dekontaminácia a vosk

Všeobecná diskuse na libovolné téma.
Odpovědět
acar69
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 26
Registrován: 15 pro 2015, 12:27

Ahojte,
hodinku som kukal forum a co to pozeral, ale nenasiel som aj tak to co som hladal :(

Dekontaminacia- povazujete za dekontaminaciu pouzitie clay-u a lubrikantu ako AG Rapid Detailer pripadne Meguirs Quik Detailer? Alebo niečo iné?

Ako zistím, že lak treba dekontaminovať? nestačí len riadne vyčistiť použitím dobrého autosamponu a zvysky asfaltu, musiek, brzdneho prachu odstranit vyssie spomenutym?


Mate niekto skusenosti s BlackFire Wet Diamond + BlackFire midnight sun?

Voskujete aj auto ktoré má CarShield fólie??? Po celom aute.

+ čím čistíte sklo, myslím akou handričkou? Prípravok je viacmenej jedno, používam sonax a AutoGlym Fast glass a nejak rozdiel necítim, zvnútra nevidim rozdiel či použijem špeciálnu utierku na suché odprašnenie/odsmuhovanie skla alebo aj prípravok na cistenie a zvonku mi v 95% prípadoch stačí autosampon a WAPka...

ide skôr o to, že bežné mikrovláknové utierky nechávajú po sebe vlákna... mne sa skôr osvedcilo kvalitné bavlnené tričko.... a potom smuhy odstranit tou handrou na sklá čo odstranuje smuhy..

Máte niekto skúsenosti čo je najlepšie na lesk/leštenie/údržbu Car Shield folii?? alebo ich nechat tak?

díkes
Napster
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 371
Registrován: 21 zář 2011, 18:03
Bydliště: Mladá Boleslav

Ja skla beru jedine IPOu (izopropilalkohol) a bezproblwmu a ikdyz je okno vyhuleni s povlakem z cigar a pozustatkama kokpit spreju :D na skla se mi nejvic osvedcily papírový uterky z kuchyně. Lak poznas ironem X popripade gyeon Iron. A potom kdyz prejedes po laku,tak susti. Takze clay a lubrikant ja pouzivam Born slippy a zbytek Dodojuice BOB. S lestenim neviditelnych folii na aute nemam zkusenost,ale zkusenost mi rika,ze by to nemuselo udelat dobrotu pro tu folii stejne jako clay,ale s tim nemam zkusenosti. Ja jsem zastance laku,nez folii,dipu a montan :smile:
acar69
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 26
Registrován: 15 pro 2015, 12:27

dakujem za odpoved, tie kuchynske utierky skusim- asi dobry tip !
ja som tiez 4 roky bol zastanca lestenia, voskoania, ale ked som sa po 4 rokoch pozrel, ako to auto vypada aj napriek vsetkej starostlivosti, toho casu mi bolo luto, dal sa stravit ovela efektivnejsie. Proste jedna tuha zima, vela snehu,posypov, terén, štrk, kamiony a odlietajuce kamienky, vosk ti nepomoze takmer vobec... Folie vobec nevidno, spina z nich ide lahsie dole, aj zvysky asfaltu,brzdneho prachu atd, môzem byt aj drsnejsi/agresivnejsi pri umyvani lebo poskodim maximalne foliu nie lak(ale nikdy som neposkodil... len si viac trufnem) a auto je ako nove. Vosk ti nepomoze ked ti odleti kamienok, agresivne posypy tiez nemusi ak auto pravidelne umyvas a vzdy idu na cistu karoseriu posypy/soli... v zime je skor lepsie neumyvat tak casto aby si nemal stale sol novú na karoserii podla mna. ked mam folie odpada to

nevyhodu folii som nenasiel, mam svetlu metalizu, na ciernej by ich bolo vidiet, na svetlej sa mi este ani raz nestalo ze by niekto si vsimol ze mam folie. Lesk je uplne v poriadku. Asi jedina nevyhoda je cena cca 1000-1500€ podla velkosti auta a zivotnost cca 3-4 roky(ak ma zostat lak aj folia v top kvalite)

uz voskovanie beriem skor ako hobby a voskujem auto kde nemam folie + to kde ich mam slabsim tekutym voskom(este som stale nekusal ako by sa spraval napr Collinite na folii)


Nenajde sa nikto kto ma skusenosti s foliami+udrzbou auta?? Pripadne pozna BlackFire wet diamond+ midnight sun?

a ten Iron X co vsade spominate, nezbavi mi auto aj vosku??? ma vyznam ho pouzivat ak je auto v podstate od zaciatku udrziavane, lestene/vskovane???
clay+lubricant naopak vosk udrzuje.. toto mi pride take ze je moc agresivne skor na neudrziavane auta,disky atd....

a aky je najlepsi vosk na elektrony?
acar69
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 26
Registrován: 15 pro 2015, 12:27

a môžem prať v práčke handričky ktorými zotieram vosk??
penový aplikátor alebo mikrovlánkový? kúpil som meguiar mikrovlaknové aplikátory, s penami neviem preco ale robí sa mi tak menej komfortne... neviem ale ako toto bude sa spravat... mate niekto skusenosti?
Uživatelský avatar
vomy
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 251
Registrován: 03 srp 2014, 15:51
Bydliště: Brno

Nechci bejt nějakej hnusnej, ale odpověď na většinu otázek tu je, jen to chce číst a číst, tohle je další duplicitní téma nováčka - rozhodně tady nestačí číst hodinu.

Jinak ano prát je v pračce můžeš, bez aviváže. S mikrovláknem budeš mít klasickýho vosku mnohem větší spotřebu než s pěnovým, ale pokud ti to vyhovuje tak to tak dělej.
Peugeot 407 sedan 2.0HDI 100kW
Uživatelský avatar
joshiki
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 2908
Registrován: 10 lis 2013, 18:30
Bydliště: CZ 30km od D2
Obdržená poděkování: 1 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Nejprve si prosímtě čti několik večerů téma pro nováčky a až potom se zeptej na to, co ti není jasné.
Nektere fólie se leštit dají, voskování taky. Voskování prodlužuje životnost fólie, ale o kolik to nikdo netestoval.
IronX je naprosto k vosku šetrný, kdežto clay vosky dokáže odstranit.
Dekontaminace se dělá s voskováním 2-3x ročně a i za ten pouhy půlrok se přichytí na karoserii kvanta nečistot.
Něj ochrana elektronů je povlak npř Dlux od CarPro.
Aktuálně na fb http://www.mytiauthodonin.cz
Archív na DC.CZ http://detailingclub.cz/viewforum.php?f=49

----------------------------- info@mytiauthodonin.cz 606 300 056
acar69
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 26
Registrován: 15 pro 2015, 12:27

ďakujem chalani, takto, prebehol som toho dost aj vyhladaval co som chcel,
ale niektore veci som nenasiel a niektore co som nasiel boli aj roky staré, nepovazujem to za aktuálne, všetko sa može menit a vyvijat..

a komunita mi prisla pomerne malá, nevidel som to kazdy den alebo tyzden novacika co sa pyta dokola to iste... tak som myslel ze ochotne poradia :)


a este ohladom toho Midnight Sun a Blackfire wet diamond, nikto nic?

moje aktualne zlozenie voskov:
Autoglym HD wax
Collinite 476s
BlackFire wet diamond+ blackfire midnight sun
Meguiars Ultimate Quik wax
Autoglym super resin polish
Autoglym extra gloss protection

je tu niekto kto porovnaval niektore z nich medzi sebou? pripadne idealne ma skusenost ktore skombinovat aby som dosiahol co najlepsi lesk a najlepsiu vydrz? Napr na spodok wet diamond/super resin polish a na to Autoglym hd alebo collinite..

nechce sa mi moc skumat, kedze voskujem raz za polroka/rok, to by som skusal kombinacie par rokov

dakujem a ak to tu je tak sorry..
Uživatelský avatar
pastovic
Rádce DCČR
Příspěvky: 346
Registrován: 01 dub 2015, 17:49
Bydliště: Šternberk (Olomouc)

Autoglym super resin polish, je leštěnka, polishing = leštění. Takže to není vosk, a dává se právě pod vosk.
Uživatelský avatar
Mr.Bean
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 2679
Registrován: 11 kvě 2012, 19:59
Bydliště: Praha, Vrané nad Vltavou
Kontaktovat uživatele:

SRP je právě leštěnka s voskem
MB w124 300TE-24 R6, BMW E12 525 R6, BMW E28 525i (na jaře 535i), BMW E23 735i R6, BMW E30 316i, Simca 1000 1,3 rok 66
Úplný blázni jsou ty lidi... Místo na koních jezděj v medvědech

Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
joshiki
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 2908
Registrován: 10 lis 2013, 18:30
Bydliště: CZ 30km od D2
Obdržená poděkování: 1 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Když to písmena snad každý týden to stejne dokola, lidi to přestane bavit, žák ze v tuto chvíli už jen odkazujeme na téma pro nováčky.
blackfire se v cz neprodává, takže zkušenosti s tim nejsou.
Kombinovat vosky? Zatím nemám zkusenost provádět takové věci, a to mi už aut rukama prošlo.
Pro běžné auta si myslím zbytečnost.
Aktuálně na fb http://www.mytiauthodonin.cz
Archív na DC.CZ http://detailingclub.cz/viewforum.php?f=49

----------------------------- info@mytiauthodonin.cz 606 300 056
Odpovědět