Uplně první pořádná péče o auto

Nevíte si rady? Potřebujete poradit s výběrem produktů? Narazili jste na problém při detailingu a neznáte řešení? Zde můžete položit dotaz a zkušenější vám poradí.
Odpovědět
rucko
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: 26 lis 2017, 00:42

Ahojky vsem. Od podzimu se zajimam o detailing a v ocekavani lepsiho pocasi se nemuzu dockat az si poupravim vzhled naseho vozoveho parku parciku. Zacal jsem nakupem vseho potrebneho a tak mi doma pribyl kompresor, wapka Riwall 140 b, tepovac Karcher 4001, orbitka Tectake a spousta past. Starat se budu o meho Passata cerna metaliza, manzelky 406 sedo-modra metaliza, nasich Octavii bila barva a tchanovu Fabii cervena b. Vse r.v. mezi 2000-2005. Musim podotknout ze ani jedno z nich nezazilo vic nez mycku nebo ruc.myti pred garazi a obcas pastu Tempo. Proto prosim zkusenejsi o zhodnoceni meho postupu a pripadne rady diky vsem predem.
1. Wapka
2. Chemie na hmyz a kola ...zatim nic nemam pak oplach wapkou
3. Aktivni pena od ValetPro...myti odspodu oplach shora ...mam
4. Rucni myti samponem MaxiSuds od Ch.G. a rukavici z Obi..a dva kyble...opet oplach wapkou a suseni ( mam detskou velice jemnou a savou deku)
5. Tar od Gyeon a uterka od Gyeon cerna ...mam
6. Iron od Gyeon a uterka od Gyeon fialova ...mam
7. Clay od ValetPro a lubr od DJ nebo Ch.G...mam oba
8. Oplach.???? Suseni ????
9. Olepeni svetel,oken atd. paskou Tessa
10. Lesteni 1krok Scholl s3 nebo Menzerna 400 nebo Ch.G.v32 ...mam vsechny
11. Lesteni krok 2 Menzerna 2500 nebo Ch.G. v36 ...mam obe
12. Odmasteni ???? ...nic nemam
13. DJ Lime Prime ????....mam
14. Vosk H.D.Wax od AutoGlym...mam
15. Okna...nic nemam
16. Plastove listy ...nic nemam
17. Chrom na plastu. ???
Celkova kontrola... Dekuji za rady i na produkty ktere mi schazi a zhodnoceni meho postupu az po bod14 tam bych si nechal doporucit vosk konkretne na kazdou barvu vozu, a dale jestli nekdo doporuci kotouce k pastam co mam....preju pekne poicasi vsem a dik
Uživatelský avatar
soray
Administrátor
Příspěvky: 2947
Registrován: 26 říj 2010, 14:30
Bydliště: Králův Dvůr
Odeslaná poděkování: 6 poděkování
Obdržená poděkování: 12 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Já bych měl tyto připomínky:
3. Po nanesení pěny oplach určitě od spodu
9. Tessa moc nedoporučuji, často po sobě zanechává lepidlo na povrchu.

Vosk na každou barvu vozu je marketingová kravina. Ale samozřejmě pro nás prodejce klidně, pokud se ti chce utrácet :smiley: Koukni se do sekce Ochrana laku, kde se dočteš o jednotlivých ochranách spoustu informací. Vyber si takovou, která ti bude nejlépe vyhovovat.
A na zbytek tu také najdeš odpovědi v jednotlivých sekcích, jde o poměrně standardní záležitosti.
Obrázek M: mjaros@detailingshop.cz T: +420602542150
Uživatelský avatar
samot0506
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 1278
Registrován: 30 kvě 2013, 17:13
Bydliště: Broumov okr.Náchod
Obdržená poděkování: 1 poděkování

Nejlepší olepovací pásky co jsem měl a mám jsou od 3M jsou dražší ale super.Používám taky klasický malířský abych ušetřil ale s nima to je boj na určitých místech ale jde to nesmíš je tam nechat třeba 3dny pak nechávají na těsnění lepidlo ale když ráno olepíš a večer sundáš tak ok.Problém u těchto levných páskách je že buď nedrží nebo se za chvilku začnou odlepovat nebo drží ale zanechají zbytky lepidla.Jak jdu leštit světla tak vždy sáhnu po 3M protože vydrží i mokro jenom škoda že jsou tak drahý.
Helmut
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 101
Registrován: 31 říj 2017, 05:51

Na Tessu se vyprdní a kup si pásky od 3M (třeba 3M Market na Ořechu na Pražskym okruhu - nevím odkud jsi) nebo tady od kluků... jinak modré stojí 100-150 žluté stojí cca půlku...
Odmaštění roztok IPA (IsopropylAlkohol) s destilkou...
Na okna používám také roztok IPA...
wildT
Moderátor
Příspěvky: 3761
Registrován: 06 dub 2012, 22:42
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Na tento typ dotazu uz tady existuje vlakno, jak budu u PC tak ho presunu:
http://detailingclub.cz/viewtopic.php?f=29&t=2762
rucko
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: 26 lis 2017, 00:42

Ahoj, diky za rady s tim oplachem jsem to mel na mysli jak pises jen jsem se spatne vyjadril...myti odspodu myslel jsem oplach a co jsem psal oplach tim jsem mel na mysli zbytky peny jinak ty pasky urcite poridim ...rad si necham poradit a o vosku popremyslim taky at zbytecne neutracim. Jeste na upresnenou k vyhledavani temat...procetl jsem toho dost i si delam poznamky a postrehy ale jelikoz me detailing dost vzal, chtel bych ho delat pro sebe poradne a jsem komunikativni clovek tak tim ze zalozim tema dostavam pocit ze jsem v deni na rozdil od pouheho cteni. Jednoduse mam radost kdyz nekdo zkuseny zareaguje. V okoli bohuzel nemam nikoho s kym bych mohl pokecat tot vse na vysvetlenou. Diky za rady a preju pekny pocasi
rucko
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: 26 lis 2017, 00:42

Jeste jestli muzu zadat radu tak tem pastam co jsem posal vyse mam kotouce od Dodo cerny modry a oranzovy. Jaky ke ktere padte pouzit? Dik
Odpovědět