Velký srovnávací test sealantů a nanopovlaků podzim 2014

Odpovědět
Uživatelský avatar
soray
Administrátor
Příspěvky: 2944
Registrován: 26 říj 2010, 14:30
Bydliště: Králův Dvůr
Odeslaná poděkování: 6 poděkování
Obdržená poděkování: 12 poděkování
Kontaktovat uživatele:

To musíte s těma autama taky jezdit, aby se kapičky odfoukly a ne se pořád kochat kapičkama na parkovišti u baráku! :D
Obrázek M: mjaros@detailingshop.cz T: +420602542150
Uživatelský avatar
BigBang
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 3320
Registrován: 19 říj 2011, 23:29
Bydliště: DuchcoVW & Kladno
Kontaktovat uživatele:

ale jak hezky se na to kouká :mrgreen:

zajímavý je, že třeba takovej CQUK se tváří pořád ± stejně :idea: uvidíme v průběhu zimy jak se budou povlaky dál chovat. Co se táče DJ, tak mi chování značně připomíná SS6. Sice jsem ho viděl jen z testů na netu, ale po měsíci měl většinou zhruba stejný chování jako Dodíci...
GERMAN ENGINEERING...(\X/)

Fóbie a Šurikeny :) ... a Hliník?
kdyby po mně byla sháňka, tak vwvw(makovej závin)centrum.cz
Uživatelský avatar
Neozin
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 1905
Registrován: 10 kvě 2014, 13:26
Bydliště: Ostrava

Jednou dobou jsem byl unešený z CarPro Cquartz a byl rozhodnutý, že do toho jednoho dne půjdu. Díky tomuhle videu: https://www.youtube.com/watch?v=7TQT3iMVGUQ
Teď vím, že zůstanu u klasických vosků. Hlavní důvod je cena a snadnost aplikace.
wildT
Moderátor
Příspěvky: 3761
Registrován: 06 dub 2012, 22:42
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Ja jedine co vim, ze sorayovi zatim asi moc nejde nanaseni keramickych povlaku (no offense) :D

Nicmene by me zajimalo, co doopravdy stoji za tak rychlou umrtnosti, protoze podle toho co tu bylo napsane tak aplikace byla v celkem poradku (odmasteno, suche, vytvrdnute...).

Sice s keramikou nemam prilis zkusenosti, ale na YouTube je myslim dostatek presvedciveho materialu o tom, ze i levne keramiky si zachovavaji svoje vlastnosti treba po roce provozu. Pokud to chcipne hned, tak nekde problem je, ale neni to v samotnem povlaku.

Vim jak masakralni rozdil je treba ve vydrzi FlyBy30 kdyz se to udela poradne a kdyz to zmokne/padne na to rosa behem doby, co to ma schnout a tvrdnou, o cemz by mohl vypravet treba i joshiki.
Naposledy upravil(a) wildT dne 01 pro 2014, 21:32, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
soray
Administrátor
Příspěvky: 2944
Registrován: 26 říj 2010, 14:30
Bydliště: Králův Dvůr
Odeslaná poděkování: 6 poděkování
Obdržená poděkování: 12 poděkování
Kontaktovat uživatele:

WildT: Proč myslíš?

Neozin: Když na to budu valit tolik vody z wapky nebo konvice, tak se to chová podobně i u mne. Ale reálný déšť vypadá trochu jinak :)
Obrázek M: mjaros@detailingshop.cz T: +420602542150
Uživatelský avatar
nexus_cz
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 1080
Registrován: 03 zář 2013, 06:38
Bydliště: Praha

soray píše:To musíte s těma autama taky jezdit, aby se kapičky odfoukly a ne se pořád kochat kapičkama na parkovišti u baráku! :D
Nejezdim, nejezdim, taky to nehuntuju. :D
adko13
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 129
Registrován: 11 dub 2014, 17:29
Kontaktovat uživatele:

:) ja mam dobru skusenost s c.quartz a dam info ako dlho to vydrzalo po aplikacii na aute... :) inac ze zla aplikacia ? ja si myslim ze uplne jednoducha :) aspon premna :thumbup: s tym aplikatorom v baleni sa to robi super :)
Uživatelský avatar
Rety
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 1194
Registrován: 14 zář 2011, 10:46
Bydliště: Kunovice (Uherské Hradiště)
Obdržená poděkování: 2 poděkování
Kontaktovat uživatele:

S tím FlyBy to můžu potvrdit taky. 3 aplikace a ani jedna nevydržela 14 dní :(
wildT
Moderátor
Příspěvky: 3761
Registrován: 06 dub 2012, 22:42
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Uz jsem editoval ten puvodni prispevek :)

Znam nekolik lidi, kteri uz keramiku maji a z jejich zkusenosti jsem presvedceny o tom, ze keramicke povlaky jako takove maji z vetsi casti ty vlastnosti, diky kterym jsou tolik vychvalovane (vydrz, hydrofobni vlastnosti, vzhled - hladkost laku nevim). A je hodne podivny, ze tady v tomto testu se nechova divne jen jeden povlak, ale hned dva nebo tri. Jenom nechapu proc, ale prisuzoval bych to nejakemu problemu pri aplikaci, ktery to nejak ovlivnil.

Samozrejme je to jen muj nazor, ale ja osobne na zaklade tohoto testu neminim vyvozovat zaver, ze keramicke povlaky jsou nefunkcni, coz tady delaji vsichni ostatni.
Rety píše:S tím FlyBy to můžu potvrdit taky. 3 aplikace a ani jedna nevydržela 14 dní :(
No ono prave tam je fakt potreba to nechat poradne vytvrdnout, kdyz mi to joshiki poprve daval na auto asi v breznu-kvetnu (nevim presne), tak jeste v zari, kdyz jsem se po trech mesicich vratil z Anglie, tak to porad fungovalo (tzn. zcela urcite to tam drzelo minimalne 3-4 mesice). Tam jsme to spolu aplikovali poctive, glass polish, jedna vrstva a auto pak bylo dva dny v suchu.

Potom jsem to ale daval na jedno dalsi auto (tam to zatim snad drzi, uz jsem ho dlouho nevidel) i na svoje, tam to ale bohuzel moc dlouho nevydrzelo, protoze s autem nekdo jel a kdyz prijel za 2 hodiny, tak vidim linky od steracu a kdyz potom zaprselo, tak uz jsem videl, ze to sice hydrofobni vlastnosti ma, ale tekute sterace uz to teda fakt nejsou. :( Cili u FlyBy30 dokaze vlhkost v obdobi tvrdnuti povlak "zrusit" v podstate ihned. Predpokladam, ze podobna banalnost muze ovlivnit i keramicke povlaky, treba ze na to sedne v noci behem tvrdnuti rosa a nazdar.
Naposledy upravil(a) wildT dne 01 pro 2014, 21:51, celkem upraveno 1 x.
adko13
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 129
Registrován: 11 dub 2014, 17:29
Kontaktovat uživatele:

urcite nefuncne niesu :) ale osobne ja mam rad vosky :) je radost s lepsimi robit :) ale zase ak chcem alebo zakaznik chce vydrz a vlasnosti keramiky ak si zaplati rad to spravim :) vydrz ziadneho vosku nikdy nebude taka ako keramiky lepsiej.. neviem preco d.j vyhorel.. ale myslim ze d.j by mal ostat pri voskoch... keramiky sa drzat Ceramic pro,C.quartz, modesta a este par inych a overenych
Odpovědět