jak na detailing profesionálně - legální přivýdělek

Všeobecná diskuse na libovolné téma.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Laconi
Moderátor
Příspěvky: 1908
Registrován: 14 črc 2013, 18:42
Bydliště: Brandýs nad Labem
Obdržená poděkování: 1 poděkování

Takže ŽL je akorát způsob jak na sebe upoutat pozornost úřadů.
clean&style

Detailingové služby v Praze - laconi150@gmail.com
Uživatelský avatar
BigBang
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 3320
Registrován: 19 říj 2011, 23:29
Bydliště: DuchcoVW & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Asi si nevybereš. Budeš dělat na černocha, můžou přijít problémy z FÚ. Uděláš si ŽL budeš mít problémy s ekologií... Nejschůdnější řešení je asi jak psal Tom „mytí u zákazníka“ - ať se s tím sám popere. Taky jsem nad tím přemejšlel. A nebo jak to dělá joshiki. Umeješ auto na wapce u benzínky a na zbytek věcí si dojedeš domu. Akorát nevim, jak by se to řešilo při ofiko cestě :idea:
GERMAN ENGINEERING...(\X/)

Fóbie a Šurikeny :) ... a Hliník?
kdyby po mně byla sháňka, tak vwvw(makovej závin)centrum.cz
Uživatelský avatar
Laconi
Moderátor
Příspěvky: 1908
Registrován: 14 črc 2013, 18:42
Bydliště: Brandýs nad Labem
Obdržená poděkování: 1 poděkování

Pokud nebudeš dělat 15-20 aut měsíčně na černocha tak se to nikdo nedozví, leda že by tě prásknul nějakej zákazník.
clean&style

Detailingové služby v Praze - laconi150@gmail.com
Uživatelský avatar
Xander_Cage
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 188
Registrován: 24 zář 2013, 00:05
Bydliště: Ostrava

No to by mě právě zajimalo, jestli je nějaké legální možnost mýt auta oficiálně bez zázemí. Třeba na wapce u benzinek nebo přímo u zákazníka. Vím, že se tohle nedá dělat nějak dlouhodobě a není to jako mít vlastní zázemí, ale milion razitek a povoleni za sebou uřady, dodělat komplet vodu (i s těmi odpady, ptal jsem se známeho který dělá u vodařů, by to dělalo asi tak 100.000Kč), je zatim pro mě nereálné. Jedině pozdější živnost mobilní detailing mytí u někoho doma nebo na wapce u benzinky - jestli vůbec něco v našem právním systému je možné nebo ne.
Honz@
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 113
Registrován: 22 úno 2014, 21:29

tak pokud na tý Wapce můžeš používat svoje přípravky, tak zbytek je věc Wapky nebo se pletu?
se životním bych se nepouštěl do křížku, je to banda .......
a bacha na závist pokud někomu začneš brát kšefty tak tě napráší, jak je tady zvykem
Uživatelský avatar
Tom
Moderátor
Příspěvky: 1185
Registrován: 26 říj 2010, 18:57
Bydliště: Praha, Chomutovsko

na tenhle častej humus vždy zapomenu :-(
Detailing Club ČR
Detailing Shop http://www.detailingshop.cz - Autorizovaný dealer Dodo Juice, Gyeon, Microfiber Madness, ValetPRO, Race glaze, Bilt Hamber, Autoglym, Auto Finesse, široká nabídka autokosmetiky Swissvax, Carpro, Chemical Guys a další.
Uživatelský avatar
Mr.Bean
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 2679
Registrován: 11 kvě 2012, 19:59
Bydliště: Praha, Vrané nad Vltavou
Kontaktovat uživatele:

Já bych taky nejradši dělal na černo, ale chci si udělat nějakou reklamu v podobě letáků a to je pak o hubu si myslím.

Jinak samozřejmě nebudu mejt doma, ale někde na wapce a doma jen leštit :D

Btw. Zajímalo by mě, jestli potřebuju nějaký ty jímky (nebo prostě nějak vyřešenej odpad), když bych myl "jenom vodou". :search:
MB w124 300TE-24 R6, BMW E12 525 R6, BMW E28 525i (na jaře 535i), BMW E23 735i R6, BMW E30 316i, Simca 1000 1,3 rok 66
Úplný blázni jsou ty lidi... Místo na koních jezděj v medvědech

Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
lukascruz
Moderátor
Příspěvky: 512
Registrován: 20 úno 2012, 11:35
Bydliště: Rakovník, Praha

Myslim si, ze ikdyz budes myt jen vodou, tak stejne bude potreba lapol kuli ropnym produktum.

Odesláno z mého GT-S7710 pomocí Tapatalk
Obrázek
Uživatelský avatar
joshiki
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 2908
Registrován: 10 lis 2013, 18:30
Bydliště: CZ 30km od D2
Obdržená poděkování: 1 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Živnostenský list neboli osvč, když to je poměr vedlejší tzv bokovka, tak se tuším nově platí 7kil/měsíc pojištění(nejsem si jistý), jinak při výdělku do 60tis/ročně neplatíš ani kč daní a když je osvč vedlejší tak zdravotní se neplatí vůbec, protože je placeno z hlavní pracovní činnosti tj práce kde makáš třeba 8h denně :D
Osvč hlavní má měsíční náklady od 4 tisíc (pojištění zdrav+soc.)
Můžeš nebo nemusíš platit dph, jakmile překročíš ročně obrat asi půl mega, tak se automaticky staneš plátce dph.

V čem je lepší neplatit dph?
Když je služba provedena koncovému nefiremnímu zákazníkovi, tak mu zaplacení dph bude k h*vnu, protože si ji nijak neodepíše a zaplatí ji vlastně zbytečně navíc.
Příklad: služba za 4kila pro tebe do peněženky na zaplacení nákladů a mzdy......400+21%dph. tj o nějakých 84kč víc

voda a jiné svinstva:
Na oplachy před barákem ani nepomýšlím, protože jeden týpek za to dostal tuším 700 tyček+ odvoz kontaminované zeminy...takže na to si dávejte sakramensky bacha.
Být třeba studentem a udělat si dluh skoro3/4 mega neni poc pěkný start do života ;)

Reklama a propagace bez ofika je sebevražda to ví každý :)
Příjdou na vás hned nebo o něco později ale příjdou...konkurence se o to postará :girlmad:

Předmytí, mytí a dekontaminaci řeším na wapu u benzínky...
Odpadní vodu tam mají samodřejmě napojenou na čističku, takže jsem z obliga.
Jen by byl průser, kdyby se jim přestalo líbit, že mi z kol a kastle teče fialová barva,
ikdyž moje přípravky jsou ph +- oproti těm co tečou z jajich hadice,
ledaže bych jim ukázal bezpečnostní listy a pak by neměli důvod prudit :)

Do zimy snad budu už ve svém vlastním a budu mít i čističku když se zadaří...nezdá se to ale přejíždět z garáže na wap a z wapu na garáž je dobrá hodina a pohodlné to taky moc neni...to bych radši čistil pneu kartáčkem na zuby než přejíždět autem :D :D
Aktuálně na fb http://www.mytiauthodonin.cz
Archív na DC.CZ http://detailingclub.cz/viewforum.php?f=49

----------------------------- info@mytiauthodonin.cz 606 300 056
Uživatelský avatar
Laconi
Moderátor
Příspěvky: 1908
Registrován: 14 črc 2013, 18:42
Bydliště: Brandýs nad Labem
Obdržená poděkování: 1 poděkování

Mytí na vlastní zahradě vadí stejně jako před domem na ulici?
clean&style

Detailingové služby v Praze - laconi150@gmail.com
Odpovědět