dekontaminácia a vosk

Všeobecná diskuse na libovolné téma.
Odpovědět
Uživatelský avatar
pastovic
Rádce DCČR
Příspěvky: 346
Registrován: 01 dub 2015, 17:49
Bydliště: Šternberk (Olomouc)

Tak takový h*vno přece nepřehneš? Utrhnu kus, udělám kuličku a z kuličky placku. Ještě před tím si ji navlhčím vodou. No a prsty mám shora, tím pádem se mi tak nezmáčkne.
acar69
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 26
Registrován: 15 pro 2015, 12:27

tak toto bola najšpinavšia časť, preto som ho odlupol od zvysku clay-u a vyhodil. Potom máme len rozličné pohľady na to , čo už je spinave a co nie. Ja som v minulosti tolko bordelu z laku nedostal , mozno preto sa mi to zdalo vela. Budem vediet ze to je malo nabuduce :)
objednal som ten Iron X co tu kazdy chvali, doteraz som pouzival vzdy len clay+lubrikant ako predpripravu na lestenku/vosk ale je to papracka.
Dufam, že Iron X usetri kopec casu a clay budem pouzivat len na viditelne zvysky bordelu na laku, nie uz na cely lak

Tar maličký mám ale nepouzil som zatial
Uživatelský avatar
Mr.Bean
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 2679
Registrován: 11 kvě 2012, 19:59
Bydliště: Praha, Vrané nad Vltavou
Kontaktovat uživatele:

iron ti to nikdy do dokonala nevyčistí a stejně celý auto pak vyclayuješ...

a nechápu proč všichni berou furt carpro... gyeon je o kilo levnější a stejně si nedáte říct :D
MB w124 300TE-24 R6, BMW E12 525 R6, BMW E28 525i (na jaře 535i), BMW E23 735i R6, BMW E30 316i, Simca 1000 1,3 rok 66
Úplný blázni jsou ty lidi... Místo na koních jezděj v medvědech

Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Neozin
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 1905
Registrován: 10 kvě 2014, 13:26
Bydliště: Ostrava

Kvůli toho, že s Gyeon májí lidi méně zkušeností. Všude se píše jen o IronX. Carpro je na českém trhu už nějaký rok.
Přitom bych řekl, že se jednají o identické produkty. Fungujou stejně, stejnou konzistenci mají, smrdí stejně. :D
Já taky kvůli ceně dezertoval k Gyeon.
Uživatelský avatar
joshiki
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 2908
Registrován: 10 lis 2013, 18:30
Bydliště: CZ 30km od D2
Obdržená poděkování: 1 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Carpro mi přijde ucinnejsi, časem bych chtěl otestovat věci Carpro VS gyeon
Aktuálně na fb http://www.mytiauthodonin.cz
Archív na DC.CZ http://detailingclub.cz/viewforum.php?f=49

----------------------------- info@mytiauthodonin.cz 606 300 056
Uživatelský avatar
Mr.Bean
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 2679
Registrován: 11 kvě 2012, 19:59
Bydliště: Praha, Vrané nad Vltavou
Kontaktovat uživatele:

to by mě taky zajímalo, protože hodně věcí je skoro stejnejch. Jen gyeoni nedělaj trix, kterej lidi celkem dost chtěj.

Ale jinak z železožroutů se mi asi nejvíc líbí dueller, iron je moc řídkej a rychlejc steče
MB w124 300TE-24 R6, BMW E12 525 R6, BMW E28 525i (na jaře 535i), BMW E23 735i R6, BMW E30 316i, Simca 1000 1,3 rok 66
Úplný blázni jsou ty lidi... Místo na koních jezděj v medvědech

Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
soray
Administrátor
Příspěvky: 2947
Registrován: 26 říj 2010, 14:30
Bydliště: Králův Dvůr
Odeslaná poděkování: 6 poděkování
Obdržená poděkování: 12 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Q2M Iron vs. IronX se testovalo v Immocaru a účinek naprosto shodný.
Obrázek M: mjaros@detailingshop.cz T: +420602542150
acar69
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 26
Registrován: 15 pro 2015, 12:27

no objednal som uz na skusku CarPro Iron X, aj ked neviem, ci to mozem pouzivat aj na navoskovane auto ktore sa rozhodne nechystam coskoro voskovat?
a asi nikto nevie, ci to mozem aplikovat aj na priehladne autofolie?

niekde som tu cital ze viac vosku odstrani Clay a niekde zase IronX, tak uz neviem, a skusat to a stratit dva dni roboty sa mi nechce :/

teraz akurat mam rozrobenu este Q5, pridam potom vysledok. A cez vikend dokoncim A8 mozno, uvidim, ako bude po nociach cas a chut.
Musel som dat Autoglym SRP + collinite 476s a Meguiars Ultimate Polish +Collinite 476s lebo som zistil, ze Autoglym HD wax je uplne zniceny :/ asi rok a pol som ho nepouzil a bol v pivnici(cca 17C teplota) a stvrdol totalne uplne nesiel vobec ani pomocou vody, trenia v rukach uz dostat na pouzitelnu formu. Je tvrdy ako kamen


Inak myslite ze na takejto metalize http://s820.photobucket.com/user/raguir ... 8.jpg.html je poznat rozdiel medzi syntetickym voskom alebo prirodnym? mne sa zda ze nie je poznat rozdiel medzi lestenkami co tam boli a ani voskami.. len vydrz, inak vysledny efekt je +/- to iste

ale na ciernu A8 odporucate asi skor prirodnejsi vosk ako Col 476s?
Uživatelský avatar
joshiki
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 2908
Registrován: 10 lis 2013, 18:30
Bydliště: CZ 30km od D2
Obdržená poděkování: 1 poděkování
Kontaktovat uživatele:

IronX je stejném ne škody jako voda. Jen tedy nenechat vylozene zaschnout.
Je jak na lak tak i na bolid zcela bezpečný.
Na superresinpolish u mi držet víceméně jen jejich hd vosk.
Ostatní vosky nemusí prilnout tak silne- nemusí ti vydržet.
Konkrétnější Já nejsem schopný zpozoroval na dokonalém laku bez kazu nějaký rozdíl mezi efekty vosků. Takže moje rada bude znit collinite.
Aktuálně na fb http://www.mytiauthodonin.cz
Archív na DC.CZ http://detailingclub.cz/viewforum.php?f=49

----------------------------- info@mytiauthodonin.cz 606 300 056
Uživatelský avatar
pastovic
Rádce DCČR
Příspěvky: 346
Registrován: 01 dub 2015, 17:49
Bydliště: Šternberk (Olomouc)

Ten vosk zkus ve vodní lázní rozehřát, a pak stuhnout to by mohlo pomoci. A nemyslím si že by ho 17 stupňů nějak zničilo. A s voskem ti měla jak obyčejná voda pomoci nebo tření v rukách:o? Vosk není clay.
Odpovědět