Chemical Guys - obecná diskuze

Všeobecná diskuse na libovolné téma.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Glossworks Detailing
Moderátor
Příspěvky: 571
Registrován: 25 srp 2014, 18:14
Bydliště: Ružindol (Trnava), Slovakia

V poslednej dobe mi začínajú chemici liezť na nervy... :threaten: a to som ich mal kedysi rád. Neprehladné výrobky. XY druhov a pritom všetky robia to isté atd, atd... reklamy cim dal trapnejšie.

Oddeleno z tematu Chemical Guys Mat ReNew, kde se to rozvinulo v diskuzi o Chemical Guys obecne. wildT
Uživatelský avatar
Kamikadze
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 150
Registrován: 08 dub 2015, 12:38

Tak tak, viz. jejich Youtube profil plný recyklovaných videí a tak podobně.
Honza_RG
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 55
Registrován: 13 dub 2015, 10:30
Bydliště: Brno/Bratislava/Praha

Taky jsem na nich zacinal, driv na nic si nehrajici cool etikety, rozumny portfolio, dnes to je chaos, milion veci na vse, novy etikety hrajici si na to, ze to je novej a lepsi produkt, a tak nejak to prestalo byt cool. Kdyz se ohlidnu zpet, tak jen par jejich produktu mi fungovalo dle reklamy. Marketing nicmene supr cileny na novacky a hobiky, ale uz i to zacina byt na skodu.
Obrázek
Uživatelský avatar
Laconi
Moderátor
Příspěvky: 1908
Registrován: 14 črc 2013, 18:42
Bydliště: Brandýs nad Labem
Obdržená poděkování: 1 poděkování

Já je mám rád ty Chemiky. Je pravda že maj miliardu produktů a většina z nich dělá to samé, ale některé produkty jsou fajn, například šampóny nebo detailingové spreje maj myslím v pohodě. Marketing je stavěnej pro typicky hloupý amíky který skočej na wow efekt u všeho. Etiekty se mi třeba líbí, ty starší černobílý mě přišly až moc obyčejný a nenápadný, hlavně nebyly odolný vodě (ty papírový). Vadí mi u nich že videa většinou prezentujou na čistých autech.
clean&style

Detailingové služby v Praze - laconi150@gmail.com
Uživatelský avatar
Neozin
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 1905
Registrován: 10 kvě 2014, 13:26
Bydliště: Ostrava

Podle mě jsou to hodně přelívači. To znamená, že se veme produkt, obarví se jinou barvou, popřípadě přidá jiné aroma a viola je na světě nový, "lepší" produkt.

Třeba z vlastní zkušenosti:
1. Glassworkz a SS Glass Cleaner = to samé, jen přebarvené. Voní stejně, čistí stejně.
2. Black Light a EZ Creme Glaze = to samé v jinačích láhvích. Vůně, konzistence, barva, funkce všechno stejné.

Naopak, abych furt nepsal o negativech značky CG. Tak něco co od nich mám, rád používám a fungují: Ecosmart, Diablo gel, různé druhy šamponu, Speedwipe, Innerclean, MicrofiberWash, Woolly Mammoth, jejich osvěžovače vzduchu.
Uživatelský avatar
joshiki
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 2908
Registrován: 10 lis 2013, 18:30
Bydliště: CZ 30km od D2
Obdržená poděkování: 1 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Na chg jsem byl hodně skeptický do doby školení na jejich sortiment, kde jsem si mohl vyzkoušet velké množství jejich přípravků a vytvořit si hrubý názor na značku a rozhodne bych to neviděl pouze černě jako ostatní
Aktuálně na fb http://www.mytiauthodonin.cz
Archív na DC.CZ http://detailingclub.cz/viewforum.php?f=49

----------------------------- info@mytiauthodonin.cz 606 300 056
Uživatelský avatar
martin51253
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 538
Registrován: 22 led 2012, 13:52
Bydliště: Turnov
Kontaktovat uživatele:

ChG jdou bohužel kvalitově hodně dolů. na úkor množství produktů
Uživatelský avatar
Glossworks Detailing
Moderátor
Příspěvky: 571
Registrován: 25 srp 2014, 18:14
Bydliště: Ružindol (Trnava), Slovakia

Môj post bol len názor v inej téme, nechcem aby si niekto myslel že som toto vlákno založil ja a aby bol vyvolany flame. Na chg sa mi nepáči že ich momentálny marketing je stavaný štýlom ktorý neznášam, pripadá mi to jak teleshoping, maximálne trapné a chvalenkarske. Všetko čo predávajú je Best of best atd... Keď predstavovali flex c6 nano coating či ako sa to volá, ospevovali to štýlom ze oni vyvinuli konečne keramiku na ktorú nič nemá, pritom to vtedy ešte nik neotestoval. Vo svete je už dávno overená modesta, cq, opticoat, mohs... na to chlapci zabudli. To samé Torq, torq, torq, furt dokola. každý profi detailer si ajtak kúpi rupes/flex/makitu. Chg pre mna už navždy ostane len hobby detailing firma.




ChG má niektoré výrobky ktoré fungujú dobre.

Napríklad Citrus W&G o ktorom som písal mnohokrát. Je super v tom že má citrusový olej ktorý dobre rozpúšťa hmyz a staršie nečistoty. Ostatné vlastnosti má normálne ako aj iné šampóny. Rozhodne nemá najlepšiu vôňu, lubrikaciu zo všetkých, to nie.

Innerclean je fajn, ale jeho využitie som našiel iba v čistení gumových rohoží, ktoré owapkujem, vykefujem s APC, spláchnem, nastriekam inner na mokre rohože, vykefujem, splachnem a nechám volne vysušiť. rohože ostanú pekné matné bez flakov. Na interiéri som nikdy nespozoroval nejaký vizuálny rozdiel na plastoch. Všimol som si len že dosť dobre čistí veniec volantu. Vôňu má fajn, ale na úkor ceny (neriediteľný).

aj horšie

JetSeal: príjemná a ľahká aplikácia, sheeting a beading, výdrž nic moc. Zbytočný produkt.

Wet mirror finish: kedysi som mu prisudzoval dobré vlastnosti, nemal som však toľko skúseností. Pri poslednej aplikácii som si všimol že pokial je leštením dosiahnutý dokonalý finish, tak to moc lesku nepridá. A nakoľko nie som zástanca plastových voskov (BSD a keramika je hudba budúcnosti) tak je to ďalší zbytočný produkt.
Uživatelský avatar
Neozin
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 1905
Registrován: 10 kvě 2014, 13:26
Bydliště: Ostrava

Glossworks Detailing: Přitom JetSeal je CG opěvován do nebes.
Innerclean - Na takovou tu udržbu kdy jen nastříkám na utěrku a utřu prach je to fajn. Taky jsem nezpozoroval žádné ztmavení plastů, ale nějakou ochranu asi opravdu nanáší, protože jsem s tím jednou přetřel i kožené sedačky v autě a po nasednutí lehce klouzaly.
Uživatelský avatar
Laconi
Moderátor
Příspěvky: 1908
Registrován: 14 črc 2013, 18:42
Bydliště: Brandýs nad Labem
Obdržená poděkování: 1 poděkování

Mě třeba přijde divný že Chemici nemaj žádnej iron remover :nea:
clean&style

Detailingové služby v Praze - laconi150@gmail.com
Odpovědět