dekontaminácia a vosk

Všeobecná diskuse na libovolné téma.
Odpovědět
Uživatelský avatar
samot0506
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 1278
Registrován: 30 kvě 2013, 17:13
Bydliště: Broumov okr.Náchod
Obdržená poděkování: 1 poděkování

Tak já nechápu že si někdo koupí takovou káru a pak řeší clay za 300,-tomu fakt přestávám rozumět.Kurňa když se mě už clay nezdá tak ho vyhodím a beru novej kousek a mám klid :dash: :spiteful:
acar69
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 26
Registrován: 15 pro 2015, 12:27

myslel som ze ked v rukach ten vosk zohrejem pomoze to. Tak som aplikoval uz viacere druhy voskov, ked boli moc tvrde, tak som si bud foam aplicator namocil v horucej vode a tak zacal voskovat(potom utrel ked uz to dalej slo same) alebo si vosk zohrial v rukach.... ale vodnu lazen skusim diky za tip

neriesim clay za 300kč, skôr čas potrebný na nákup dalsieho a jeho príchod. Ver tomu, že suma za ten môj stratený čas bude mnohonásobne vyššia ako za clay :thumbup: tak som sa len pýtal aby som nabudúce vedel odhadnut mnozstvo clayu co mam dokupit a nemusel stracat cas cakanim na dalsi a objednavkou. A hlavne som technicky potreboval vediet kedy je clay uz zniceny. Ten moj nakoneic bol len spinavy od jemnej spiny a po oplachnuti vodou je skoro ako novy, takze v pohode.

Vies z coho maju najvacsi strach bohati ludia? ze o peniaze pridu. Preto ti ovela castejsie bude cenu vyjednávať a snaziť sa usetrit ,po známosti vsetko zohnat úspesný clovek. Chudák ti zaplatí hocico a slepo to kúpi, nemá strach, ze nebude mat peniaze, lebo už teraz ich nemá :thumbup:

IronX skúsim a nebudem sa teda báť že si tým dám dole vosk.

Ja som na Autoglym SRP nechcel dávat Collinite, ale musel som improvizovat. Mal som po ruke len AG HD (zial nepouzitelne tvrrdy ako som zistil) a Collinite. V druhej garazi som mal este Midnight sun ale ten som mmntalne nechcel pouzit. Urcite budem sledovat rozdiel medzi SRP+collinite a Meguiars Ultimate Polish+Collinite a dam vediet
Uživatelský avatar
samot0506
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 1278
Registrován: 30 kvě 2013, 17:13
Bydliště: Broumov okr.Náchod
Obdržená poděkování: 1 poděkování

Ale čas tady debatovat máš za ten čas co tady dáváš příspěvky uděláš několik objednávek. :rofl:
Uživatelský avatar
vomy
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 251
Registrován: 03 srp 2014, 15:51
Bydliště: Brno

Sorry za OT: Joshiki, nechces si vypnout autokorekci? :D Ocividne tvymu telefonu moc nejde :D
Peugeot 407 sedan 2.0HDI 100kW
acar69
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 26
Registrován: 15 pro 2015, 12:27

samot0506 píše:Ale čas tady debatovat máš za ten čas co tady dáváš příspěvky uděláš několik objednávek. :rofl:
ano, mam, lebo chcem mat, to bol len príklad a obrana toho ze ma tu isiel ukamenovat za to, ze riesim vyhadzovanie 32€do koša po 4 dverách. Neriešme to už :)

kolko vrstiev kolohnatku davate na elektrony? správa sa dost divne oproti laku. Je pravda ze nikdy mi nenapadlo voskovat elektrony, tak asi preto sa mi to nezda. Ale som velmi zvedavy na ten efekt :) resp hlavne ci sa budu dat wapkou ocistit aspon o 50% lepsie ako bez vosku.. .a nebudem musiet vzdy nosit 3 spec. kefy na disky a pripravky
Uživatelský avatar
samot0506
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 1278
Registrován: 30 kvě 2013, 17:13
Bydliště: Broumov okr.Náchod
Obdržená poděkování: 1 poděkování

Na elektrony jsou speciální vosky k tomu určený.Samozřejmě můžeš použít jakykoliv vosk ale asi se moc dlouho neudrží.Já dávám aspoń FK ten je odolný vůči větším teplotám.
acar69
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 26
Registrován: 15 pro 2015, 12:27

ja som praveze cital tu ze Collinite 476s drzi relativne dobre aj na elektornoch ale nedocital som sa optimalny pocet vrstiev. Vydrz 2 mesiace by v poho stacila, predsalen tie elektrony prevoskujem za par minut..
a predpokladam ze bezne cistice na disky po voskovani nemozem pouzit lebo su moc agresivne a znicia vosk??? mam meguiars cistic diskov, autoglym clean wheels. Cistia dobre ale nidky som disky neclayoval a teraz ked som skusal clay tak z nich skoro nic neslo prec(predpokladam ze preto ze to tie cistice diskov davaju dole komplet na totalku tj dali by aj vosk)
nvm ci spravne predpoklady :)
Uživatelský avatar
joshiki
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 2908
Registrován: 10 lis 2013, 18:30
Bydliště: CZ 30km od D2
Obdržená poděkování: 1 poděkování
Kontaktovat uživatele:

na disky si nanes keramický povlak a nemusíš převoskovávat každé 2 měsíce a hlavně na to můžeš cákat co chceš, ikdyž na takto ošetřené disky ti bude stačit většinou jen nějaký slabý čistič(preferuju bilberry)
Aktuálně na fb http://www.mytiauthodonin.cz
Archív na DC.CZ http://detailingclub.cz/viewforum.php?f=49

----------------------------- info@mytiauthodonin.cz 606 300 056
wildT
Moderátor
Příspěvky: 3761
Registrován: 06 dub 2012, 22:42
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Tak vehementni bych asi nebyl, napr. Q2 Rim vydrzi jenom pH 2-11, cemuz se spousta cisticu kol vymyka, navic kdyz 100x vycistim kola pH 2 chemii tak ten povlak bude mnohem oslabenejsi nez kdybych to 100x vycistil pH neutralni chemii.
acar69
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 26
Registrován: 15 pro 2015, 12:27

díky hoši, možno tu keramiku pred letom vyskúšam,
teraz som dokončil 3 vrsty Collinite 476s(podklad AG SRP alebo Meguiars Ultimate Polish-ako kde) a 2 vrsty na elektrony.
Dielo odfotim, este nechavam auto v klude v garazi potom ho vytiahnem von a odfotim:)

zatial to vypada celkom fajn.. časovo to bolo cca takto:

dôkladné umytie špongia z ovčej vlny+ mikrovláknová špongia cca 1hodina

clay + Quik detailer cca 2hod +/- ale makal som ako blázon tempom

znova umytie už nie dôkladné, hlavne oplach +korekcia miest cca 15min

vysušenie, doleštenie do sucha 20min(osušky na to určené Meguiars,Autoglym a neviemnázov)

pre istotu ešte Meguiars Paint Cleaner čistenie s mikrovlánkovým aplikátorom: 1 hodina(nenechalo už žiadnu špinu v podstate, nános..)

Polishing(AG SRP/Meguiars Ultimate Polish) cca 1,5hod

Voskovanie Collinite 476s + zotretie zvyškov vosku cca 45minx3=2hodiny 15min

total čas reálne strávený cca 12-15hodín, to som ešte riadne čistil a odmasťoval aj všetky sklá
nerobil som celé auto hlavne časti kde nie sú fólie, na skúšku kúsky kde fólie sú(rozdiel zatiaľ žiadny nevidím tam kde sú a nie sú- vypadá to rovnako)

výsledok dnes/zajtra
Odpovědět