Alternativa-bezkontaktní mytí

Nevíte si rady? Potřebujete poradit s výběrem produktů? Narazili jste na problém při detailingu a neznáte řešení? Zde můžete položit dotaz a zkušenější vám poradí.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Horac
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 50
Registrován: 12 led 2012, 10:39
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Chtěl bych se zeptat na váš názor na tento postup:
Auto je ošetřené voskem Soft99 Fusso Coat12.
K dispozici vapka Nilfisk E140, pěnovač (foamlance), demineralizovaná voda (pouze pro oplach), AKU fukar.
Požadavek: stále čistá auta (3ks).
Návrh řešení: Aplikovat pěnu Nerta Carnet Jumbo, poté umytí tlakovou vodou, nanesení tekutého vosku Nerta Bio Polisch, oplach demineralizovanou vodou, dosušení fukarem a ručníkem.

Vím, že toto není pravý detailing, ale je to snaha o udržení čistých aut za cenu minimálního ničení laku.
Nerad bych přišel o ochranu Fussa, proto to "přivoskování" Bio Polischem - přinese to nějaký efekt na podporu Fussa?

Díky za rady a postřehy k uvedenému řešení.
Uživatelský avatar
mario-fm
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 720
Registrován: 18 úno 2013, 14:53
Bydliště: Frýdek-Místek

Tou penou a oplachem vap auto neumyjes dokonale, tak bys mohl lak pro suseni rucnikem poskrabat. Tak si nemyslim ze by tento postup byl nejak setrnejsi nez klasicke myti a hlavne to nebude nikdy vypadat jako po umyti samponem klasick 2bm. Co se tyce toho vosku tak fussu by ublizit nemel nijak ho nevyzivi jen ho prekryje a zalezi jestli na nem bude drzet nebo co to bude delat to ti asi nikdo nepovi chce to prubnout.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Uživatelský avatar
oxik
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 1209
Registrován: 14 bře 2014, 13:08
Bydliště: České Budějovice

Ja to praktikuji tak, ze se snazim auto udrzovst porad ciste. Kdyz je ochranene, hned po zaspineni to umeju jen demi vodou a jednou tydne treba poctive rukavici, auto uz nesusim, jen finalni oplach musi byt demi voda, snazim se na lak sahat co nejmene, ale kdyz uz, tak co nejdriv - treba hned po jizde v desti rychly oplach..
http://www.display-folie.cz - ochrana pro všechny displeje a monitory
wildT
Moderátor
Příspěvky: 3761
Registrován: 06 dub 2012, 22:42
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Nebo to proste delej jenom bez toho suseni uterkou. Kdyz to budes delat dost casto tak to i bude stacit na umyti ta pena.
Uživatelský avatar
Horac
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 50
Registrován: 12 led 2012, 10:39
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

To sušení ručníkem bylo myšleno spíš jen jako dosušení míst, kde by něco vyteklo z nějaké mezerky...Psal jsem že použiji oplach demineralizovanou vodou, tak si myslím, že k dření laku moc nedojde...
Klasické mytí je něco jiného, co se kvality týče. Tady jde o to, že když auto přijede špinavé po deštivé cestě, aby bylo co nejdříve a nejrychleji umyto. Jinak jde o očistu 3 aut 1x týdně.
Ještě prosím o potvrzení, případně vyvrácení této teorie:
Aplikace tekutého vosku bude sloužit jako ochranný štít pro hlavní vosk Fusso po bezkontaktním pěnovým umytím. Takže maximálně umeji (snížím) ochranu toho tekutého vosku a když po mytí opětovně navoskuji tekutým, měl by Fusso vydržet "neporušený".
Uživatelský avatar
Ondrej2005
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 77
Registrován: 05 čer 2018, 21:46
Odeslaná poděkování: 2 poděkování
Obdržená poděkování: 1 poděkování

Horac: Jak jsem psal jinde teď, tak Carnet Jumbo a Collnite 478s a možná i Fusso to smyje! Nevím jakou máš zkušenost Ty, ale já 3 měsíce zpět voskovat a kompet dekontaminoval auto a tento týden jsem zjistil, že je Collnite 478s komplet pryč. Předtím umyto asi 5-7x Nerta Carnet Jumbo. Takže pro mě NERTA skončila na navoskované auta. Možná tak ideální po zimě na umytí od soli a bordelu.

Ale je fakt, že jak jsem umyl auta které nejsou pod voskem a pak nahodil tekutý vosk BIO Polish, tak auto neskutečně prokouklo a říkali to hlavně majitelé.
Pokud bych auto nevoskoval tuhým voskem tak JUMBO a BIO Polish by byla jasná volba! :-)
Odpovědět