Čištění kotoučů

Korekce zašlých a poškozených laků, leštící pasty.
wildT
Moderátor
Příspěvky: 3761
Registrován: 06 dub 2012, 22:42
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Ja zase suchy tvrdy kotouce vlhcim pred lestenim clay lubrikaci aby zmekly, protoze se mi zdaj moc tvrdy :D
Uživatelský avatar
Bejby
Partner DCČR
Příspěvky: 795
Registrován: 01 bře 2013, 22:31
Bydliště: Chomutov

To vlhčení lubrikací mě taky napadlo, nedělá to nějakej bordel?
wildT
Moderátor
Příspěvky: 3761
Registrován: 06 dub 2012, 22:42
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Zda se mi to ok. Vzdycky to zkropim, trochu vic, pak to na speed6 necham zase trosku ususit a pak je to vlacne tak akorat.

Nevim jestli to pak teda nesnizuje ucinnost toho kotouce, ale v jednom ChG videu jsem videl jak to Greg vlhci Luberem (i kdyz ChG maji i spesl pad moisturizer chemii), tak snad... ono kdyz delas rozrasovany auto tak je to asi jedno (resp. tam ten kotouc asi nacucnes spoustou pasty hned ze zacatku), ale kdyz mas treba novy auto v dobrym stavu a delas treba jenom nejaky nabourany/extra poskrabany misto 3ma kapkama FG400, tak myslim ze je lepsi to delat vlhkym kotoucem nez suchym. Ale to je jen moje teorie.
Uživatelský avatar
Bejby
Partner DCČR
Příspěvky: 795
Registrován: 01 bře 2013, 22:31
Bydliště: Chomutov

Dík za tip, určitě to zkusim ;-)
Kracmi
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 26
Registrován: 19 dub 2014, 16:15
Bydliště: Mnichovo Hradiště

Když jsme u těch kotoučů jaký používáte? Je to totiž cenově dost různý uvedu příklady: Výborný se mi zdá oranžový hexlogic, je tvrdý a má super výdrž. Pak Tvrdší je zelený od 3m, jsou za dobrou cenu od 239,-Kč. Stejně tvrdej je kotouč od 3M pod kódem 50307 a stojí asi 150,-Kč super cena mám jej doma ale ještě jsem netestoval výdrž. Pokud se budu bavit o středních tak beru žlutej 3m a nebo bílej od orange dot za 125,-Kč. Finiš mám modrej 3m a černej hexlogic. Tady je to asi uplně jedno, čarování je s těmy tvrdými protože jdou dost rychle do kytek (zelený 3m) jak dlouho vám vydrží tvrdej kotouč? Já zelenej 3m na auto klidně dva oddělám:-)
Uživatelský avatar
Bejby
Partner DCČR
Příspěvky: 795
Registrován: 01 bře 2013, 22:31
Bydliště: Chomutov

Zelenej 3M mi vydržel dvě auta v pohodě, ale už se taky drolí.
Kracmi
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 26
Registrován: 19 dub 2014, 16:15
Bydliště: Mnichovo Hradiště

S jakou děláš pastou? Předpokládám FG400? Já s Fast Cut od 3M, ale teď jsem si objednal Menzernu tak uvidim jestli je lepší než 3mko:-) Děláš s rotačkou? Mě se začně drolit když ho o něco drbnu a to je hned:( ostrá hranka apod.
Uživatelský avatar
Mr.Brain
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 372
Registrován: 06 kvě 2014, 00:11
Bydliště: ČB

Tak dneska vyzkoušený jar (tedy jen na aplikátor, ale bude to fungovat i na kotouče :D) a opravdu výborný... Pustilo to hned a nebylo třeba žádný velký drhnutí, díky za tip pane Fazolko :)
Uživatelský avatar
Mr.Bean
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 2679
Registrován: 11 kvě 2012, 19:59
Bydliště: Praha, Vrané nad Vltavou
Kontaktovat uživatele:

Nemáš za co :)
Ten tvůj nick mě štve. Nepoznám na první pohled, jestli píšu já nebo ty :D
MB w124 300TE-24 R6, BMW E12 525 R6, BMW E28 525i (na jaře 535i), BMW E23 735i R6, BMW E30 316i, Simca 1000 1,3 rok 66
Úplný blázni jsou ty lidi... Místo na koních jezděj v medvědech

Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
BigBang
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 3320
Registrován: 19 říj 2011, 23:29
Bydliště: DuchcoVW & Kladno
Kontaktovat uživatele:

ale tak podle avataru to už poznáš ne :D

já jsem naposled udělal proplach s obyč. mýdlem a teplou vodou a kotouče u aplikátor jsou jako nový :)
GERMAN ENGINEERING...(\X/)

Fóbie a Šurikeny :) ... a Hliník?
kdyby po mně byla sháňka, tak vwvw(makovej závin)centrum.cz
Odpovědět