Odstraňování pomerančové struktury z laků

Korekce zašlých a poškozených laků, leštící pasty.
Uživatelský avatar
joshiki
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 2908
Registrován: 10 lis 2013, 18:30
Bydliště: CZ 30km od D2
Obdržená poděkování: 1 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Ano,lze i takto.
Tvrdým podkladem(P1500)odbrousíš vrcholy pomeranče a pak zjemníš stopy(odbrousíš vrstvičku) po předchozím brusivu(v tvém případě P1500) tou P3000 na pěnovém podkladu.
Lze i ručně, ale pokud máš stroj, tak je lepší jej použít, na výsledný efekt to ale vliv nemá...Můžeš i ručně udělat perfekt lak.
Aktuálně na fb http://www.mytiauthodonin.cz
Archív na DC.CZ http://detailingclub.cz/viewforum.php?f=49

----------------------------- info@mytiauthodonin.cz 606 300 056
umts14
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 66
Registrován: 04 srp 2016, 07:57

Super dík moc. Mám pouze excentr a na broušení je prý lepší něco bez kmitu tak to vezmu radši ručně.
Napster
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 371
Registrován: 21 zář 2011, 18:03
Bydliště: Mladá Boleslav

S excentrem neni problem. Nicméně jak bylo psáno jde to i ručně.
Uživatelský avatar
Kamikadze
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 150
Registrován: 08 dub 2015, 12:38

Když jsem odstraňoval pomeranč na mojí kapotě tak to byl přesně stejný postup. Tu p3000 jsem dělal ručně. Píšete tu, že je lepší normální rotačka na tu P3000 pod vodou, nebo i orbitka je OK, mam obojí tak mi jde jen o to, co je vhodnější.
HonzaD
Administrátor
Příspěvky: 504
Registrován: 17 úno 2016, 21:53
Odeslaná poděkování: 6 poděkování
Obdržená poděkování: 7 poděkování

Kde se to pise? Brusny papir na rotacce bych se fakt bal...
Standardne se v lakovnach brousi s pneumatickou excentrickou bruskou - takovy bobek do dlane. Jde tedy vzit i nase orbitalni lesticky, rotacku jsem nikdy nepouzil ani pouzit nevidel. :unknw:

Edit: jeste bych dodal, presne jak pise joshiki, ze pro zmirneni pomerance (treba doladit jeden lakovany dil ke druhemu) staci p3000 na mekkem podkladu. Protoze mekka podlozka pomeranc do jiste miry kopiruje.
Pokud chcete pomeranc uplne seriznout, je treba zacit agresivneji s P1500 (nebo 1000), ktery neni na tom tenkem molitanku, ale na folii, takze nerovnosti nekopiruje, ale serezava. A pak vzit treba p3000
Tot moje zkusenosti s Trizac 3M se strojnim brousenim na excentru, k obema pristupum davam i mekkou mezipodlozku (mezi kotouc a unasec), ta zas mi pomaha kopirovat krivky karoserie.

Odeslano z telefonu
umts14
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 66
Registrován: 04 srp 2016, 07:57

Mohl bych vás poprosit o odkaz kde se dá koupit ten P1500? Děkuji
Napster
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 371
Registrován: 21 zář 2011, 18:03
Bydliště: Mladá Boleslav

Pokud budes delat rucne,tak vsude obi,baumax, prodej barev a laku. Autolakovna.
umts14
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 66
Registrován: 04 srp 2016, 07:57

takže klidně toto http://www.autolaky-eshop.cz/variant/br ... 6549/12671
plus nějakou podložku?
HonzaD
Administrátor
Příspěvky: 504
Registrován: 17 úno 2016, 21:53
Odeslaná poděkování: 6 poděkování
Obdržená poděkování: 7 poděkování

pokud to chces na excentr, zadej do googlu/na heurece 3M trizact a ono ti neco najde, z toho autolaky-eshop beru taky ;)

ta mekka mezipodlozka se jmenuje interface pad, jsou pak i jeji neorigo varianty s jinym poctem der, na zasadni funkcni to nema vliv.

Jinak rucne je to skoro jedno rekl bych, rucne brousim jen male lokalni opravy a tam si vystacim s prstem nebo kouskem polystyrenu :smile:

Odeslano z telefonu

edit: pokud by to cetl nejaky moderator, myslim, ze poslednich par prispevku by si zaslouzilo svoje tema :blush:
wildT
Moderátor
Příspěvky: 3761
Registrován: 06 dub 2012, 22:42
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

:thumbup:
Odpovědět