Strojní leštění - zkušenosti, rady, postupy, materiály,....

Nevíte si rady? Potřebujete poradit s výběrem produktů? Narazili jste na problém při detailingu a neznáte řešení? Zde můžete položit dotaz a zkušenější vám poradí.
Leoš55
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 30 říj 2017, 12:59

Já právě také ne, ale přípravky od Koch si všichni všeobecně dost chválí. Právě prot mě zajímalo, zda tu má někdo zkušenost.
Dám vědět.
Díky
optimas
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 202
Registrován: 22 led 2018, 15:58

Ahoj, tak jsem dnes začal sve první leštění. Nejdřív umýt odstranění rzi, asfaltu a pak clay, vysušení. Mám pasty modrou Ruppes, 2500 Menzerna a Reflect. Kotouče Shine Mate oranž wafle, bílý a černý ploché. Začal jsem kapotou a jelikož mám Hondu černý black pearl tak jsem začal oranž a 2500 Menzerna pak bílý a 2500 a nakonec černý a Reflect na rotačce. Výsledek si myslím je celkem ucházející, ale o co mi jde. Jak řešíte když děláte třeba kapotu a nějaká pasta vám udělá rozstřik pasty na stěrače okna a jiné díly. Nebo budu dělat střechu a stříkne to na zadek nebo až na přední kapotu co už je vyleštěná. Další věc když vyleštím kapotu dávate hned na ten díl vosk nebo až uděláte celé auto. Díky za rady. Fotky přidám později jak to dopadlo.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
HonzaV
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 66
Registrován: 20 kvě 2016, 20:48
Bydliště: Jemnice, okr. Třebíč

Ahoj, měl bych dotaz. Teď jsem dělal brutálně dobitou oktavku, zkoušel jsem to orbitkou (extol), tvrdý kotouč a fg400. Bohužel si ani neprdla, tak jsem pritvrdil a vzal rotačku, s tvrdým kotoučem, místy i vlnu. Bohužel nemám vysoký měkký unašeč, tak na spodcich dveří se mnou leštička dost cvičila. A mě zajímá, vyřeší to vůbec ten měkký unašeč? Problém byl opravdu jen na spodcich dveří, jinak se mi s rotačkou dělá líp než s orbitkou.,tu mam defakto jen na finiš, případně hologramy po vlně.
Odpovědět