Chemicalguys detailing?

Všeobecná diskuse na libovolné téma.
Odpovědět
Uživatelský avatar
joshiki
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 2908
Registrován: 10 lis 2013, 18:30
Bydliště: CZ 30km od D2
Obdržená poděkování: 1 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Poslední dobou se ozývá čím dál více kritiky směřující na prodejce chemicalguys resp Zlínské nanowax a po rozhovoru s více lidmi jsem už prostě tohle nemohl nechat jen tak být třeba by někoho zajímalo vlastně proč?
Proč jim tak lidi křivdí a nadávají na ně?
Přece jsou to dobráci, kteří detailing rozšiřují mezi masy lidí ne? To je záslužné nebo ne?
Školí přece další a další nové detailery.
Jenže opravdoví detailers(nemyslím jen lidi detailing provozující full time, ale i víkendové nadšence, kteří detailing provozují jako srdcovku) je nemají rádi, protože školí konkurenci? Ale houby, jakou konkurenci?
Opravdovou konkurenci opravdový detailer respektuje, byť člověk k tomuto postoji může dospět až časem, jenže to co oni vychovávají je něco co s detailingem nemá společného vůbec nic! Kurví to jméno detailingu jako takovému!!! V podstatě mě, tobě a i tobě. A víte před kým to kurví?
Před nezasvěcenou veřejností, která naletí na lákání levného"detailingu", protože detailing zní líp než mytí a čištění aut, emerický výrazy jsou cool.
Pak je za detailing vydáváno obyčejné mytí a čištění aut, což pravý detailing degraduje v obecném měřítku
Takovéto první zkušenosti s "detailingem" mají na naši scénu i rozvoj oboru značně negativní dopad byť není jako takový měřitelný, ale význam do budoucna odhadnout lze.
Lidi, nebuďme pasivní a dobře si všímejte.

Zde můžete přidávat příhody s výše jmenovanou firmou či názory, proč vám vadí nebo spíše co konkrétně...kdo na to nemá veřejně koule nebo od nich nechce ban na jimi ovládanými stránkami, klidně pošlete mě do sz a zveřejním to anonymně.
Naposledy upravil(a) joshiki dne 05 pro 2016, 14:00, celkem upraveno 2 x.
Aktuálně na fb http://www.mytiauthodonin.cz
Archív na DC.CZ http://detailingclub.cz/viewforum.php?f=49

----------------------------- info@mytiauthodonin.cz 606 300 056
Uživatelský avatar
joshiki
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 2908
Registrován: 10 lis 2013, 18:30
Bydliště: CZ 30km od D2
Obdržená poděkování: 1 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Moje osobka je následující:
Při komentu na fb ohledně toho, že jetseal rozhodně nevydrží rok, ale stěží tak 2 měsíce mi bylo soukromě sděleno zhruba něco stylem:
"rad bych te poprosil o konzultaci chemical guys produktu se mnou nebo s nasim tymem, ne ze sebe zase zacnes priste delat hlupaka pred lidma."
Žádné pozdravení nic...prostě mi vynadal jen tak za napsání pravdy, že jesteal k ničemu není.
"ja ti jen radim abys priste kontultoval treba se mnou, oono totiz nemus byt chyba na strane vyrobce a treba ve spatne aplikaci."
Aha, takže ikdyž to nefunguje,tak to bude rukama...ikdyž jsem mimochodem postupoval dle popisu na balení nebo na netu, tak jsem to vlastně aplikoval špatně a dalších i x lidí...aha :D

Osobka, kde jsem nechtěl věřit:To že jsem viděl práci proškolených nanowax a po detailingu interiéru bylo těsnění na hraně kufru po odkrytí špinavé-ruzuměj ani netknuté tak mi to hnulo žlučí, jelikož se prezentují jako detailing firma(ale naimpregnovali rezervu v kufru to je potřeba :D ). To že nabízejí leštění laků a ani neumí zacházet s clayem je docela blbý...když nabízeli i keramiky za 20 :D a prošli školením a obdrželi asi 3 nebo 4 certifikáty o jejich kvalifikaci z nanovax. Abych jim ale nekřivdil,už se polepšili a dělají asi pěkně:)

Pak osobka co pobavila: jeden klučina byl celý hotový a volal, že při čištění intr plastů mu vznikly fleky...divný že volal o radu radši mě než do nanowaxu :D Přitom já mu diplom nedával, ikdyž školení u mě poptával, zvolil díky vidině ceny nanowax-asi si myslel, že kvalita informací je stejná a rozdílná je jen částka za školení...ale už si neuvědomil, že nanowax je v podstatě placená prezentace jejich zboží a nic víc :D

Jedna historka od xyz:
A ted si představ, že jeden borec si zajede do nanovax na kurz za 1500 a tam ho "učí" vyleštit DA, pak mu přijede x6 a volá mi, že mu to nejde vyleštit :D
Co dodat?

Jsem tu měl jednoho kluka z Prahy na školení(předtím bylv nanowax) a jako co mu nacpali do hlavy no hrůza...Hlavně ho skoro donutili nakoupit plno nesmyslů jako 3 impregnace na plasty jen pod jinýma názvama apod...no vyšlo ho to u nich komplet za 10tis a z toho co si u nich nakoupil mělo smysl jen pár věcí. Když jsem mu všechno vysvětli byl zklamaný...co k tomu dodat
Aktuálně na fb http://www.mytiauthodonin.cz
Archív na DC.CZ http://detailingclub.cz/viewforum.php?f=49

----------------------------- info@mytiauthodonin.cz 606 300 056
Uživatelský avatar
lukascruz
Moderátor
Příspěvky: 512
Registrován: 20 úno 2012, 11:35
Bydliště: Rakovník, Praha

Soray by ti mohl povídat o praktikách téhle "detailingové" firmy...

Odesláno z mého ALE-L21 pomocí Tapatalk
Obrázek
Napster
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 371
Registrován: 21 zář 2011, 18:03
Bydliště: Mladá Boleslav

Ja teda o tom nic nevim,ale nekde jsem četl,že někdo dostal snad k vanocum to jejich školení. Papir od nich má. Nicmene papir zkusenosti nedodává. Ale vypada hezky. Hlavne ta 24karatova pečeť. Školil ho jeden kluk,mj jeho prace je pekna,vicemene je na Fordclubu a skoleni od nanowaxu ma taky(byl na jejich skoleni mesic pred tim,nez školil jeho :D ). Na prubehu celeho skoleni bylo nejlepsi venku setkani s VW polo clubem..... celkove byl z toho takovej vselijakej. Jako nalakani lidi na nakup lesticek TORQ a kosmetiky ChG funkce skvělá je tam 8lidí (8x1500= 12 000kc za 4hod spotreba pripravku ChG V-line řady neni nejak velka,kotoucu je dost,lesticky v nakupu nestoji taky svět,kapoty maj ze servisu). Vyhoda toho skoleni je zkouska lesticek od TORQ a jedna Dodo,coz beru jako prinos. TORQa si nekoupil,nevyhovuje mu. Ten,kdo ti psal byl urcite Tibor. Od jedny nejmenovany firmy zabivajici se detailingem uz dostal osobni vysvětlení, jak se nechovat :D asi jako vetsina z vas neuznavam jen jednu znacku.Meguiars neni spatnej,ale ty ceny jsou jen diky emérickýmu jmenu. Funguji,ale jsou predrazeny. Ted je v mode autofiness. Me nejak teda neoslovil. Od Chemiku mam rad Sampony Maxi suds II (jo jsem ujetej na višeň) a pan růžovej. Jet seal funguje opravdu kolem 3mesicu,coz funguje vice kosmetiky,takze proc vlastně uvadet mylne informace na shopu. Respektive tvrdit,ze jejich produkt je jako jediny nano a prave proto maj i nazev nanowax.
Naposledy upravil(a) Napster dne 06 pro 2016, 10:16, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
joshiki
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 2908
Registrován: 10 lis 2013, 18:30
Bydliště: CZ 30km od D2
Obdržená poděkování: 1 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Právěže rád bych takové zákulisní info zveřejnil, aby každý měl k takovým informacím přístup a věděl co jsou zač :thumbup: Proto mi kdokoliv může poslat sz a zveřejním to anonymně, abych byl ten špatný jen já :D
Aktuálně na fb http://www.mytiauthodonin.cz
Archív na DC.CZ http://detailingclub.cz/viewforum.php?f=49

----------------------------- info@mytiauthodonin.cz 606 300 056
Napster
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 371
Registrován: 21 zář 2011, 18:03
Bydliště: Mladá Boleslav

Uz jsem toho udělal anonym 8-) :D :D :D
Uživatelský avatar
oxik
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 1209
Registrován: 14 bře 2014, 13:08
Bydliště: České Budějovice

Pak ti napíšu na FB, asi to nemá smysl dávat nikam veřejně, spíš pro pobavení :D
http://www.display-folie.cz - ochrana pro všechny displeje a monitory
Uživatelský avatar
joshiki
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 2908
Registrován: 10 lis 2013, 18:30
Bydliště: CZ 30km od D2
Obdržená poděkování: 1 poděkování
Kontaktovat uživatele:

ale joo, právěže to smysl má...to že si to řekne úzká skupinka lidí mezi sebou nemá moc smysl-vždyť my víme jak to je...ale veřejnost a začátečníci(kteří jsou bezbranní) to neví a bude dobře, když budou mít k těm informacím taky přístup
Aktuálně na fb http://www.mytiauthodonin.cz
Archív na DC.CZ http://detailingclub.cz/viewforum.php?f=49

----------------------------- info@mytiauthodonin.cz 606 300 056
Uživatelský avatar
Rety
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 1194
Registrován: 14 zář 2011, 10:46
Bydliště: Kunovice (Uherské Hradiště)
Obdržená poděkování: 2 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Chemiky jsem měl rád, dělali některé fajn věci, některé horší. Ta poměrně agresivní kampaň kdy otevřeli pobočku v Praze a spojili se s kluby je logická a snaží se to dělat podle americké verze kde to tak podle všeho funguje.
Jejich školící program je pěkný, ale myslím že docela zbytečný. Na vyzkoušení jejich výrobků bezva i za ty prachy když je v akci za 8kil. Sám jsem na jednom byl, mám krásný certifikát a můžu si ho dát na zeď a třeba nějaký zákazník uvidí že jsem něco dělal. Navíc to je anglicky a zní to drsně. Jen za těch pár hodin moc nenaučí. Mám zato že to jejich školení v USA trvá několik dní.
V okolí mám minimálně 2 místa která prošli jejich školením a dělají "detailing". Jediné co jsem viděl je interiér a nějaké to umytí venku. Píšou si v popisu i leštění, ale nic takového jsem od nich neviděl
Štvou mě prostředky v kterých je bordel, duplikují se a některé neexistující. Některé věci od nich beru dále, mám je totiž 20km od baráku

Nemám nějaké negativní zkušenosti, ale pobavilo mě že když jsem byl na školení, ptal jsem se nejvyššího na otázku proč nemají chemický žrout železa. Odpověd něco ve smyslu že oni na to neveří atd. No za 2 měsíce jsem viděl železožrout na jejich webu

Ale líbí se mi že vymýšlí nový "hardware" pro detailing. ať už je to nový typ gritguardu, kartáče, dělají kotouče atd. ale mám pocit že si vše nechávají dělat nebo spíš rebrand jiných značek

P.S. JetSeal funguje, ale musí být použít jako mezistupeň nebo minimálně něj dát vosk. Tam ale postrádá smysl.
Uživatelský avatar
Neozin
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 1905
Registrován: 10 kvě 2014, 13:26
Bydliště: Ostrava

Nanowax je rychlokvašna "detailerů". Smýšené pocity jsem měl po tom, co jsem šel na jejich školení. Nechal jsem se zlákat slevou 50% pro DC.

I když jsem byl myslím první z DC (+ další 2 členi DC z Ostravy), co prošli CG školením, tak jsem svoje zkušenosti se školením nepsal veřejně. Nechtěl jsem nějak urazit, nebo špinit jméno Nanowaxu, proto jsem vždycky řešil zkušenosti soukromě pomoci SZ.

Docela mě udivilo, jak školitel tvrdil že CG citrus wash gloss obsahuje carnaubu a vlastně pokaždé když umýváme auto tímto šamponem, pomáháme přidávat vosku na autě tenkou voskovou vrstvou. :D Úsměvné že? Ještě jsme si potom napsali pár mailů, kdy jsem přesvědčil (informaci z oficiálního CG webu, vlastní zkušenosti) sámotného školitele že CG citrus wash gloss opravdu není pH neutrální a neobsahuje carnaubu, proto není až tak vhodný na přírodní vosky jak tvrdil.

Já bych nenazval "Chemicalfujtajbl". Spíš je to v lidech. Chemical guys je jenom značka, která se snaží vydělávat. Šířit detailing mezi veřejnosti je super, ale penízky jsou taky důležité že jo. :mytwocents: Dokola dokolečka, je to vlastně jenom o penězích. Zisk, profit.
Proto se snaží tak masivně šířit tuto značku a školit "detailery".

Jen je smutné (nebo já hloupý), že třeba osobně jsem nakopil chemii za XX tisíc, vybavení za XX tisíc a až po 3 rokách zkušeností jsem si řekl někomu o peníze.
Takhle si hodně lidí myslí, že po 3-4 dnech školení (rychlokvašení) u profesionálů se z nich stanou hned detaileři. Dostanou nějaké certifikáty kde je napsáno něco ve smyslu "oprávněný používat prostředky Chemical Guys k profesionálním účelům." Potom hurá nakoupit u nanowax prostředky a nabízet detailing služby. :(
Odpovědět