Velký srovnávací test sealantů a nanopovlaků podzim 2014

Odpovědět
adko13
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 129
Registrován: 11 dub 2014, 17:29
Kontaktovat uživatele:

test ma zatial malu vypovednu hodnotu :) lebo prave keramika by mala vydrzat ovela dlhsie ako vosk... podstatne su aj ine vlastnosti ako hydrofobnost.... to ze sa to neda dat dole ipou dole, ako vosk, na c.quartz udvaju ze prida 1-2 um na laku.. a osobne vcera som aplikoval c.quarz ja a taku hydrofobnost som este nevidel a to mam doma dost voskov... :) osobne ho odporucam no ale uvidim ako dlho to tam bude :) moja dalsia volba bude Ceramic pro
Uživatelský avatar
Frozz
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 697
Registrován: 12 čer 2014, 19:57
Bydliště: Praha/stř. Čechy
Odeslaná poděkování: 1 poděkování
Obdržená poděkování: 1 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Škoda, že není v testu CarPro Reload nebo HydrO2.
FB - https://www.facebook.com/LTDetailing/
Web - https://www.ltdetailing.cz

Profesionální strojní leštění | keramické povlaky | individuální školení

Více info: info@ltdetailing.cz
Uživatelský avatar
BigBang
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 3320
Registrován: 19 říj 2011, 23:29
Bydliště: DuchcoVW & Kladno
Kontaktovat uživatele:

hydro2 bys e docela blbě aplikovalo na kousíček kapoty :D

nano je předpona vyjadřující hodnotu 10^-9 :D V podstatě by se mělo jednat o produkty, který pracujou na atomární úrovni. Moje domněka je, že navážou s lakem kromě mechanický vazby (jako klasický věci) i vazby chemický ;)
GERMAN ENGINEERING...(\X/)

Fóbie a Šurikeny :) ... a Hliník?
kdyby po mně byla sháňka, tak vwvw(makovej závin)centrum.cz
Uživatelský avatar
lukascruz
Moderátor
Příspěvky: 512
Registrován: 20 úno 2012, 11:35
Bydliště: Rakovník, Praha

Zalepíš igelitem celý auto a necháš jen místo pro Hydro2 8-) :D
Obrázek
Uživatelský avatar
joshiki
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 2908
Registrován: 10 lis 2013, 18:30
Bydliště: CZ 30km od D2
Obdržená poděkování: 1 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Tento test není zrovna vhodně sestavený. Sory sorayi, ale je to fakt strašně blbě udělaný test v takové formě. Lidi budou vyvozovat totální nesmysly.
Neber si to nějak špatně a ani to tak samozdřejmě nemyslím, ale prostě podle mě je ten test hodně zavádějící a měl by být trochu jinak :)

Aplikační plochy na blatnících se nemohou objektivně porovnávat s testovací plochou na kapotě z důvodu jiného úhlu svírající se zemí tj mají výhodu.
Jak v odvodu vody, tak i v samočistících vlastnostech.
Počet vrstev povlaků/vosků také razantně mění výsledné vlastnosti a výdrž...viz vrstvení vosků co udělá 1 vrstva a co udělají vrstvy třeba 3 :smile:
ty keramiky se aplikují aspoň 2 vrstvy a je nutné dodržet přesně podmínky pro aplikaci což při první aplikaci se nepovedlo ani mě a pochybuju že někdo dokáže "z fleku" nanést asi 4 druhy keramiky napoprvé hned tak jak mají být.

V tomto testu se neměli klasické vosky objevit vůbec, protože opravdový test nano povlaků by měl probíhat nějakým lehce agresivním šamponem nebo aspoň by měl být zvolen ten nejrozšířenější a tím je GW, které má doma asi každý a i tak to nebude dostatečně objektivní, protože šampon obsahující vosk může překrývat povrch nano přípravku.
A je zas blbost umývat auto resetem když nanopovlaky nejsou na celém povrchu auta...bys to jednou umyl a na autě by ti zůstaly jen ty nano.
Testoval jsem hydr02 a to vydrželo beze změn asi 5x máchání v APC surfex HD 1:5.
Je možné že by to 6. máchání nevydrželo, ale nešlo mi o totální životnost hydra...jen orientační životnost a tou mě docela zaskočilo (čekal jsem sundání hydra po 3. máchání v apc)
Naposledy upravil(a) joshiki dne 22 říj 2014, 19:24, celkem upraveno 1 x.
Aktuálně na fb http://www.mytiauthodonin.cz
Archív na DC.CZ http://detailingclub.cz/viewforum.php?f=49

----------------------------- info@mytiauthodonin.cz 606 300 056
Uživatelský avatar
nexus_cz
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 1080
Registrován: 03 zář 2013, 06:38
Bydliště: Praha

BigBang píše:hydro2 bys e docela blbě aplikovalo na kousíček kapoty :D

nano je předpona vyjadřující hodnotu 10^-9 :D V podstatě by se mělo jednat o produkty, který pracujou na atomární úrovni. Moje domněka je, že navážou s lakem kromě mechanický vazby (jako klasický věci) i vazby chemický ;)
No to by měl ale osvětlit výrobce aby tím vysvětlil za co vlastně customer takové peníze dává. Já to totiž nevím.
Uživatelský avatar
soray
Administrátor
Příspěvky: 2947
Registrován: 26 říj 2010, 14:30
Bydliště: Králův Dvůr
Odeslaná poděkování: 6 poděkování
Obdržená poděkování: 12 poděkování
Kontaktovat uživatele:

joshiki: Nezlob se na mě, ale přijde mi, že jsi to nečetl celé. Test se týká 6 sealantů na kapotě, klasické vosky tam jsou pro orientační srovnání, proto taky byli aplikovány na blatníky.
K sealantům. Všech 6 má víceméně stejné podmínky pro testování. Ani jeden sealant nemá v návodu napsané, že je NUTNÉ aplikovat 2 vrstvy, alespoň jsem to nikde nenašel. Pro účely testování bohatě stačí jedna vrstva.
Keramiku nenanáším poprvé a souhlasím, tenkrát se mi to napoprvé také úplně nepovedlo. Tentokrát jsem si ke každému produktu důkladně nastudoval aplikaci vč. videí na YT. Jak jsem psal, aplikace některých není pro začátečníky, ale zas až taková věda to není, pokud není člověk levej a nastuduje si informace dopředu.
Tvou poznámku se šampony popravdě moc nechápu. Já jsem zvolil BTBM z toho důvodu, že ochranu ovlivňuje minimálně - to je myslím si pro objektivnost testu důležité.

Já chápu, že se Ti podmínky mohou zdát neideální a že bys nejraději viděl test někde v laboratoři. Ale nesouhlasím, že by test "strašně blbě" udělaný, jak píšeš.
Obrázek M: mjaros@detailingshop.cz T: +420602542150
Uživatelský avatar
Laconi
Moderátor
Příspěvky: 1908
Registrován: 14 črc 2013, 18:42
Bydliště: Brandýs nad Labem
Obdržená poděkování: 1 poděkování

Nebudu tady spekulovat jestli je test vypovídající nebo ne, za mě každopádně perfektně popsaný a nafocený takže :thumbup: :thumbup:

Jedna věc je jistá, Soray má teď asi nejlépe chráněnou kapotu ve střední Evropě :D :D
clean&style

Detailingové služby v Praze - laconi150@gmail.com
Odpovědět