změkčovač Aquaphor STIRON - zkoušel někdo?

Všeobecná diskuse na libovolné téma.
sepievan
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: 26 kvě 2016, 19:57

Nezkoušel jste někdo tento jednoduchý změkčovač vody (funguje na chem. bazi)

http://prislusenstvi-k-vodnim-filtrum.h ... ecifikace/#

předřadit před wapku. Kdyby to fungovalo aspoň trochu a nesežralo lak, bylo by to za tu cenu super.

Mám tmavou metalízu a vodní spot je na tom vidět jak blázen. Asi ho objednám a opatrně zkusím.
Uživatelský avatar
BigBang
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 3320
Registrován: 19 říj 2011, 23:29
Bydliště: DuchcoVW & Kladno
Kontaktovat uživatele:

můžeš se stát pokusným králíkem :D parametricky by to stačit na wapku mělo :idea:
GERMAN ENGINEERING...(\X/)

Fóbie a Šurikeny :) ... a Hliník?
kdyby po mně byla sháňka, tak vwvw(makovej závin)centrum.cz
Uživatelský avatar
Ewors
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 107
Registrován: 24 kvě 2015, 15:48

použil som to asi 5-6x. Ale nezbadal som bohviejaký rozdiel na laku. povedal by som, že práve keď som tam tento filter mal tak mi ostali na laku viditeľnejšie uschnuté fľaky ako bez neho..našťastie nestal toľko veľa aby som kúpu ľutoval..

ono tento filter sa pouźíva skôr ako prípojka na vodu do práčky aby zmekčila nakoľko cez tie kryštály ide voda pomaly tzn stihne nastať demineralizácia. pri veľký prietokoch to však nemá skoro žiaden účinok
sepievan
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: 26 kvě 2016, 19:57

Ewors píše:použil som to asi 5-6x. Ale nezbadal som bohviejaký rozdiel na laku. povedal by som, že práve keď som tam tento filter mal tak mi ostali na laku viditeľnejšie uschnuté fľaky ako bez neho..našťastie nestal toľko veľa aby som kúpu ľutoval..

ono tento filter sa pouźíva skôr ako prípojka na vodu do práčky aby zmekčila nakoľko cez tie kryštály ide voda pomaly tzn stihne nastať demineralizácia. pri veľký prietokoch to však nemá skoro žiaden účinok
Děkuji, tušil jsem, že to je moc jednoduché na to, aby to fungovalo :)
wildT
Moderátor
Příspěvky: 3761
Registrován: 06 dub 2012, 22:42
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

http://www.detailingblog.cz/domaci-vyro ... -myti-aut/

Neni to uplne nejlevnejsi (2000 pocatecni investice + sptrobovana voda), ale uz to mam pres rok a pri uplne kazdem myti si rikam jak to byly super utraceny prachy. :thumbup:
Uživatelský avatar
Mr.Brain
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 372
Registrován: 06 kvě 2014, 00:11
Bydliště: ČB

wildT: dá se to nějak na zimu vypustit, aby to mráz nepoškodil? Demi výrobník máme v práci, je to sestava filtrů, ale v nich zůstane voda, takže na chalupu to použít nejde...
wildT
Moderátor
Příspěvky: 3761
Registrován: 06 dub 2012, 22:42
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Neda, a prave naopak to podle manualu ma zustat "uvnitr" porad mokre, tzn. pri nepouzivani je potreba ucpact konce hadicek, aby to nevyschlo. Ale ja jsem to loni v cervnu neudelal, pak jsem byl pul roku mimo CR a ted zjara jsem zase zacal filtrovat a vse ok.

Jinak je to malicka vec a pokud bys to mel venku, tak na zimu staci sundat ze zdi a prenest dovnitr. Jen to teda neni prutokovy filtr, je potreba si vodu nekam nadelat do zasoby a az pak ji pouzit.
sepievan
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: 26 kvě 2016, 19:57

wildT píše:http://www.detailingblog.cz/domaci-vyro ... -myti-aut/

Neni to uplne nejlevnejsi (2000 pocatecni investice + sptrobovana voda), ale uz to mam pres rok a pri uplne kazdem myti si rikam jak to byly super utraceny prachy. :thumbup:
Super, nasel jsem za 1400. Neni co resit.
sepievan
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: 26 kvě 2016, 19:57

wildT píše:Neda, a prave naopak to podle manualu ma zustat "uvnitr" porad mokre, tzn. pri nepouzivani je potreba ucpact konce hadicek, aby to nevyschlo. Ale ja jsem to loni v cervnu neudelal, pak jsem byl pul roku mimo CR a ted zjara jsem zase zacal filtrovat a vse ok.

Jinak je to malicka vec a pokud bys to mel venku, tak na zimu staci sundat ze zdi a prenest dovnitr. Jen to teda neni prutokovy filtr, je potreba si vodu nekam nadelat do zasoby a az pak ji pouzit.
Tak už filtruju, koupil jsem za 1360 Kč / doprava ZDARMA. Instalace super jednoducha. V pátek zkusím oplach touhle vodou. Mám 30l kanystr.
MatesIV
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 27
Registrován: 26 lis 2015, 11:01
Bydliště: Prostějov/Brno

sepievan píše: Tak už filtruju, koupil jsem za 1360 Kč / doprava ZDARMA. Instalace super jednoducha. V pátek zkusím oplach touhle vodou. Mám 30l kanystr.
Kde jsi to našel za 1400?
Odpovědět