Zelmer Aquawelt Plus

Leštičky, leštící kotouče, vysavače, vysokotlaké čističe, atd.
Uživatelský avatar
Mr.Bean
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 2679
Registrován: 11 kvě 2012, 19:59
Bydliště: Praha, Vrané nad Vltavou
Kontaktovat uživatele:

Poslední důležitou věcí, která mi chyběla k detailingu, byl pořádnej vysavač, kterej má pořádnej tah, umí sát mokrý a ideálně i tepovat. Původně jsem chtěl nějakýho Karchera, ale ten stojí minimálně bůra (SE4001) a musel bych si k němu koupit úzkou tepovací hubici za 800. Pak se mi líbil Liv Aquafilter 2000, ale toho nikde nemaj. Nakonec se mi zalíbil od Zelmeru. Vybral jsem Aquawelta Plus 7920 ST. Oproti nižším modelům má navíc regulaci výkonu a turbohubici na koberce, kterou stejně nevyužiju. Ale příplatek byl 400, tak to nebylo zas tak hrozný a navíc se může někdy hodit.

Základní parametry:
Příkon 1700W, sací výkon někde píšou 350W, někde 320W, ale ono je to nakonec jedno, je to jen číslo, ve skutečnosti saje hodně dobře, dokonce o hodně líp než můj původní bezsáčkovej s údajným sacím výkonem 480W.
Možnost vysávat do sáčku (jeden stojí 50 Kč), nebo do vody, což je jaksi levnější.
Objem bandasky pro vysávání je 6 litrů, objem bandasky pro čisticí prostředek je 1,7 litru, to není moc, ale spotřeba je malá.
HEPA filtry

V balení je spousta věcí:
Vysavač ;) s 2 nádobama, teleskopická trubka (lehce štelovatelná), kus plastu s pytlíkem, turbohubice na koberce, kartáčová hubice na parkety, univerzální hubice se sejtkem na malý předměty, 3 základní hubice (na čalounění, úzká, a štětinovitá na prach), dál 2 tepovací hubice (malá + velká s nacvakávací stěrkou se štětinama pro vytírání), hadička k tepování, čistící prostředky (čisticí + nějakej neutralizátor pěny, asi aby to nepěnilo v tý nádobě a víc se toho tam vešlo).









Pokud nechcete vcucnout nějaký věci až do pytlíku/vody, tak se dají zachytit zde. Takže jestli hledáte třeba zlatý zuby po dědečkovi v koberci s vysokým vlasem, tak je tohle ideální. Jinak to akorát blokuje a za chvíli se to ucpe třeba vlasama.


Tepovací setup


No a abych jenom nechválil... Poláci zřejmě nepočítali s tím, že někdo bude chtít tepovat bez tý půlmetrový kovový trubky, takže hadička není nijak zkrátitelná a bude se všude motat.


Vůbec celý to mačkátko tam nijak extra nedrží. Takže to nejspíš budu držet v druhý ruce a mačkat tou :(


Vrátka pro nacvaknutí hadičky


Vysavač si umí pamatovat, při jakým výkonu se vypnul. Takže když budu luxovat na nízkej výkon a chcípnu ho, pak ho zas nastartuju, tak se zapne znova na nízkej výkon.


Jedna přihrádka na jedný straně






A jedna na druhý... tam je vejfuk








Malá nádoba pro čisticí prostředek a druhá na bordel




Jednoduchý molitanový filtry, snadno omyvatelný




Přepážka v nádobě na špinavou vodu


Když chci vysávat normální věci do vody (teda ne do pytlíku), tak naliju do nádoby cca 1,4 litru čistý vody. Když du vycucnout někomu pití ze skleničky, tak voda nemusí bejt žádná. Pro tepování taky nic bejt nemusí... Voda přece přibude sama za chvíli.

Hned jsem vyzkoušel tepování na špinavým koberci. Byly na něm fleky od hlíny a podobnýho bordelu z kytek. Takže jsem naředil ten dodávanej čistič (asi 25 ml na 1,5 litru vody, já teda dal trochu víc, asi půlku, trochu mi to ujelo :D) a začal tepovat. A fleky nemizely... Vzal jsem teda Heavy Dutyho 1:10 a Colourlock kartáč, nastříkal, vykartáčoval trochu a pak vytepoval pořád tím jejich sajrajtem. A už to šlo jak po másle :)

Asi poznáte vyčištěný části




A protože vysavač uspěl skoro na výbornou :thumbup:, tak dostal péči by Finish Kare, přeci jen je bílej a ta žloutne před očima :D.


Tolik takový stručný představení :smile:
MB w124 300TE-24 R6, BMW E12 525 R6, BMW E28 525i (na jaře 535i), BMW E23 735i R6, BMW E30 316i, Simca 1000 1,3 rok 66
Úplný blázni jsou ty lidi... Místo na koních jezděj v medvědech

Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Laconi
Moderátor
Příspěvky: 1908
Registrován: 14 črc 2013, 18:42
Bydliště: Brandýs nad Labem
Obdržená poděkování: 1 poděkování

Ta druhá fotka je schválně takhle obrovitá? :D
clean&style

Detailingové služby v Praze - laconi150@gmail.com
Uživatelský avatar
mario-fm
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 720
Registrován: 18 úno 2013, 14:53
Bydliště: Frýdek-Místek

Ze tys ho dostal zdarma za napsani clanku do D-test nebo neceho podobneho :D pekna recenze, snad bude dobre slouzit a brzy si na sebe vydela!


Sent from my iPhone using Tapatalk
Uživatelský avatar
Mr.Bean
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 2679
Registrován: 11 kvě 2012, 19:59
Bydliště: Praha, Vrané nad Vltavou
Kontaktovat uživatele:

Laconi píše:Ta druhá fotka je schválně takhle obrovitá? :D
Sem se asi překlik. Už je to opravený :D. Btw. Koukám, že moje doporučení na profilovku se ti zalíbilo :thumbup:
mario-fm píše:Ze tys ho dostal zdarma za napsani clanku do D-test nebo neceho podobneho :D pekna recenze, snad bude dobre slouzit a brzy si na sebe vydela!
Bohužel nedosal. Ale chybí mi tady nějaký představení základních nástrojů k detailingu, tak to třeba podpořím takhle :D. Jo, snad se kšefty trochu rozjedou, díky ;)
MB w124 300TE-24 R6, BMW E12 525 R6, BMW E28 525i (na jaře 535i), BMW E23 735i R6, BMW E30 316i, Simca 1000 1,3 rok 66
Úplný blázni jsou ty lidi... Místo na koních jezděj v medvědech

Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Laconi
Moderátor
Příspěvky: 1908
Registrován: 14 črc 2013, 18:42
Bydliště: Brandýs nad Labem
Obdržená poděkování: 1 poděkování

Mr.Bean píše:Btw. Koukám, že moje doporučení na profilovku se ti zalíbilo :thumbup:
Jo dnes sem přikrmoval a natradicoval i "koberečky" a málem si rozbil držku při nastupování :D :D
clean&style

Detailingové služby v Praze - laconi150@gmail.com
Uživatelský avatar
Bejby
Partner DCČR
Příspěvky: 795
Registrován: 01 bře 2013, 22:31
Bydliště: Chomutov

Pěkný, taky do něj teda pudu :) Akorát mi vadí ta malá nádoba na šampon :/ Jsem rozmazlenej z pětilitráku od Karcheru co jsem si pučoval :D
Uživatelský avatar
Mr.Bean
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 2679
Registrován: 11 kvě 2012, 19:59
Bydliště: Praha, Vrané nad Vltavou
Kontaktovat uživatele:

Na ten kus koberce jak je na fotce jsem spotřeboval tak decku, dvě, možná tři maximálně. Přijde mi, že Puzzi 100 spotřebovává víc
MB w124 300TE-24 R6, BMW E12 525 R6, BMW E28 525i (na jaře 535i), BMW E23 735i R6, BMW E30 316i, Simca 1000 1,3 rok 66
Úplný blázni jsou ty lidi... Místo na koních jezděj v medvědech

Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
mata..
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 389
Registrován: 15 zář 2011, 12:23
Bydliště: Praha

S Karcherem 8/1C jsem spotřeboval necelý 3 ty nádoby šamponu :D Píšou že je to na 8 litrů (ikdyž myslím že je to blbost a je to míň) :D Ale na mou obranu, byla to 7místná Galaxy za*raná tak, že skoro nebyla ani vidět původní barva čalounění :D
wildT
Moderátor
Příspěvky: 3761
Registrován: 06 dub 2012, 22:42
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Jo, necely dva litry je fakt hodne malo, ale pokud se to da bez problemu dolivat (nemusi se rozebrat pulka vysavace), tak vzhledem k jeho ostatnim kvalitam by se to asi dalo prezit.

Jinak ja mam nadrz na cca 6L a kdyz jsem delal interier Multivana na svatbu (tj. podlaha pod prednima sedackama, obri stropnice, 7 sedacek relativne cistych), tak jsem tam jeste tak 2 litry dolival.
alo1
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 191
Registrován: 11 bře 2014, 12:40

ja muzu taky doporucit KÄRCHER Puzzi 8/1 C, ikdyz se jedna o kousek, ktery je o neco drazsi, tak svoji praci odvede o moc lip nez SE 4001, aktualne bych premyslel i nad kouskem s predehrevem vody, ale to proto, ze se primarne pouziva na svetly koberec, co mam v kancelari a chodim tam v botech jak ja, tak mi klienti.
Odpovědět