Ruční leštění - jak na to?

Korekce zašlých a poškozených laků, leštící pasty.
Odpovědět
jirin
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 36
Registrován: 01 čer 2016, 18:48
Bydliště: Brno

Ahoj,

tento víkend mě čeká první detailingové ošetření mého nového auta. Mám ho měsíc a něco a zatím jsem použil jen PH neutrální šampon, mikrovláknovou houbu a vodu z hadice na oplach.

Prosím vás o radu, jak postupovat při ručním leštění. Mám na to bezabrazivní DJ Lime Prime Lite.

1) Je postup podobný jako u vosku? Tzn. vysušit, nanést trošku leštěnky na aplikátor, rozetřít tenkou vrstvu po menší ploše a na rozdíl od vosku nečekat až to zavadne, ale začít hned leštit mikrovláknovou utěrkou?

2) Vadí, když na laku zůstane před nanesením leštěnky vodní spot?

3) Leští se shora/dolů nebo zleva/doprava nebo v kruzích? :unknw:

4) jak poznám, že kontrétní místo už je vyleštěné a můžu přejít na další?

5) A jedna doplňující - musím použít na měsíc staré auto clay? Nestačí jen chemie (odstraňovač poletavé rzi + asfaltu, pokud tam vůbec nějaký je)?

Díky moc! 8-)
wildT
Moderátor
Příspěvky: 3761
Registrován: 06 dub 2012, 22:42
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

1) Samotne "lesteni" probiha pri "aplikaci", tzn das. si lestenku na aplikator, chvilku s tim jezdis sem a tam (treba na 30x30 cm plose) a to uz je ten samotny proces "rucniho lesteni" (radsi bych tomu rikal treba cisteni laku s vedlejsim bonusem ze neco maaalicko i fakt vylestis :D ). Uterkou potom jen utres prebytek lestenky.
2) Ne, abraziva v lestence pripadny vodni spot lehce sundaji.
3) Idealne rovne pohyby, prakticky je to asi fuk.
4) U rucniho lesteni nijak, proste to parkrat prejedes a az bude lak 100% hladky tak jdes dal.
5) Kvalitni zelezozrout + asfaltovac + potom lestenka (presneji cistic laku tedy) bude stacit, kdyz se spravne pouziji.

ad 1) http://www.detailingblog.cz/priprava-laku-pro-vosk/
ad 5) http://www.detailingblog.cz/dekontamina ... oskovanim/ (plus ad 3) – odstavec "Nanášení vosku krouživými pohyby nebo tam-a-zpátky/nahoru-dolů?" - plati i pro lestenku)
jirin
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 36
Registrován: 01 čer 2016, 18:48
Bydliště: Brno

Díky za bleskovou reakci! Ještě prosím jen pro doplnění:

ad 2) Psal jsem, že budu používat čistič laku bez abrazivních látek, tam si taky nemusím dělat hlavu s případným vodním spotem?

ad 4) Takže vlastně tím aplikátorem "šudlat" sem a tam až úplně do ztracena? Proč se musí přebytek leštěnky utírat utěrkou a ne ji radši aplikátor "posunout" na další, zatím neošetřené místo? :smile:

A ještě se zeptám - budu si muset rozdělit celý proces detailingu exteriéru na 2 dny, protože na to nemám vhodné prostory (sídliště) a u rodičů na baráku je stín jen dopoledne (a v garáži je špatné světlo). Jaké je vhodné rozdělení?

1. den mytí a chemie + kola (a případně clay)
2. den čistič laku a 2 vrstvy vosku (a skla)?

Děkuji ;)
wildT
Moderátor
Příspěvky: 3761
Registrován: 06 dub 2012, 22:42
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

2) Jo, to jsem prehledl, ale ano, i tam je to jedno. Navic ten vodni spot behem treba par hodin az dnu nezatvrdne natolik abys ho nesundal treba jenom znovu vodou.

4) V podstate ano. Ale vetsinou pri rucni aplikaci to uplne do ztracena nejde, s lestickou uz se tomu da priblizit, ale i po ni tam zustane jemny film, ktery se setre. :)

Rozdeleni muze byt treba tak jak pises. Jeden den kompletne umyt, nastrikat asfaltovacem+zelezozroutem, znovu umyt, osusit (staci klidne tak zlehka - viz 2) :D ) a druhy den vycistit lak a navoskovat. :)
Uživatelský avatar
Rocco
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 741
Registrován: 18 úno 2015, 19:28
Bydliště: okr.Kutná Hora

Já když dělám auto,tak když si ho můžu nechat přes víkend,tak si to taky rozdělím na dva dny...
1 den umyji a připravím auto na clay + udělám interiér.
2 den auto oplachnu (pro jistotu) a přelítnu clayem,pak leštěnkou a voskem+dolaďuji ostatní věci,jako jsou exteriérové plasty,pneu a další detaily,než auto předám.....
Kdo si hraje,nezlobí ... tak pořád myji a leštím auto,abych nezlobil. 8-)
jirin
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 36
Registrován: 01 čer 2016, 18:48
Bydliště: Brno

wildT píše:2) Jo, to jsem prehledl, ale ano, i tam je to jedno. Navic ten vodni spot behem treba par hodin az dnu nezatvrdne natolik abys ho nesundal treba jenom znovu vodou.

4) V podstate ano. Ale vetsinou pri rucni aplikaci to uplne do ztracena nejde, s lestickou uz se tomu da priblizit, ale i po ni tam zustane jemny film, ktery se setre. :)

Rozdeleni muze byt treba tak jak pises. Jeden den kompletne umyt, nastrikat asfaltovacem+zelezozroutem, znovu umyt, osusit (staci klidne tak zlehka - viz 2) :D ) a druhy den vycistit lak a navoskovat. :)
S tím vodním spotem, tos mě teď dobře vystrašil. Myslel jsem, že ho vždycky dostaneš dolů jen vodou + pár tahy mikrovláknové utěrky :)

Jel jsem teď v úterý kolem Avia Wash Parku v Brně, auto špinavé jak prase, a protože jsem měl namířeno s autem do Autopalace do servisu, udělal jsem jen oplach wapkou + zkusil jsem ten jejich slavný program "oplach do lesku bez šmouh" (než se teď o víkendu dostanu konečně na detailing) bez sušení a auto je flekaté až hrůza :) To mě neříkej, že to z tama po týdnu nedostanu dolů zase vodou :shok: :D

Mimochodem, ptal jsem se prodavačky a vlastní chemii tam není povolena. Jelikož si z Brna, můžeš prosím pěkně doporučit nějaký mycí box v Brně, kde je povolená vlastní chemie? Chtěl bych to aspoň na údržbové mytí (napěnění ručním zpěňovačem a oplach osmotickou vodou + sušení).

Díkes
wildT
Moderátor
Příspěvky: 3761
Registrován: 06 dub 2012, 22:42
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Tak ono fakt zalezi odkud presne ten vodni spot je. Cim tvrdsi voda, tim hur to s pribyvajicim casem pujde dolu. Ale u mesic stareho auta ti i bezabrazivni lestenka sunda vsechno, toho bych se moc nebal.

Jinak boxy v Brne neznam (nejsem primo z Brna), zkus probehnout tohle viewtopic.php?f=32&t=97 pripadne proklikat mapu, tam obcas byva napsane jestli jim vadi vlastni nebo ne.
jirin
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 36
Registrován: 01 čer 2016, 18:48
Bydliště: Brno

wildT píše:Tak ono fakt zalezi odkud presne ten vodni spot je. Cim tvrdsi voda, tim hur to s pribyvajicim casem pujde dolu. Ale u mesic stareho auta ti i bezabrazivni lestenka sunda vsechno, toho bych se moc nebal.

Jinak boxy v Brne neznam (nejsem primo z Brna), zkus probehnout tohle viewtopic.php?f=32&t=97 pripadne proklikat mapu, tam obcas byva napsane jestli jim vadi vlastni nebo ne.
Moc ti děkuju za pomoc ;)
fery
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 82
Registrován: 19 črc 2015, 09:12

Zdravím,kdybych chtěl vyzkoušet ten ruční aplikátor Zaino,co by se na to mělo použít za pasty? V návodu na DS o tom nic není. Dík
Odpovědět