podlaha v garáži - vaše zkušesnoti, rady, náměty apod.

Všeobecná diskuse na libovolné téma.
slechtax
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 44
Registrován: 26 srp 2013, 18:51

Ahoj klubáci!
Předělám garáž, kterou mám vybavenou i motážní jámou. Podlaha je čerstvě upravená pojezdovou betonovou stěrkou a musím jí nechat před další úpravou 3-4 týdny vyzrát.

Napiště, jaké vy máte zkušenosti s povrchovou úpravou podlahy v garáži. Co máte doma (případně Vaši kamarádi) a jak jste spokojeni? Co by jste (ne)doporučili apod.

Rozhoduji se mezi:
a) epoxidovou barvou na beton LAS 2636 BE - značka Sincolor,
celkové náklady na úpravu cca 3.000,- Kč
b) slinutá dlažba TAURUS,(RAKO)
celkové náklady na úpravu cca 6.000,- Kč

Díky za Vaše připomínky, zkušenosti, rady atd.

Mám na to měsíc, tak piště.......... ;)

díky všem
VW Passat
Uživatelský avatar
Tom
Moderátor
Příspěvky: 1185
Registrován: 26 říj 2010, 18:57
Bydliště: Praha, Chomutovsko

já bych do dlažby nešel
Detailing Club ČR
Detailing Shop http://www.detailingshop.cz - Autorizovaný dealer Dodo Juice, Gyeon, Microfiber Madness, ValetPRO, Race glaze, Bilt Hamber, Autoglym, Auto Finesse, široká nabídka autokosmetiky Swissvax, Carpro, Chemical Guys a další.
slechtax
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 44
Registrován: 26 srp 2013, 18:51

Důvod? Máš s ní špatné zkušenosti? (napiš)

díky
VW Passat
Uživatelský avatar
martin51253
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 538
Registrován: 22 led 2012, 13:52
Bydliště: Turnov
Kontaktovat uživatele:

barva na beton ,dloho nevydrží (zimní posypy,sůl ,oleje) vše to rozežírá záleží na fregvanci nájezdu do garáže. obvikle vydrží cca 3-5 let.

dlažba rako -otěru vzdorná , probarvená skrz (nebudou prošlapaný fleky) jen je drobná nevýhoda v síle dlažby (je slabá , cokoliv těžšího ti spadne může poškodit dlažbu )


do garáží a dílen dáváme terasovou dlažbu je cca sílná 2,5 cm pokládka stejná jako u klasické dlažby a při správném položení ani nákladní auto neponičí.
navíc po xxx letech když bude špinavá ,flekatá dá se přebrousit a je zas jak nová.

dá se říct nezničitelná.http://www.teracowech.cz/department/terasova-dlazba/


nebo i dobrá varianta gumové rohože, co jsou opatřený zámkama a protiskluzovou upravou.
pokládka jednoduchá jako puzzle. a vždy se dá rozdělat ,žádné lepení.
třeba tohle,ale variant je mnoho (kamarád to má a plnná spokojenost)
http://www.zvirata.inzercebazar.cz/inze ... zerce.html
slechtax
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 44
Registrován: 26 srp 2013, 18:51

Tak jsem asi našel, co jsem hledal. Vinylové podlahy Fortelock od firmy Fortemix. Dělají se středně a vysokozátěžové (provozy, garáže, hasičské stanice, fitcentra apod.) Cena je vyšší, ale snadná montáž, možná výměna jednotlivých desek. Kdykoliv se to dá rozbrat atd. Máme to u nás ve fitku a líbí se mi to.

http://www.fortelock.cz/podlahy-do-garaze/

Mám na rozmyšlenou 3 týdny. Tak uvidím.
Nejen, že mi žena nadává, že si kupuji věci na auto, která ona nikdy neměla a mít nebude, ale ke všemu si ještě z garáže prý dělám kancelář ;) ;)
VW Passat
velkovevodalix
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 301
Registrován: 29 led 2013, 00:23

já mám něco, co vypadá jako litá guma (okrové barvy) a nemůžu si vynachválit... ale teda bylo to celkem dost drahé...
slechtax
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 44
Registrován: 26 srp 2013, 18:51

Napiš víc. Kolik vyjde m2, aplikace, jak to drží apod.
VW Passat
Uživatelský avatar
martin51253
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 538
Registrován: 22 led 2012, 13:52
Bydliště: Turnov
Kontaktovat uživatele:

slechtax jj to je ono ,něco podobného jsem měl na mysli ;)
velkovevodalix
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 301
Registrován: 29 led 2013, 00:23

podklad byla stěrka... pokud se dobře pamatuji, tak metr stál něco kolem 120€/m2, mám to 4 roky a nejde na tom vidět vůbec používání... když mi to dělali, tak mi tvrdili, že se to dává do mlýnů, mlékáren a tak, ale zároveň tam, kde jezdí těžká auta...
slechtax
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 44
Registrován: 26 srp 2013, 18:51

to "velkovevodalix" Není to pryskyřičná stěrka? Jak to popisuješ včetně ceny, tak by to odpovídalo. Zatím se misky vah naklání k "Fortelock." Jestli to koupím, tak udělám foto jak to vypadá v garáži hotový.
VW Passat
Odpovědět