom pri strikani ne-pod-tlakem, takze to je naprd, nepouzitelna funkce (plati pro Lidl wapku, karcher K2 a K3, jine nezmam zkusenost). :D
maxipes
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 174
Registrován: 12 kvě 2014, 21:42
Bydliště: Praha

Mam skusenost s Nilfiskom, presny model neviem, ale nic extra. Bez problemov dokaze nasavat vodu zo sudu, do ktoreho hodim hadicu. Staci mu na zaciatku zavodnit cerpadlo a tu hadicu. Pouzivam to na teplu vodu.

Na prisavanie samponu maju niektore cistice extra nasavaciu hadicku zakoncenu so sacim mini-kosom. Byva to nasukane do pristroja podobne ako elektricky kabel do vysavaca. Hadicka byva vacsinou transparentna "akvaristicka" a saci kosicek biely s jemnym filtrom.

Odpovědět