Telefon

Všeobecná diskuse na libovolné téma.
Uživatelský avatar
Rety
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 1194
Registrován: 14 zář 2011, 10:46
Bydliště: Kunovice (Uherské Hradiště)
Obdržená poděkování: 2 poděkování
Kontaktovat uživatele:

taky přispěji něco do flame. Android vs ios je stejné jak windows vs linux. Častečně pravda protože Android je linux. To že jede iOS tak skvěle je proto že je to software napsaný přímo na daný HW a možná někdy i naopak. Proto si můžete jablíčkáři můžou vybrat ze 4 modelů celých 2 barev mobilu! A asi miliardy krytů. Je to odladěné, funkční, pěkné a pro toho kdo se v tom nechce šťourat. Jsou tam takové nevýhody jako kabel, itunes, cena, často placené aplikace a tak nějak uvázání na člověka.

Android je dá se říct otevřená platforma kderá podporuje vše možné a nemožné. Blbý hdmi stick s jedním usb do 1000kč může fungovat jako multimediální centrum. Bez androidu by neexistovaly levné telefony. Každý trošku schopný porgramátor si to může upravit sám a možnosti modifikace jsou docela šílené. Když zajdete dál a dáme mobilu root (absolutní práva) tak správné aplikace dokážou mnoho. S aleternativním SW dokáže mobil fungovat dlouho a spolehlivě. Můj otec má HTC HD2 ještě s win 6.1. Nefunoval dobře, ale s androidem 4.0.4 najednou je svižný, zlepšil se foťák, baterka vydrží déle. Ale je to na každém jestli se tomu chce věnovat

Za mě mám android, jeden z důvodů je i Ingress. A rád se v tom hrabu

Aktuálně mám Xperii SP

a tak nějak bych to srovna. že apple mají lidi co si zajdou s autem do myčky a dají za komplet program 400 a za 20minut hotovo vs lidi co si vše udělají sami tím co mají doma a podle toho jak se jim to líbí
Uživatelský avatar
nexus_cz
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 1080
Registrován: 03 zář 2013, 06:38
Bydliště: Praha

Já se pod Retyho slova podepisuji.
Uživatelský avatar
Mr.Brain
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 372
Registrován: 06 kvě 2014, 00:11
Bydliště: ČB

Já ne, spíš bych řekl, že každý má to co mu vyhovuje/na co má finanční prostředky... Mě vyhovuje 100 % funkčnost a kompatibilita s Windows, funkční exchange a nesekání se, tak mám Windows Phone :)
Uživatelský avatar
grapherx
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 258
Registrován: 09 úno 2012, 17:49
Bydliště: Brno - venkov

Mr.Brain: +1 :thumbup:

Doby kdy bylo potřeba testovat xy romek (jelikož od výrobce stojí ve většině zanic), než telefon správně fungoval už jsou naštěstí pryč. Dřív mě to i celkem bavilo. Ale při představě tím vším podstupovat zase u nového telefonu. To už ne-e. :D
Uživatelský avatar
mario-fm
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 720
Registrován: 18 úno 2013, 14:53
Bydliště: Frýdek-Místek

Ja mam ifouna a do mycky nejezdim :D byl jsem 1x v zivote asi pred 8lety z duvodu casoveho pressu :D
IOS se da odemknout jailbreakem a pak mas pristupk aplikacim mimo system apple a s tel muzes udelat to co na androidu, ale omezis tim bezpecnost systemu.
Ale ja na tel delam i s excelem apod a jailbreak nemam a jedine za co jsem musel platit byla nejaka hra :) jinak vse zdarma. Hlavne jak to jednou stahnes tak to mas zadara i v budoucnu kdyz to bude placene a da se to oje.. Tak ze se prihlasis na chvili pod nekym kdo to ma stahle stahnes a pak zpatky na sebe :) Hlavne se ios neseka ani po x letech pouzivani furt je to stejne rychle.
Uživatelský avatar
oxik
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 1209
Registrován: 14 bře 2014, 13:08
Bydliště: České Budějovice

a pod maria se zase podepíšu já..:D nepotřebuju otevřenost androidu, spíš vědomí, že se na ten telefon mužu spolehnout :D a v myčce jsem nebyl nikdy :D
http://www.display-folie.cz - ochrana pro všechny displeje a monitory
philiph
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 351
Registrován: 24 kvě 2014, 13:16
Bydliště: Praha - Přerov

ono zadnej beznej uzivatel nepotrebuje otevrenost systemu. to je jen blba obhajoba androidaku. beznej uzivatel kterej ma v telefonu obchodni kontakty dulezity pracovni emaily, internetovy bankovnistvi a vsechno mozny tak potrebuje hlavne zabezpeceni. a to nabidne cloveku jen apple. na iOS neexistuji takovy viry jako na android. otevrenost androidu je nejvetsi slabina jeho samotnyho. protoze lidi ve vidine usetreni 1 dolaru stahuji na adroidu aplikace a hry z nezabezpecenych serveru ktery jsou prospikovany nejruznejsima virama. na iOS se nic takovy stahnout neda. nedej boze aby nejakej telefon kdy byl napaden nejakym virem. v zivote jsem se s tim nesetkal.
VW Golf mk1 2.8 VR6

Peugeot 306 2.0 HDi
petrb
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 16
Registrován: 02 srp 2013, 20:22

Ahoj, tak taky přidám trošku ze všech stran. Dlouhodobě používám v práci windows, doma Apple OSX+itunes. Řeším teď podobný problém a mám následující pocity:

Mál starý LG P500 + alternativní rom android 4.0.4 a jakš takš to funguje (s původním FW od výrobce by ten telefon byl už dávno v elektroodpadu - verze 2 něco), takže jen za mě výhody nevýhody android:
+ mass storage
+ obecnější konektor k nabíjení/komunikaci
+ velký výběr telefonů
+ časově vcelku dlouhodobá podpora alternativních rom
- různé bugy androidu v originálních i alternativních rom které nikdo neopravuje
- originální rom mívají krátkou dobu sw podpory a vývoje (ne jako debian 2 roky ve stable, win xp 10 let atd)
+- aplikace kupuju tak či tak, málokdy stojí více nežli 2e

a za apple řešení
+ SW podpora několik roků (přítelkyně má iphone 3gs a no probléma)
+ AirDrop (v rámci osx paráda)
+ krásně organizovaná knihovna iTunes
- knihovna v itunes se blbě exportuje na flešku do auta pro přehrávání mp3, když není vstup z apple zařízení
+- aplikace kupuju tak či tak, málokdy stojí více nežli 2e

u mě nově vyhrál nexus 5, škoda jen toho foťáku, mohl být maličko lepší)

edit: jinak mám doma osx kvůli filmům, na osx mi běží aplikace beamer (něco jako media player/vlc) a cokoliv co do něj přetáhnu se pošle do appleTV na hdmi portu televize a jede parádní necukaný obraz, pohledově v 99% kvalitě, parádní
philiph
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 351
Registrován: 24 kvě 2014, 13:16
Bydliště: Praha - Přerov

s OS X jsme uz nekde jinde. resi se telefon.

ono clovek se stejne nakonec rozhodne sam podle svyho uvazeni. bud bude spokojenej a nebo se za par mesicu bude mlatit do hlavy a muze jit jak o android tak klidne i iOS.

ale nevim co lidi vede ke koupi androida/iOS/WP7 kdyz s nim maji spatny zkusenosti treba z minulych modelu.
VW Golf mk1 2.8 VR6

Peugeot 306 2.0 HDi
Uživatelský avatar
Mr.Brain
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 372
Registrován: 06 kvě 2014, 00:11
Bydliště: ČB

Právě kvůli laborování s ROMkama jsem pořídil Windows Phone... Android mám na tabletu a úplně mi to stačí :-)

Odesláno z mého HTC Flyer P512 pomocí Tapatalk
Odpovědět