Ochrana čelného skla

Všeobecná diskuse na libovolné téma.
Odpovědět
erik131
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 17
Registrován: 14 úno 2011, 19:50

Po 2,5 roku som chytil kamienok, musím meniť okno. :(

To staré je už riadne poškriabané, proti slnku je to des, takže som rád že bude nové. Prvú zimu som veselo škrabal, žiadna ochrana nebola, a na jar som zistil aké to malo následky, nebola ešte ani garáž.

Teraz je situácia iná, okno bude nové a ja som trošku múdrejší. :lol:
Tak sa chcem spýtať, ako ho čím najlepšie od začiatku ochrániť, jednak na odvod vody (mám Gtechniq G3, ešte ten starší) a aj nejakú ochranu proti tým škrabancom ak existuje.

Musím niečo skúsiť pohľadať aj na zahraničných weboch, ale ak má niekto skúsenosť, budem rád, nejako nemám v poslednej dobe čas na čítanie. :oops:
Uživatelský avatar
Tom
Moderátor
Příspěvky: 1185
Registrován: 26 říj 2010, 18:57
Bydliště: Praha, Chomutovsko

já bych dal dodo sealant, nejlepší co sem zkusil. Vytváří nějaký kovalentní vazby na povrchu, víc vrstev by mohlo udělat jakous takous mechanickou ochranu :-)
Detailing Club ČR
Detailing Shop http://www.detailingshop.cz - Autorizovaný dealer Dodo Juice, Gyeon, Microfiber Madness, ValetPRO, Race glaze, Bilt Hamber, Autoglym, Auto Finesse, široká nabídka autokosmetiky Swissvax, Carpro, Chemical Guys a další.
Detis
Nováček
Příspěvky: 16
Registrován: 13 čer 2012, 13:42

Proti mechanickému poškození asi nic nebude. Gtechniq G3 jsem používal a je dobrý. Teď mám na oknech od minulého roku Gtechniq G1 a naprostá spokojenost. Šlo to hodně poznat i v zimě. Okna tolik nenamrzají.
erik131
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 17
Registrován: 14 úno 2011, 19:50

Ďakujem.

Tak to spravím ako doteraz, AG Polish, Fast glass a na to G3.
Uživatelský avatar
ka-spel
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 498
Registrován: 18 bře 2013, 22:46
Bydliště: Prostějov
Odeslaná poděkování: 2 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Mechanickou ochranu - tak leda nějakou bezpečnostní fólii co se dává na výklady. :)
erik131
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 17
Registrován: 14 úno 2011, 19:50

Tak samozrejme som to nemyslel doslova :) . Ale tak ako lak chráni kvalitný vosk, pred muškami, železom a rôznym malým časticiam. Tak či je niečo lepšie na sklo ako G3, čo ho môže ochrániť.
wildT
Moderátor
Příspěvky: 3761
Registrován: 06 dub 2012, 22:42
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Nektere nano povlaky poskytuji zcasti take mechanickou ochranu (proste se to snadneji odrazi/zklouzne a "nezakousne" se to do skla), ale 100%ni to nebude.
Odpovědět