Leštění starého laku, postup a pasty

Korekce zašlých a poškozených laků, leštící pasty.
Odpovědět
DannyCB
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 11 úno 2021, 09:25

Dobrý den,
chystám se na leštění starého vozu r.v. 69. Lak byl dělaný někdy v roce 2005 a to poměrně nekvalitně (místy nějaký ten stékanec, občas pomeranč, na pár místech rozstřiky) Jedná se o PU barvu s lakem dohromady, tzn. není na ní čistá vrstva bezbarvého laku. Barva je červená vínová, za ta léta hodně vybledlá a matná. Tloušťku laku jsem měřil po celém obvodu auta a má od 100 do 160 um, střecha má pouze 80 um. Mé otázky zní, jestli vůbec má cenu začínat s přebroušením, protože dle mého názoru při takovéto tloušťce laku se velmi snadno probrousí. Zkoušel jsem začínat žlutou pastou od 3m a následně modrou také od 3m. Leštičku mám orbitální Dodo juice spin doctor 2, ale neúspěšně (na přímém slunci jsou vidět odlesky a ta žlutá pasta to nevezme). Měl bych tedy začít s brusnou pastou a teď jakou... Jestli zase koupit 3m-zelenou fast cut plus a nebo začít ten první krok např s nějakou Menzernou (FG300 nebo FG500).
Děkuji za Vaše odpovědi
HonzaD
Administrátor
Příspěvky: 504
Registrován: 17 úno 2016, 21:53
Odeslaná poděkování: 6 poděkování
Obdržená poděkování: 7 poděkování

DannyCB píše: 11 úno 2021, 09:52 Zkoušel jsem začínat žlutou pastou od 3m a následně modrou také od 3m. Leštičku mám orbitální Dodo juice spin doctor 2, ale neúspěšně (na přímém slunci jsou vidět odlesky a ta žlutá pasta to nevezme).
Ahoj, vítej na fóru.
Co znamená v citovaném, že jsou "vidět odlesky", prosím?

Jinak pasty 3M jsou celkem stará receptura, ale jestli máš zkušenost s 3M zelenou a dělá se ti s ní dobře, tak si ji kup. Zrovna u rotační leštičky je to podle mě hlavně o zkušenosti a zručnosti než vyloženě jen o použité chemii.
Pokud hledáš něco jiného než 3M, pak Menzerna 400 je OK, případně třeba Koch Chemie Heavy Cut H9.01 nebo Scholl S3 GOLD XXL poslouží výborně ;)
Odpovědět